Strona głównaPrzemysłEkogroszek Sztygar - cena, opinie, z jakiej kopalni?

Ekogroszek Sztygar – cena, opinie, z jakiej kopalni?

Wysokojakościowy, wydajny i czysty węgiel to gwarancja sukcesu oraz istotny krok na drodze do oszczędności, co w bieżącym sezonie grzewczym jest kwestią kluczową przy zakupie węgla. Chociaż każdy z nas chciałby zakupić ekogroszek w jak najniższej cenie, niestety te, poszybowały znacznie w górę i dziś, oprócz kwestii finansowych przez potencjalnych klientów brana jest pod uwagę dostępność, pochodzenie czy kaloryczność węgla. Przyjrzyjmy się więc dokładniej jednej z propozycji, jaka dostępna jest na rynku, a mianowicie ekogroszku Sztygar, oraz jego ulepszonemu bratu Sztygar Ultra. W dzisiejszym artykule poruszymy kwestie:

  • ceny ekogroszku Sztygar;
  • opinii o ekogroszku Sztygar;
  • opinii o ekogroszku Sztygar Ultra;
  • pochodzenia ekogroszku Sztygar.

Ekogroszek Sztygar – cena, ile kosztuje?

Ceny węgla biją coraz to nowe rekordy. Ich poziom już dawno przebił granicę 3000 złotych za tonę, a biorąc pod uwagę kaloryczność i jakość węgla, ceny oscylują bliżej 4000 złotych. Podobnie jest w przypadku ceny ekogroszku Sztygar. Mimo to, chętnych na zakup paczkowanego węgla nie brakuje, chociaż z jego dostępnością nie jest tak kolorowo. Brak promocji, które często kusiły klientów do zakupu opału w okresie letnim, również nie sprawia, że zainteresowanie, nie da się ukryć dość drogim ekogroszkiem Sztygar, malałoby.

Ekogroszek Sztygar – opinie

W czasach, kiedy dostępność węgla jest znacznie ograniczona, klienci mocniej zwracają uwagę na to, co kupują. Być może zainteresowanie opiniami o ekogroszku Sztygar wynika również z wysokich cen tego surowca i chęci wydania rozsądnie pieniędzy ze swojego budżetu domowego. Nie da się ukryć, że ekogroszek Sztygar cieszy się wieloma pozytywnymi komentarzami na swój temat. Mimo iż jest on dostępny w wielu marketach budowlanych, klienci zwracają uwagę, że w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami, ten znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Ma on przede wszystkim odpowiednią do spalania wilgotność i czystość, przez co nie pozostawia zbyt dużej ilości popiołu, a piec nie wymaga częstego czyszczenia. Pozytywne komentarze dotyczą także utrzymywania temperatury oraz wydajnego spalania surowca.

Ekogroszek Sztygar Ultra  – opinie

Na półkach, tuż obok ekogroszku Sztygar, znaleźć możemy jego bardziej kalorycznego brata. Mowa tu o wersji Ultra, która co prawda jest droższa, jednak wyróżnia się także znacznie wyższą wartością opałową. Zarówno biorąc pod uwagę zapewnienia producenta, jak i opinie o ekogroszku Sztygar Ultra, jakie znaleźć możemy na licznych forach internetowych, surowiec ten wyróżnia znacznie wyższa czystość. Klienci, którzy mieli okazję porównać obydwa rodzaje ekogroszku Sztygar, potwierdzają zauważalną różnicę, z przewagą korzyści na rzecz wersji Ultra. Co więcej, przez wielu odbiorców, ekogroszek Sztygar Ultra, jest produktem najlepszym w swojej klasie, jaki możemy zakupić na rynku. Warto zwrócić uwagę również na opinie dotyczące samego spalania wersji Ultra, która nie powoduje nadmiernego dymienia się, a węgiel spala się bez nadmiernego odpadu w postaci spieków zarówno w klasycznych piecach, jak i tych z zamontowanym podajnikiem.

Ekogroszek Sztygar – z jakiej kopalni?

Ostatnimi czasy, wiele kontrowersji dotyczy pochodzenia węgla. Jak wiadomo, ciężko kupić ekogroszek pochodzący z polskich kopalni, a większość surowca opałowego importowana była zza wschodniej granicy, a konkretnie z Rosji. Zakaz importu węgla spowodowany wydarzeniami na świecie, a także ogólna niechęć polskich konsumentów do wspierania rosyjskich produktów sprawiła, że chętniej sięgają oni po ekogroszek importowany z innych krajów, nawet jeśli jego cena jest wyższa. Z jakiej kopalni jest więc ekogroszek Sztygar? Według informacji, jakie znaleźć możemy w sieci oraz na różnego rodzaju forach internetowych, ekogroszek Sztygar importowany jest z Kolumbii. Można więc domniemać, że wydobywany jest z kopalni Cerrejon Guarija.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

3 KOMENTARZE

  1. Baju baju tam nie ma wysokoenergetycznego węgla ściemnianie i oszustwo na pewno pochodzi z Kazachstanu.. Cena jest bardzo mocno zawyżona mógłby z powodzeniem kosztować Max 1000 zł z bardzo dużą marżą sprzedającego… Ale po co sprzedać coś za 1000 Jak można sprzedać to samo g za 4… Takich mamy uczciwych spekulujących przedsiębiorców

Popularne