Strona głównaPrzemysłIle kosztuje kg cukru? Sprawdzamy ceny i dostępność

Ile kosztuje kg cukru? Sprawdzamy ceny i dostępność

Cena cukru to teraz gorący temat. Inflacja szybuje do góry, a produkty w sklepach z dnia na dzień stają się droższe. Ostatnio coraz częściej słyszy się o rosnących cenach cukru. Klienci zarówno w Biedronce, jak i w Lidlu w akcie desperacji przed tym, co może nastąpić, wykupują cukier kilogramami. 

Błędna spirala nakręcana jest przez strach przed tym, że cukru może po prostu zabraknąć. Czy jest to realny problem? Warto przypomnieć, że kiedy trwała pierwsza fala pandemii z półek sklepowych znikały płyny odkażające, maseczki ochronne oraz papier toaletowy. Kiedy zaostrzył się konflikt na Ukrainie rosły natomiast ceny paliwa i klienci ustawiali się w godzinnych kolejkach na stacjach benzynowych. Czy w tym przypadku ludzie znowu sami się niepotrzebnie nakręcają? Może jednak warto już teraz zabezpieczyć się i kupić zapas cukru, bo za chwilę za jego kilogram trzeba będzie zapłacić znacznie wyższą cenę?

Czy jest się o co martwić? Jaka jest dzisiaj cena cukru w Biedronce? Jaka jest cena cukru za kg w sklepie Lidl? Jaka jest cena hurtowa za cukier oraz ile kosztuje paleta cukru? Jaką cenę oferuje Kaufland? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania.

Cena cukru w Biedronce – dzisiaj. Jaka cena i dostępność?

Informacją z ostatniej chwili jest to, że Biedronka wprowadziła limit na cukier. Poza Biedronką limit na cukier wprowadziły również sieci Aldi i Netto. Co jest powodem? Tajemnicą nie jest to, że cukru zaczyna brakować. Tak samo wygląda to również w Biedronce, nawet jeśli znajdziemy tam cukier na sklepowej półce, to cena dzisiaj nie przypomina już tej, chociażby sprzed roku. 

Eksperci zapewniają, że cukru nie zabraknie – dostawy zostaną uzupełnione, jednak cena nie będzie już taka sama. 

Dostępność cukru w Biedronce jest znikoma, kiedy tylko pojawia się nowa dostawa, klienci od razu zmierzają do sklepu. W sieci pojawiły się zdjęcia, z których wynika, że Biedronka na warszawskim Bemowie zaopatrzona została w paletę cukru, a po 10 godzinach nie zostało już prawie nic.

Jaka jest dzisiaj cena cukru w Biedronce? Klienci donoszą, że cena cukru w tym sklepie za kilogram to 3,60 zł. Inne źródła donoszą jednak, że cena za 1 kg cukru w Biedronce może niedługo wynosić nawet ponad 5 zł! Limit cukru to 10 kg na osobę.

Cena w Lidlu, ile zapłacimy za 1 kg?

Lidl to kolejna duża sieć sklepowa, w której zaczyna brakować cukru. Cena za 1 kg cukru w Lidlu to dzisiaj prawdopodobnie 4,39 zł, niestety również w sklepach tej sieci nie jest już tak łatwo znaleźć cukier.

Lidl Polska informuje jednak, że dostawy do ich sklepów odbywają się regularnie i nie powinniśmy się martwić o brak cukru w dłuższej perspektywie. Z tego, co wiemy, Lidl nie planuje obecnie wprowadzać limitu na cukier. Cukier jest też dostępny bez żadnych ograniczeń w sklepach Żabka oraz Carrefour. Lidl zapewnia zmartwionych klientów, że nie ma problemów z towarem. 

Cukier – cena hurtowa. Ile za paletę?

Ile kosztuje paleta cukru? Specjalnie dla was sprawdzamy, jaka jest cena hurtowa za cukier. W hurtowni spozywczo.pl cena za 1 kg cukru Cukier Polski Krajowa Spółka to 4,79 zł. W whurcie.eu paleta cukru Cukier biały Big Bag ma nieco inną cenę hurtową, kosztuje 5095,70 zł i jest to jedyny cukier dostępny w tej hurtowni. 

Zakup cukru możliwy jest także na stronie Allegro. Znaleźliśmy tam lokalną ofertę, gdzie cena za paletę cukru to 4769 zł. Oferty dotyczące cukru dostępne są także na stronie OLX, tam jednak możemy kupić cukier kilogramowy, a nie całą paletę.

Ceny cukru będą rosnąć, coraz częściej docierają do nas informacje, że handlowcy do tej pory kupowali cukier od producenta za około 4,40 zł, te ceny hurtowe niedługo nie będą już niestety aktualne. Koszt uprawy buraków cukrowych wzrośnie w tym roku o co najmniej 40 procent.

Auchan, Carrefour, Intermarche, Netto, Aldi, Selgros – jak to wygląda tam?

Jaka jest cena cukru w sklepach Auchan, Carrefour, Intermarche, Netto, Aldi oraz Selgros?

Klienci donoszą, że dzisiaj w Aldi cukier kosztuje 5 zł za kilogram, a limit cukru obejmuje 5 kg na jeden paragon. 

Carrefour oferuje dzisiaj cukier w cenie 4,49 zł za 1 kg. 

Zatrważające się doniesienia, że cena cukru w sklepie Lewiatan to nawet 7,99 zł!

W Stokrotce można kupić kilogram cukru za 3,99 zł.

W Lidlu i w Dino cena za cukier jest taka sama – kosztuje on 4,39 zł.

W Auchanie są braki cukru i często jedyny, jaki możemy tam znaleźć, to taki, który kosztuje 5,98 zł.

Kaufland to sklep, w którym raczej nie znajdziemy już cukru, jednak z etykiety cenowej wynika, że cena za kilogram to 3,49 zł.

W Selgros dostępny jest cukier brązowy, który kosztuje 4,30 zł za 500 gram.

Nie mamy na chwilę obecną informacji dotyczących tego, ile kosztuje cukier w sklepie Intermarche.

Klienci z żalem wspominają, kiedy jeszcze w tamtym roku cukier można było kupić na promocji za około 1,20 zł. Dla wielu oburzające jest także zachowanie ludzi, którzy wywożą w ostatnich dniach ze sklepów nawet do 100 kg cukru.

Handlowcy donoszą, że już niedługo cena 7 zł za kilogram cukru może być normą.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne