Strona głównaTurystykaCo warto kupić i przywieźć z Tajlandii?

Co warto kupić i przywieźć z Tajlandii?

Odległa azjatycka kraina przyciąga co roku coraz więcej turystów. Zachwyca ona pięknymi widokami, ale i tanim jedzeniem. Wybierając się wiec w tak daleka podróż warto zawczasu przygotować się pod względem lokalnych produktów, aby później nie mieć wątpliwości co warto przywieźć z Tajlandii. Znajdziemy tam mnóstwo oryginalnych przypraw, tradycyjnych ubrań czy też kosmetyków. Warto wspomnieć o jedzeniu, które jest znane na całym świecie. Dużą popularnością cieszą się suszone i świeże owoce tj. ananas, kiwi czy mango. Nie zapominajmy o słynnym durianie, którego możemy spotkać pod postacią chipsów, kandyzowanego owocu lub podany na świeżo. Z tym ostatnim niestety będzie problem z transportem do Polski, gdyż jego zapach jest bardzo intensywny. Zastanawiając się co warto przywieźć z Tajlandii zadaj sobie pytanie co tak naprawdę lubisz. Ich bogaty w dary kraj oferuje również kadzidełka, które odpędzają złe duchy lub wszelkiego rodzaju artykuły skórzane w konkurencyjnych cenach.

Co warto kupić w Tajlandii?

Ich kultura i religia są znane na całym świecie. To właśnie w Tajlandii znajduje się największy posąg buddy zrobiony ze złota. Dlatego planując podróż warto mieć na uwadze inne aspekty religijne czy kulturowe. Typową więc pamiątką, którą warto kupić w Tajlandii będzie Budda. Występuje on w różnych postaciach – począwszy od pozycji lotosu do leżącego. Przechodząc przez uliczne targowiska nie raz go zobaczysz – pamiętaj też, że kupując większą ilość zawsze możesz się targować! Dla osób lubiących błyskotki znajdzie się również pamiątka, którą warto kupić w Tajlandii czy to w postaci talizmanów, szafirów lub innych kamieni szlachetnych. Jednym z najważniejszych miejsc oferujących biżuterie jest miejscowość Chanthaburi. Trzeba mieć świadomość, że miejsce to nie należy do najtańszych, jednak znajdą się też zamienniki szafiru. Dużą popularnością cieszą się talizmany, które są dopasowane do naszej daty urodzenia czy charakteru, mają za zadanie przynosić szczęście i odpędzać złe moce.

Co kupić w Tajlandii? Najpopularniejsze rzeczy

Tajlandia słynie z pięknych wysp, ale czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Zdecydowana większość turystów, którzy odwiedzają Tajlandię kieruje swoje kroki do szkoły dla słoni. Jest to dla nich schronienie przed kłusownikami. Te uzdolnione zwierzęta prezentują swoje własnoręcznie wykonane obrazy. Nie sposób nie kupić takiej pamiątki w Tajlandii. Zachowując tematykę zwierzęcą, warto wspomnieć o słynnych maściach tygrysich. Jednak bez obaw, nie zawiera on żadnych właściwości pochodzących od tego zwierzęcia. Wiąże się z nią historia a tygrys w ich kulturze oznacza siłę. Maść tygrysia świetnie sprawdzi się jako prezent dla cioci czy dziadków, którzy uwielbiają maści rozgrzewające na bazie naturalnych składników. Co jeszcze warto kupić w Tajlandii? Oczywiście mydełka, których aromat wyczuwalny jest z daleka. Dlaczego warto kupić takie mydełko? Otóż są one wyrabiane ręcznie tradycyjną metodą oraz mogą przypominać kwiaty czy owoce.

Co warto kupić w Tajlandii – posłuchajmy ludzi z forum

Wiele osób szuka porad i wskazówek na portalach społecznościowych czy forach. Jedną z najczęściej polecanych pamiątek, które warto kupić w Tajlandii są przyprawy. Każdy, kto odwiedzi Tajlandię i spróbuje ich kuchni będzie próbował ją odtworzyć we własnym zaciszu domowym. Istnieją również wersje gotowe, dzięki którym od razu możemy przygotować pad thai czy tajską zupę. Wśród najbardziej popularnych przypraw są nasiona tajskiej bazylii czy trawa cytrynowa. Na forach pojawiają się zapytania o inne pamiątki do jedzenia, które warto kupić w Tajlandii. Jedną z nich, która budzi wiele emocji są suszone robaki. Są one polecane jako przekąska i z pewnością cieszą się większą popularnością, ze względu, że brak takich przysmaków w Polsce. Częstym zakupem poza jedzeniem są kolorowe parasolki, które pokazywane są w azjatyckich filmach. Jednak to nie wszystko. Co jeszcze warto kupić w Tajlandii? Propozycji jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na możliwości finansowe.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne