Strona głównaCelebryciJadwiga Emilewicz - rodzina, ile ma dzieci, Wikipedia, książki, PiS, memy, pochodzenie,...

Jadwiga Emilewicz – rodzina, ile ma dzieci, Wikipedia, książki, PiS, memy, pochodzenie, partia, gdzie mieszka, rodzice

Jadwiga Emilewicz to aktualnie bezpartyjna posłanka, która współpracuje z klubem parlamentarnym PiS. Jednak ma za sobą znacznie poważniejsze stanowiska, jak chociażby jej kadencja jako wicepremier w 2020 roku. W poniższym artykule podamy najważniejsze informacje na jej temat. Opowiemy o jej rodzinie – rodzicach, tym ile ma dzieci, kim jest jej mąż. Zajmiemy się też jej powiązaniami partyjnymi, tymi z obecnym rządem, ale nie tylko. Co na jej temat mówi Wikipedia? Czy jest autorką książek? Jakie jest jej pochodzenie i gdzie obecnie mieszka? Na koniec zwieńczyć to wszystko memami z jej udziałem.

Zobacz: Klaudia Jachira – mąż, pochodzenie, wikipedia, kto to, rodzice, kim jest, rodzina, wiek, dzieci, ojciec, życiorys

Jadwiga Emilewicz- kto to? Wiek, wzrost, partia

Jadwiga Emilewicz to 48-letnia politolożka, która ukończyła Uniwersytet Jagielloński w 1998 roku. Swoją karierę naukową kontynuowała dalej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Była współzałożycielką kwartalnika “Pressje”, z którym nadal współpracuje, jednak już tylko w roli członka redakcji. Obecnie jest prezesem Fundacji Lepsza Polska i jak już wspomnieliśmy bezpartyjną posłanką w klubie pralametarnym PiSu. Jak jednak wyglądała ścieżka jej kariery?

Źródło: klubjagiellonski.pl

Ku zdziwieniu niektórych Emilewicz zaczynała swoją polityczną przygodę ze śmiertelnym wrogiem obecnej partii, z którą współpracuje – PO. Miało to miejsce 2007 roku. Następnie, po 5 latach, w 2013 roku przystąpiła do Polski Razem Jarosława Gowina i to najprawdopodobniej ten zwrot w jej karierze przyczynił się do obecnej pozycji posłanki. W kwietniu 2015 objęła funkcję wiceprezesa w jej nowej partii.

Koalicja Polski razem z PiSem przyczyniła się do objęcia przez nią stanowiska Ministra Rozwoju. W 2018 – rok po przekształceniu się Polski Razem w Porozumienie (którego również stała się wiceprezesem) – dostała urząd ministra przedsiębiorczości i technologii, za kadencji Mateusza Morawieckiego jako premiera. 

Jak wyczytaliśmy w Wikipedii, w 2019 uzyskała mandat posłanki z listy PiS i tego samego roku objęła funkcję ministra rozwoju. 2020 to rok, w którym dostała dodatkową funkcję – urząd wiceprezesa Rady Ministrów.

Jest nieco wyższa od prezesa partii PiS (Jarosława Kaczyńskiego), więc mimo braku twardych danych można uznać, że jej wzrost wynosi około 170 cm (sam Kaczyński mierzy 167).

Co o Jadwidze Emilewicz powie nam Wikipedia? Dowiemy się tam czegoś więcej o jej rodzicach, mężu, a może pochodzeniu?

Jadwiga Emilewicz –  co jeszcze o niej wiemy, sprawdzamy Wikipedie

Jako, że jest politykiem, w sieci krąży o niej wiele informacji, nie inaczej jest właśnie z Wikipedią. Znajdziemy tam bardzo podobny życiorys jak w naszym przypadku. Z ciekawostek, które tam znajdziemy dowiemy chociażby się tego ile ma dzieci, czy to kim jest jej mąż (o czym przeczytać można poniżej).

To co ciekawe, to fakt, iż wydała 4 książki – wszystkie związane z politologią, czyli najbliższą jej dziedziną. Książki to kolejno: “Reformatorzy i politycy. Gra o reformę ustrojową w 1998 roku widziana oczami jej aktorów”, “Europejska polityka wschodnia. Wyzwanie Polaków i Niemców”, “Wyższa szkoła dyplomacji” i “Lekcja obywatelska”. W pierwszych dwóch jest współautorką, a pozostałe to wyłącznie jej dzieła.

Źródło: poczytaj.pl

Dodatkową ciekawostką z Wikipedii jest informacja o otrzymaniu przez nią nagrody “Komeda UMP” (skrót od Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu).

Jadwiga Emilewicz- dzieci, ile ma dzieci?

Posłanka spod ramienia PiS ma trójkę dzieci, a dokładniej 3 synów – Iwo, Ignacego i Benka. Według Emilewicz wszyscy jeżdżą na nartach od 6 roku życia i są ze sportem bardzo zżyci. Na temat jej dzieci w internecie znajdziemy naprawdę niewiele, jednak a propos ich i nart, jeszcze w dobie pandemii wyniknął pewien skandal, który zafundował jej rodzinie nagły wzrost popularności.

Wówczas by uprawiać sport potrzeba było specjalnych licencji, których jej synowie mieli nie posiadać. Jak tłumaczyła się później posłanka, jej najstarszy syn był od 2011 członkiem klubu Slalom, a nieco później klubu Yeti. Jej pozostałe dzieci miały mieć podobne afiliacje, jednak wówczas nie przynależeli do żadnej z organizacji. Jednak ten status zmienił się dość szybko, a chłopcy uzyskali licencje de facto nieznanego pochodzenia. W związku z tą sytuacją w internecie pojawiły się liczne memy, których kilka znajdziecie na samym dole artykułu w podsumowaniu.

To w zasadzie wszystkie informacje dotyczące trójki dzieci Jadwigi Emilewicz, jakie udało nam się znaleźć.

Zobacz: Aneta Figiel – wiek, wzrost, forum, mąż, dzieci, synek, z mężem, życie prywatne

Jadwiga Emilewicz- rodzina, ojciec, matka, mąż

Jak twierdzi sama Emilewicz, rodzina jest dla niej najważniejsza na świecie. Razem z mężem Marcinem Emilewiczem są dumnymi rodzicami, a wychowanie swoich dzieci uważają za swój życiowy priorytet.

Synowie to jednak nie całość tak istotnej dla posłanki rodziny. Matka Zdzisława i ojciec Antoni Szylerowie, to dla niej niemal równie ważne osoby. Niestety na ich temat możemy powiedzieć niewiele więcej.

Źródło: Instagram jemilewicz

Sam mąż Emilewicz to jednak nieco bardziej barwna postać. Z wykształcenia również jest politologiem, a w latach 2000-2001 był nawet doradcą ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Z nieco bardziej pikantnych informacji, w którymś momencie stracił uprawnienia do kierowania ministerialnego samochodu.

Tak właśnie oto prezentuje się rodzina i rodzice posłanki.

Jadwiga Emilewicz-  pochodzie, gdzie mieszka?

Z racji częstych podróży jako polityk, Emilewicz widywana jest w najróżniejszych miastach Polski, dlatego też ludzie mogą zastanawiać się, gdzie tak właściwie mieszka.

Otóż posłanka mieszka w Krakowie, z którego również pochodzi i w którym wychowywała się od dziecka.

Podsumujmy teraz całość. 

Obecna partia: jest bezpartyjna, współpracuje PiS

Co mówi o niej Wikipedia: mniej więcej tyle, ile sami o niej napisaliśmy

Rodzina:

Ile ma dzieci: ma 3 synów

Rodzice: Zdzisława i Antoni Szyler

Mąż: Marcin Emilewicz

Gdzie mieszka/pochodzenie: Kraków

Książki: napisała 4

A teraz czas na obiecane memy

Źródło: memsekcja.pl
Źródło: kwejk.pl
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne