Strona głównaPrzemysłEkogroszek Stabek - opinie, cena, pochodzenie, forum

Ekogroszek Stabek – opinie, cena, pochodzenie, forum

Zbliżający się sezon grzewczy wraz z sytuacją na arenie międzynarodowej nie napawa optymizmem. Mowa tu nie tylko o ciągle rosnących cenach energii, ale również problemach z dostępnością poszczególnych rodzajów węgla. Mimo iż Polska węglem stoi, na potrzeby gospodarstw krajowych, wydobycie czarnego złota ze złóż polskich kopalni jest znikome, a klienci indywidualnie zaopatrują się zazwyczaj w węgiel importowany. Takie działanie było celowe, ze względu na niższe koszty importu węgla z zagranicy, a także możliwości sprzedaży wysokiej jakości polskiego węgla na arenie międzynarodowej. Restrykcje związane z importem tego surowca z Rosji sprawiły, że problematyczny okazał się zakup węgla przez prywatnych odbiorców, co z kolei przełożyło się na wysokość cen oferowanego surowca przez sklepy czy składy. 

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się:

  • Skąd pochodzi popularny ekogroszek Stabek?
  • Jaka jest aktualna cena ekogroszku Stabek?
  • Czy ekogroszek Stabek cieszy się pozytywnymi opiniami na forum?

Ekogroszek Stabek – cena 

Cena węgla to ostatnio jeden z kluczowych parametrów jeśli chodzi o zakup ekogroszku. Przez ostatnie miesiące ceny te rosły niemal z dnia na dzień, aby aktualnie sięgnąć dwukrotności stawek obowiązujących, chociażby początkiem tego roku. Tak samo jest w przypadku ekogroszku Stabek. Na dzień dzisiejszy stawki za tonę czarnego złota sięgają 3000 złotych, jednak na próżno liczyć na jakiekolwiek spadki. Wielu właścicieli składów branżowych zaznacza, że podana cena może się różnić, gdyż utrudnione jest zarówno pozyskanie węgla, jak i ruch i zapotrzebowanie klientów na ten konkretny ekogroszek jest zauważalnie większe. 

Ekogroszek Stabek – opinie, co mówią na forum?

Trudności z pozyskaniem odpowiedniej ilości opału na sezon grzewczy sprawiły, że klienci bardziej świadomie podchodzą do zakupu ekogroszku. Zwracają oni szczególnie uwagę na jakość oraz kaloryczność. Nie ma w tym nic dziwnego, że znacząco wzrosło zainteresowanie wyszukiwaniami o opiniach na forów dotyczących ekogroszku Stabek, będącego jednym z chętniej wybieranych surowców przez klientów detalicznych. Ci z kolei zwracają uwagę na wysoką jakość oferowanego produktu, który wyróżnia się przede wszystkim zmniejszoną zawartością popiołu w swoim składzie czy dodatkowym procesem suszenia węglem przed zapakowaniem go w worki. Klienci zauważają, że w przeciwieństwie do innych rodzajów węgla, jaki dostępny jest na polskim rynku, ten wyróżnia się znacznie lepszym spalaniem oraz pozostawia mniejszą ilość popiołu. Wśród opinii na forum o ekogroszku Stabek spotkać można także wiele pozytywnych komentarzy na temat granulacji surowca, co umożliwia wykorzystanie go w piecach ze specjalnym podajnikiem. Dla bezpieczeństwa oraz zachowania odpowiedniej wilgotności węgla ekogroszek Stabek pakowany jest do szczelnych worków, a kupując całą paletę, jest ona dodatkowo owinięta stretchem.

Ekogroszek Stabek – skąd pochodzi? Opinii ciąg dalszy

Niestety Ekogroszek Stabek nie cieszy się samymi pozytywnymi opiniami, jednak te o negatywnym wydźwięku są efektem ostatnich wydarzeń na świecie. Wszystko za sprawą pochodzenia ekogroszku Stabek. Chociaż importer nie zmienił się od 2016 roku, kiedy to węgiel pojawił się w ofercie polskich składów, dopiero w tym roku, klienci mniej pozytywnie wypowiadają się o rosyjskim węglu. Warto zauważyć, że opinie te dotyczą głównie kwestii politycznych, a nie samego pogorszenia się jakości węgla. Mimo iż wielu klientów być może nie zwróciłoby uwagi na ten aspekt i chętnie wybrałoby tańszy, acz sprawdzony ekogroszek, ze względu na rosyjskie pochodzenie i restrykcje związane z importem produktów i surowców do Unii Europejskiej, znalezienie go na składach graniczy z niemożliwością, co również wspominane jest na forach internetowych.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

  1. Ekogroszek SATABEK ten rosyjski, a właściwie syberyjski oprócz, tego zę był tani to jakość jego była b.dobra. Paliłem nim przez 4 sezony i nie miałem najmniejszych problemów z jakością ciepła jak i praca kotła. To był ekogroszek na kieszeń każdego Polaka zamieszkałego na wsiach i w małych miejscowościach , a także większości emerytów i rencistów. W marcu „rzond” odebrał nam tą możliwość jednostronnie i bez konsultacji społecznych odbierając prawo do jego importu i zakupu na terenie Polski.

Popularne