Strona głównaTurystykaAgroturystyka Wielkopolska - sprawdzamy najpiękniejsze miejsca

Agroturystyka Wielkopolska – sprawdzamy najpiękniejsze miejsca

Rzadko spacerujemy ulicami, bo pędzimy. I to coraz szybciej. Pędzimy do pracy, w pracy, w szkole, nawet w domu, kiedy wykonujemy zaległe obowiązki. Może brzmi to jak truizm, bo przecież wszyscy wiemy, że obecne tempo życia zaraz powali nas na kolana, ale!

Nie wszyscy wiemy, że odpoczynek to podstawa, aby móc działać dalej. Potrzebuje go każdy, bez względu na wiek, stanowisko czy ilość obowiązków. Tak, nawet jako manager wielkiej korporacji musisz czasem odpocząć, zaufaj nam. To nie tylko kwestia czasu wolnego od zobowiązań, ale i troska o zdrowie psychiczne.

Natchnieni myślą o błogim relaksie, chcielibyśmy przedstawić ci Poznań i okolice, w których możesz jakościowo odpocząć. Stworzyliśmy ranking agroturystyk wielkopolskich, gdzie odpoczynek jest wpisany w ideę miejsca. Uważamy, że prawdziwy wytchnienie jest z dala od miasta, dlatego postawiliśmy na agroturystyki pod Poznaniem.

Zobacz: Co warto kupić i przywieźć z Albanii?

Agroturystyka Wielkopolska – nasze TOP 3

Gospodarstwa agroturystyczne nie cieszą się najlepszą sławą. Często są kojarzone z zapyziałym lokum urządzonym po kosztach, pozbawionym estetyki i jakichkolwiek atrakcji wokół. Wcale nie musi tak być! Najlepiej kontrargumentuje to pierwsza agroturystyka wielkopolska.

Miejsce pierwsze – „Wena”

Wyobraź sobie przytulny domek, położony z dala od wrzawy miasta. Za oknem las mieni się kojącą dla oczu zielenią. Wychodzisz z kubkiem gorącej herbaty na wypielęgnowaną trawę, jest kameralnie, czujesz się wręcz jak bohater filmu. Wszystko wokół ciebie jest zadbane. Panuje błoga cisza. Koło twojego domku są tylko dwa inne, równie małe i przytulne, więc tłumów tu nie ma i nie będzie.

Dziecko, jeśli je masz, może spędzić miło czas na pobliskim placu zabaw, a ty możesz wziąć w dłoń wiklinowy kosz i udać się na grzyby. Jeśli jesteś tu latem, nieopodal domku znajduje się urokliwy staw z plażą. Jest kameralnie, nie musisz słuchać dziesiątek przyjezdnych gości, ich sporów czy płaczu gromady dzieci. Wystarczy wpatrywać się w staw i po prostu oddychać.

Znudzony widokiem tafli wody możesz wejść między ścianę drzew. Posłuchać koncertu ptaków, poczuć lekki dreszcz, kiedy uświadomisz sobie, że dzięki krótkiemu pobytowi w uroczej agroturystyce koło Poznania twoje ciało opuszcza nagromadzone ostatnio napięcie. Brzmi fantastycznie, prawda?

To i jeszcze więcej relaksujących doznań zapewnia jedno z najwyżej ocenianych gospodarstw agroturystycznych w Wielkopolsce – Agroturystyka „Wena”. Opinie odwiedzających to miejsce tylko utwierdzają nas w umieszczeniu go na pierwszym miejscu. Zazwyczaj agroturystyka stanowi bazę wypadową dla dalszych podróży. W przypadku „Weny” możesz spędzić tu cały urlop. 

Jest tu wszystko, czego trzeba do pełnego relaksu: hamaki, plac zabaw, miejsce na grilla i ognisko, boisko do siatkówki, trasy rowerowe w pobliżu i okolice umożliwiające pieszą eksplorację natury. Do tego czyste powietrze i możliwość dojrzenia saren z tarasu. 

Zobacz: Co warto kupić i przywieźć z Tajlandii?

Miejsce drugie – Gospodarstwo Gościnne Joanna Tadeusz Pietras

Agroturystyka mieści się pod Poznaniem, w odległości jakichś 10 kilometrów. Lokalizacja idealna dla rowerzystów, bo gospodarstwo znajduje się tuż przy splocie pętli tras rowerowych. Odpoczynek nad jeziorem? Jak najbardziej – na wyciągnięcie ręki, nogi, roweru czy innego środka transportu są jeziora: Pamiątkowskie, Lusowskie, Kierskie Małe i Duże. 

Dla spragnionych wylegiwania się stworzono ofertę zabiegów rehabilitacyjnych. Dyplomowany fizjoterapeuta wykona ci relaksacyjny masaż, po czym możesz udać się na spokojny spacer po okolicy. Nie uraczysz hałasów, powietrze będzie czyste, pozbawione miejskich spalin. Poprzedni goście wyróżniają sympatycznych gospodarzy i pyszne jedzenie. Tylko pomyśl – popołudniowa kawa w malowniczym ogrodzie, a po całym dniu aktywności sen w świeżej, pachnącej pościeli. Chyba cię przekonaliśmy?

Miejsce trzecie – Agroturystyka Gronostaj

Opcja dla tych, którzy potrzebują otoczenia natury, ale nie potrafią dłużej usiedzieć w miejscu. To agroturystyka pod Poznaniem, w odległości 30 kilometrów. Czego tu można spróbować… może paintball? 

Jeśli nie przemawia do ciebie typowy dla tego zajęcia dreszczyk emocji, może trening brzucha? W końcu nic tak nie rzeźbi naszego abs-u, jak śmiech. W Agroturystyce Gronostaj możesz wynająć kule Bumper Ball. To te śmieszne, dmuchane kule, które zakłada się na siebie, aby z dzikością dziecka wbiegać w przeciwnika, aby sprawdzić, czy utrzyma się na powierzchni. 

Źródło: wizytówka Google

Inną opcją aktywnego wypoczynku może być przejażdżka konna, lot motolotnią czy spływ kajakowy. Trzecia agroturystyka wielkopolska jest położona nad jeziorem, a nad urokliwym stawem, a nieopodal znajduje się łowisko dla tych, którzy lubujących się w wędkarskim „myśleniu o niczym”.

Przygotowanie takiego rankingu nie było łatwe, ponieważ istnieje wiele wyjątkowych gospodarstw agroturystycznych w wielkopolsce. Chcieliśmy w ten sposób udowodnić, że spędzanie wolnego czasu w agroturystyce pod Poznaniem może być bardziej odprężające, niż klasyczny city break.

Agroturystyka Wielkopolska – Poznań i okolice, atrakcje

Istnieje również opcja, abyś dokonał wyboru agroturystyki pod Poznaniem, poznając wcześniej okolice i atrakcje, wśród których możesz swobodnie przebierać. Idąc dalej za myślą o szukaniu odprężenia poza miastem, pomyśleliśmy o kilku miejscach koło Poznania i okolic, które odpowiedzą na twoje potrzeby.

Wielkopolski Park Narodowy znajduje się koło Poznania i przyjaźnie wyciąga do ciebie swoje pachnące lasem ręce. Możesz wejść do niego za darmo i eksplorować urokliwe, sielankowe tereny pieszo lub na rowerze. Jeśli znuży cię zieleń lasu, odpocznij nad jeziorem. W parku znajduje się jezioro Jarosławieckie.

W okolicach parku mieści się Osowa Góra, na którą można się wspiąć oraz wjechać drezyną. Widok z góry pozwala objąć wzrokiem Park Narodowy i zamarzyć się nad jeziorem Kociołek i jego błękitną taflą. 

Źródło: grafywpodrozy.pl/kornik

Inną atrakcją naturalną koło Poznania jest Rogaliński Park Krajobrazowy, obok którego jest pałac Raczyńskiego. Jeśli chcesz postawić na samą naturę, spacer parkiem Rogalińskim z pewnością cię usatysfakcjonuje. Odnajdziesz tam sędziwe dęby, będące pomnikami przyrody: Lech, Czech i Rus. Mają blisko 700 lat! 

Kolejnym miejscem koło Poznania jest Arboretum Kórnickie. To miejsce, w którym kolekcjonuje się drzewa, istny ogród dendrologiczny. Rekomendujemy je szczególnie wiosną, gdy zaczynają kwitnąć magnolie. Do kompleksu należy również zamek, nawiedzany według legend przez Białą Damę. Po zachwytach drzewami i roślinami można usiąść nad Jeziorem Kórnickim, aby ochłonąć.

Poznań i okolice skrywają jeszcze więcej pięknych, mistycznych i wyjątkowych miejsc. Nie starczyłoby nam czasu, aby wszystkie upchnąć w tym artykule. Mamy nadzieję, że jeśli rozważałeś odpoczynek w tych okolicach, nasze rekomendacje agroturystyk wielkopolskich okażą się strzałem w dziesiątkę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne