Strona głównaCelebryciJulia Sobczyńska – top model, płeć, trans, wiek, dziewczyna, partnerka, oświadczyny, narzeczona,...

Julia Sobczyńska – top model, płeć, trans, wiek, dziewczyna, partnerka, oświadczyny, narzeczona, rodzice

Interesujesz się losami uczestników programu Top Model? Śledzisz swoich ulubieńców w mediach społecznościowych? W tym artykule wracamy pamięcią do poprzedniej edycji. Na tapet bierzemy finalistkę Julię Sobczyńską. Charyzmatyczną i zdolną top modelkę z małej miejscowości w województwie łódzkim. 

Zdradzimy jej wiek, wagę oraz wymiary. Czy zmieniła płeć? Kiedy oświadczyny? Co na to wszystko jej rodzice? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej. Ciekawy? Przejdź do dalszej części tego artykułu. 

Julia Sobczyńska – kto to? Wiek, wzrost, waga 

Julia Sobczyńska to modelka, zwyciężczyni zeszłorocznej, 10. już edycji programu Top Model. Polska wersja programu telewizyjnego typu reality show emitowana jest już od lat na antenie TVN. Pomimo upływu dekady nadal gromadzi przed telewizorami wielu widzów, którzy chętnie śledzą losy bohaterów każdej edycji.

Julia Sobczyńska w programie zachwyciła nie tylko surowych jurorów, ale i grono publiczności. Zdobyła rzeszę fanów, którzy do dziś mocno jej kibicują. Jak potoczyły się losy finalistki Top Model? Czy nadal pracuje w modelingu? Zanim do tego przejdziemy, prześledźmy jej drogę do projektu telewizyjnego i finału Top Model. 

Sobczyńska pochodzi z gminy Widawa w powiecie łaskim. Uczęszczała do I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Następnie wybrała się na studia. Padło na wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Jak wspomina w jednym z wywiadów – od najmłodszych lat lubiła się uczyć i była aktywnym uczniem. Chętnie brała udział w różnych szkolnych akcjach. Nic dziwnego, że Julię ciągnęło na studia. Jednak w tym samym czasie pojawiła się myśl o modelingu. Jak przyznaje finalistka – od zawsze na równi stawiała modę obok swoich największych pasji: podróżowania i akwarystyki. Rok temu zaryzykowała i zgłosiła się na casting. W Top Model mogliśmy obserwować jej zmagania oraz to jak się zmienia z odcinka na odcinek. 

Zobacz: Nolif – zmiana płci. Jak wygląda po operacji? Przed i po

Jak wiemy, udział w show przyniósł jej sukces. Została zauważona, a program otworzył jej drzwi do świata mody. Dziś realizuje się w modelingu, bierze udział w różnego rodzaju projektach. W czerwcu mogliśmy ją podziwiać na okładce magazynu Vogue Polska. 

Zastanawiasz się, w jakim wieku jest modelka, ile waży, mierzy oraz jakie są jej wymiary? Poniżej umieściliśmy to krótkie zestawienie: 

wymiary: 83/61/89

wiek: 23 lata

waga: 55 kilogramów

wzrost: 177 centymetrów

Julia Sobczyńska – płeć, trans? 

Julia już na castingu otwarcie mówiła o sobie. Był to swego rodzaju coming out. Na pewno bardzo trudny dla przyszłej modelki. Przyszła do programu ze swoją narzeczoną Judytą. Z odcinka castingowego dowiadujemy się, że Julka jest biseksualna, a związek z dziewczyną dopiero w pełni dał jej poczucie szczęścia. Razem z Judytą tworzą zgraną i zgodną parę. Julia Sobczyńska nie jest osobą transpłciową i nie zmieniła płci. 

W 10. edycji nie tylko Julia Sobczyńska była szczera i otwarta. W programie pojawiła się także Sophia Mokhar, dziewczyna z Białorusi, która w naszym kraju szukała miejsca, gdzie będzie mogła żyć po swojemu. Wyznała, że jest osobą transpłciową. Przez wielu nazywana osobą trans – co powszechnie uznano za obraźliwe określenie. Płeć, która została przypisana jej przy narodzinach, nie jest poprawna. Nigdy nie czuła się chłopcem. Jak wspomina w Top Model – na Białorusi nie mogła być sobą i nawet na bal studniówkowy musiała ubrać się w elegancki strój męski. W naszym kraju wreszcie czuje, że może być sobą. 

W show wielokrotnie słyszeliśmy wyznania skrywane przed światem, często prywatne lub ciężkie historie życiowe uczestników. Sophia nie była jedyną dziewczyną trans w tym reality show. W 6. edycji pojawiła się Kamila Warzecha. Dziewczyna trans z Opola, która również otwarcie mówiła o korekcie płci. 

Julia Sobczyńska – dziewczyna, partnerka, narzeczona 

Julka z partnerką i jednocześnie swoją narzeczoną Judytą od początku pokazują się razem. Wpierw na antenie TVN, teraz w mediach społecznościowych. Udostępniają wspólne zdjęcia, pozują na ściankach lub biorą udział w sesjach zdjęciowych. Julia Sobczyńska, jak wspomnieliśmy wcześniej, pojawiła się na okładce Vogue Polska. Na zdjęciu nie jest sama. Towarzyszy jej partnerka Judyta w czułym uścisku. Czerwiec to nieprzypadkowa data ukazania się tej okładki – jest to międzynarodowy miesiąc dumy i widoczności społeczności LGBTQ+. 

Źródło: maxmodels.pl

Co więcej, Julce podczas finału Top Model, w odcinku na żywo, naturalnie towarzyszyła Judyta. Finalistka przygotowała dla niej oświadczyny-niespodziankę. Na oczach widowni i widzów przed telewizorami Judyta powiedziała “tak”. To już drugie oświadczyny zakochanej pary. Tym razem publiczne. 

Julia Sobczyńska – rodzice 

Co na to wszystko rodzice Julki? Czy ma ogrom wsparcia z ich strony? Zarówno po udziale córki w programie, jak i teraz wspierają ją i mocno jej kibicują. Akceptują Julkę taką, jaka jest i jak sami przyznali – z narzeczoną Judytą tworzą kochającą parę. 

Julka przyznaje, że rodzice są dla niej bardzo ważni i cieszy się, że ma z nimi tak dobry kontakt. Może być sobą, jest szczęśliwa i czuje się kochana. Judyta jest również dla niej wielkim oparciem. To ona wierzyła w nią od początku i zachęcała do spróbowania swoich sił w programie. Dzisiaj jest silną, pewną siebie, piękną kobietą, która pokazuje innym młodym ludziom, jak ważne jest życie w zgodzie z samym sobą. Dodaje otuchy tym, którzy są jeszcze przed swoim coming outem. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne