Strona głównaOpinieOpinie o biurze turystycznym Exim Tours

Opinie o biurze turystycznym Exim Tours

Planujesz urlop? Przerażają Cię formalności? Brak znajomości języka? W tym momencie pewnie stoisz przed wyborem biura turystycznego, które załatwi wszystko za Ciebie, a Ty będziesz mógł w pełni cieszyć się wolnym czasem. Dzisiaj na tapet bierzemy biuro turystyczne Exim Tours. Poznasz opinie na jego temat, a także dowiesz się, czy grozi im upadłość i bankructwo.

Exim Tours – jakie posiada opinie?

Exim Tours to biuro turystyczne powstałe w Czechach w 1993 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, firma swoją działalność rozszerzyła na rynek polski, słowacki, węgierski i rumuński. Jest ono jednym z wiodącym touroperatorów w Europie Środkowej. Exim Tours otrzymało Certyfikat Śląskiej Izby Turystycznej, Certyfikat Rzetelności oraz Złoty Certyfikat Transparentnego Touroperatora. Dodatkowo, na swojej stronie zapewnia, że ma gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia podróży). Potwierdzeniem rzetelności w działaniu firmy jest rejestr w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Twierdzą, że dzięki przynależności do DER Touristik, mają stabilną pozycję na rynku europejskim. Jak jednak jest naprawdę? Jakie mają podejście do klientów? Czy oferty są zgodne z tym, co zastaje się na miejscu? Tego dowiesz się z opinii znajdujących się na wielu forach turystycznych w internecie, które postaramy się dla Ciebie pokrótce streścić poniżej.

Na forach widnieje wiele opinii, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Niestety, tych drugich jest zdecydowanie więcej. Klienci piszą w swoich opiniach, że opis warunków przedstawianych w ofercie jest nieadekwatny do tego, co znajduje się na miejscu. Hotel, jaki klienci zastali na miejscu nie wyróżniał się czystością, a pracownicy wykazywali braki w kompetencjach. W przeciągu 8 dni pobytu pokój był sprzątany tylko raz. Niestety, jedzenie w hotelowej restauracji także nie było zadowalające. Biuro w żaden sposób nie odniosło się do złożonych reklamacji.

Z innej opinii na temat Exim Tours wynika, że dzień przed wylotem na Majorkę mailowo poinformowano klienta o zmianie hotelu z basenem i miejscowości – z imprezowej, z wieloma atrakcjami, na taką, która emanowała spokojem i była przeznaczona dla rodzin, starszych osób (co kompletnie nie pasowało klientowi). Niestety nikt nie odbierał telefonów, a klient pozostał bezradny w napotkanej go sytuacji, pomimo tego, że zastrzegał, że żadne spokojne miejsca nie wchodzą w rachubę. Firma nie poczuwa się do pociągnięcia odpowiedzialności za zmianę warunków umowy, a wyjazd marzeń przerodził się w kompletnie inne realia. 

Inni klienci piszą w swoich opiniach, że nigdy więcej nie skorzystają z usług biura Exim Tours. Twierdzą, że obsługa biura niestety nie zaskakuje profesjonalizmem. 

Z niektórych pozytywnych opinii wynika, że hotel był zgodny z oczekiwaniami, na miejscu miła obsługa i dobre jedzenie. 

Jak się dowiadujemy z jednego forum turystycznego, na dzień przed wylotem dwóm klientkom, które były na wycieczce w Tunezji, został zmieniony lot. Jako jedyne z wszystkich uczestników wyjazdu miały lecieć innym samolotem, 8h wcześniej niż było to zaplanowane,a dodatkowo nie do Warszawy, a do Katowic. Po zapytaniach do rezydenta, o powód takiej zmiany, nie był on zainteresowany udzieleniem konkretnej odpowiedzi. Prosił, aby napisać reklamację do biura.

Niektórzy są bardzo zadowoleni z wyjazdu i twierdzą, że wyjazd był udany, rezydent pomocny. Niestety opinie pozytywne są kroplą w morzu wszystkich opinii. 

Exim Tours – czy ogłosiło upadłość?

W czasie pandemii można było usłyszeć pogłoski na temat rzekomego bankructwa Exim Tours. Nie jest to jednak prawda. Biuro prężnie się rozwija i jest jednym z wiodącym w Polsce. Upadłość ogłosiło inne biuro turystyczne-GTI Travel, którego klientów próbowało przejąć Exim Tours, oferując atrakcyjne zniżki. Niektórzy internauci piszą, że jest to żerowanie na nieszczęściu innych. Niestety w biznesie empatia często zostaje porzucona, a pierwsze skrzypce grają pieniądze. Pracownicy jednak twierdzą, że jest to wyciągnięcie pomocnej dłoni dla osób, których wymarzone wakacje miałby przepaść.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne