Strona głównaTechnologiaStrumyk TV, Strims.top, Lestlim.xyz - opinie, co to, czy jest bezpieczne?

Strumyk TV, Strims.top, Lestlim.xyz – opinie, co to, czy jest bezpieczne?

Gala High League zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień Natsu zawalczy z Fagatą, Staśko z Maszą, a młody Muran z Pawłem Scarface Bombą. Aż szkoda przegapić tak emocjonujące wydarzenie. Jednak nie wszyscy chcą płacić za możliwość obejrzenia walki wieczoru. Być może należysz do tych osób i usłyszałeś o opcji bez konieczności płacenia.

Jeśli zastanawiasz się, co to ten Strumyk TV i czy oglądanie transmisji na strims.top, albo lestlim.xyz jest bezpieczne, tu znajdziesz odpowiedzi. W tym wpisie postaram się wszystko Ci wyjaśnić.

Strumyk TV – co to? Opinie

Strumyk TV jest platformą streamingową. Swoją popularność zawdzięcza transmitowaniu wydarzeń (np. gal freak fightowych, gal profesjonalnych, meczów itp.), które normalnie są ukryte za płatną ścianą. Główną różnicą jest, że tu nie trzeba za nic płacić – i to właśnie ją wyróżnia i przyciąga do siebie ludzi. Co w takim razie mówią o platformie i jakie są opinie?

W przypadku portali typu Strumyk TV ciężko mówić o opiniach. Ludzie, choć bardzo chętnie z nich korzystają, raczej się do tego nie przyznają. Mimo to istnieją wątki np. na Wykopie, na jego temat. Z wpisów udało mi się wyciągnąć takie informacje, które teoretycznie da się podciągnąć pod opinie.

Źródło: wykop.pl

Chociażby to, że użytkownicy wykopu pytają: “czy wam też tak tnie?” albo “czy wam też tak źle działa?”. Wypowiedzi tego typu sugerują, że restream nie jest stabilny. Korzystając z niego, możesz spodziewać się, że transmisja nie będzie działała tak płynnie, jak z oryginalnego źródła.

Pojawiły się też pytania o wtyczki do przeglądarki, które blokują reklamy. Z tego wynika, że portal zasypuje nimi użytkowników. Strona nie jest do końca legalna, więc wyświetlane reklamy też są dość szemrane – lepiej w nie nie klikaj (pomijając już fakt, że najczęściej są to reklamy +18).

Zobacz: Nowe opony pl – opinie, czy to bezpieczny sklep?

Czy Strumyk TV jest bezpieczny?

To czy Strumyk TV jest bezpieczny, jest kwestią dość… hmm jakby to ująć… śliską. Z jednej strony, portal łamie polskie prawo i mówi się, że korzystający z niego mogą spotkać się z nieprzyjemnościami na tym polu. Z drugiej nie znam nikogo, kto byłby pociągnięty do odpowiedzialności. Szczególnie gdy strona Strumyk TV stoi na jakiejś malezyjskiej, czy innej legitnej domenie.

Inną kwestią jest też samo korzystanie z portalu, pomijając już aspekt prawny. Teoretycznie połączenie ze stroną jest bezpieczne, a certyfikat potwierdzający to jest ważny. Natomiast, tak jak wspomniałam wcześniej, na stronie wyskakuje olbrzymia liczba reklam. Klikając w jedną z nich, nie ma już gwarancji bezpieczeństwa.

Żeby być bezpiecznymi w sieci, użytkownicy korzystający ze stron jak strims.top, zaopatrują są przede wszystkim w adblocki oraz korzystają z VPNów. Co to? VPN oznacza wirtualną sieć prywatną, która szyfruje połączenie między Twoim urządzeniem a internetem. W ten sposób nikt nie może sprawdzić twojego IP, jakie dane wysyłasz i jakie odbierasz. Taka opcja umożliwia np. oglądanie seriali Netflixa, które są dostępne w innych krajach. 

Źródło: wykop.pl

Strims.TV – co to? Opinie

Strims.TV jest tym samym, co Strumyk TV. Natomiast strona nie istnieje już pod taką nazwą. Obecnie portal, którego szukasz, znajdziesz pod nazwą strims.top, ale nie wiesz tego od nas 😉

Opinie o strims.tv, a właściwie strims.top, są dokładnie takie same, jak w nagłówku wyżej. Nie ma sensu się powtarzać. Szanujemy czas swój oraz innych.

Lestlim.xyz – co to? Opinie

Co to Lestlim.xyz? To kolejny bardzo popularny portal restreamingowy. Tak samo jak Strumyk TV zajmuje się udostępnianiem transmisji, do których dostęp normalnie trzeba wykupić.

Opinii od zwykłych użytkowników nie znalazłam. Jedyne wypowiedzi to takie, które chwalą istnienie podobnych stron. Natomiast lestlim.xyz zostało zopiniowane przez Scam Detector, czyli portal chwalący się tym, że jest numerem 1 na świecie w zapobieganiu internetowym oszustwom. Jednak ta opinia skupia się głównie wokół tego, czy lestlim.xyz jest bezpieczny, dlatego więcej o tym niżej.

Lestlim.xyz – czy jest bezpieczny?

Skala bezpieczeństwa Scam Detector zaczyna się od 1, a kończy na 100, gdzie 100 oznacza całkowite bezpieczeństwo. Jak źle musi być, gdy lestlim.xyz dostaje w niej 0? 

Według tego portalu lestlim.xyz wygląda w 100% podejrzanie. Korzystając z tej strony, znacznie narażasz się na phishing, wyłudzenie danych oraz zainfekowanie Twojego urządzenia niebezpiecznym oprogramowaniem. Ogólnie, nie wygląda to za dobrze. Na plus, że strona posiada chociaż ważny certyfikat.

Korzystając ze Strumyka strims.top, czy też lestlim.xyz musisz niezwykle uważać. Bardzo łatwo jest się złapać na hakerski haczyk. Jeśli słysząc o wtyczkach do przeglądarki, myślisz o kablu, który podłącza się do gniazdka, a VPN brzmi dla Ciebie jak skrót jakiejś choroby – może lepiej nie pakuj się na pole minowe.

Bardzo często gale nie kosztują majątku. 30 zł to cena powiększonego zestawu w maku. Poza tym możesz zaprosić znajomych na wspólne oglądanie i podzielić tę kwotę między siebie i gości – wyjdzie to wtedy jeszcze taniej, a przy okazji miło spędzicie czas.

Warto też zaznaczyć, że większość gal MMA, choć ukryte za paywallem, pierwsze dwie walki mają ogólnodostępne. To znaczy, możesz je obejrzeć z oficjalnego źródła za darmo – to taki tip od naszej freak fightowej fanki z redakcji.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne