Strona głównaTurystykaWynajem apartamentów w sezonie zima 2024 – co warto wiedzieć?

Wynajem apartamentów w sezonie zima 2024 – co warto wiedzieć?

Zima w tym roku dopisała, a to oznacza większe zainteresowanie aktywnym – i nie tylko – wypoczynkiem. Tradycyjnie dużą popularnością cieszy się wynajem apartamentów. Jak znaleźć najlepszą ofertę i na co zwrócić uwagę? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych rad, które pomogą Ci zorganizować wymarzone ferie.

Wyjazd na ferie? Coraz więcej Polaków go planuje

W ciągu ostatnich lat obserwowaliśmy nieco mniejsze zainteresowanie zimowymi wyjazdami, co mogło mieć związek najpierw z pandemią, a następnie np. z niepewną sytuacją gospodarczą. Sytuacja jednak się odwraca. Według najnowszego badania ubezpieczalni Wiener „Wyjazdy Polaków na ferie” aż 30% Polaków planuje wyjazd w tym okresie. Jaka forma wypoczynku jest z ich perspektywy najbardziej interesująca? Największym powodzeniem cieszy się organizowany samodzielnie wyjazd w kraju – tę opcję wybiera aż 67% respondentów. Zdecydowanie mniejszą popularnością cieszy się samodzielny wyjazd za granicę (18%), a niewiele osób decyduje się na zorganizowane formy wypoczynku w Polsce (zaledwie 4%).

Co ważne: planujemy przeznaczyć na wypoczynek więcej niż przed rokiem: 43% uczestników zamierza wydać do 1,5 tys. zł na osobę (w tamtym roku było to 51%), ale już 15% przeznacza na ten cel 3–4,5 tys. zł, a 10% wyda jeszcze więcej.

Oszczędności? Kwatery wakacyjne mogą być tańsze

Oczywiście wielu turystów nie pomija aspektu oszczędności. Gdzie będą ich szukać? Przede wszystkim w miejscu pobytu – chęć zaoszczędzenia na standardzie wskazało aż 31% respondentów. 21% uczestników badania ogranicza wydatki związane ze sprzętem sportowym i ubraniami, a dla blisko co piątego Polaka szansą na ograniczenie wydatków jest wybór optymalnego środka transportu. Jeszcze mniejsza grupa postanawia szukać oszczędności na ubezpieczeniu wyjazdu.

Strona z apartamentami do wynajęcia pomoże Ci zorganizować opłacalny wyjazd

Nie da się ukryć: miejsce, w którym spędzi się urlop, ma decydujący wpływ na wrażenia z wypoczynku. Oszczędności można – i należy – szukać, ale nie zawsze musi się to wiązać z koniecznością pójścia na kompromisy dotyczące jakości i standardu pobytu. Jak znaleźć nocleg? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki firmy Renters zbierającej oferty wynajmu apartamentów. 

W serwisie znajdziesz mieszkania i domy na wakacje oraz ferie, które będą dostosowane do Twoich oczekiwań. Wystarczy, że wskażesz: interesujący Cię termin, miejscowość, rodzaj noclegu i liczbę gości. Obawiasz się, że brakuje już ofert na tegoroczne ferie? Nic bardziej mylnego. Wciąż możesz znaleźć wiele interesujących propozycji zarówno w górach, jak i w innych lokalizacjach. Na platformie możesz też od razu zarezerwować wybraną kwaterę wakacyjną.

Wyjazd na własną rękę = oszczędności i niezależność

Skąd bierze się tak duża popularność stron z apartamentami do wynajęcia? Po pierwsze: standard apartamentów często przewyższa ten, który mają pokoje hotelowe w zbliżonym przedziale cenowym. Ważną kwestią jest również lokalizacja: ciekawe domy na wakacje znajdziesz zarówno w centrum, jak i w ustronnych miejscach. 

Przede wszystkim w ostatecznym rozrachunku wynajem apartamentów jest najczęściej po prostu tańszy od noclegu w hotelu. Co więcej, w większości mieszkań czy domów jest kompleksowo wyposażona kuchnia lub funkcjonalny aneks kuchenny, a to pozwala na dalszą optymalizację kosztów wyjazdu. Nie jest tajemnicą, że stołowanie się na mieście jest zdecydowanie bardziej kosztowne, niż samodzielne przyrządzanie posiłków.

Artykuł gościnny.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne