Strona głównaPrzemysłEkogroszek ranking - wybieramy najlepszy. Bez sponsoringu

Ekogroszek ranking – wybieramy najlepszy. Bez sponsoringu

Rankingi najróżniejszych produktów nie od dziś cieszą się sporym zaufaniem wśród konsumentów. Każdemu z nas pewnie nie raz zdarzyło się spojrzeć na artykuł związany z ocenami, interesujących nas rzeczy. Nie inaczej jest z ekogroszkiem, który w ostatnim czasie bije rekordy popularności w Internecie. Wszystko za sprawą absurdalnie wysokich cen oraz problemów z dostępnością materiałów opałowych. Nic więc dziwnego, że Polacy szukają najlepszego towaru, który zapewni im ciepło w nadchodzącym sezonie grzewczym. Nikt przecież nie chce marznąć w te zimne i deszczowe dni. Mało kto lubi także wydawać swoje pieniądze w niepewną usługę lub produkt. Producentów materiałów opałowych, w tym ekogroszku na rodzimym rynku nie brakuje. Tylko jak wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania i czym się sugerować przy zakupie? Żeby chociaż trochę ułatwić Wam to niełatwe zadanie, przygotowaliśmy ranking ekogroszków, dostępnych w 2022 roku. Zainteresowanych tematem, zachęcamy do przeanalizowania go razem z nami. 

Sprawdź: Ekogroszek z Australii – opinie. Tańszy od polskiego?

Ekogroszek ranking 2022

Ocena ocenie nie jest równa. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego przygotowaliśmy aż trzy oddzielne rankingi ekogroszku i rozdzieliliśmy je na oddzielne kategorie takie jak: najlepsza cena, parametry i opinie użytkowników. Dla każdego klienta ważne jest coś innego i uważamy, że w ten sposób najłatwiej będzie podjąć rozsądną decyzję odnośnie kupna odpowiedniego materiału opałowego. Zaczynajmy!

Zobacz: Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie, gdzie kupić? Parametry i kaloryczność

Ekogroszek ranking 2022 – cena 

W czasach wciąż rosnącej inflacji, a wraz z nią kosztów życia, cena dla wielu Polaków jest głównym kryterium przy kupnie nie tylko opału, ale również innych rzeczy. Rozumiemy to i dlatego pierwszy ranking będzie dotyczył ekogroszku o najkorzystniejszych cenach na rynku, zaznaczając jednak, że ze względu na dynamiczną sytuację, mogą one ulec zmianie praktycznie w każdej chwili. 

 1. Pan Groszek Black od 2599 zł za 1 tonę.
 2. Ekogroszek Husky od 3000 zł za 1 tonę.
 3. Ekogroszek Carbon od 3399 zł za 1 tonę. 
 4. Ekogroszek Platinum 3800 zł za 1 tonę. 
 5. Ekogroszek Ultra 3900 zł za 1 tonę. 

Ekogroszek ranking 2022 – parametry 

W drugim rankingu skupiamy się na podkreśleniu najlepszych parametrów ekogroszków bez względu na ich cenę. Nie da się ukryć, że im atrakcyjniejsza kaloryczność, tym większe prawdopodobieństwo, że przyjdzie nam zapłacić kwotę, mogącą przekroczyć nasze możliwości finansowe, ale jest to jednak kwestia indywidualna. 

 1. Pan Groszek Red

Kaloryczność: 28-30 MJ/kg 

Zawartość popiołu: do 3%

Zawartość siarki: 0,3%

Wilgoć: max. 10%

 1. Ekogroszek Wieczorek 

Kaloryczność: 31,5 MJ/kg 

Zawartość popiołu: 2,76% 

Zawartość siarki: 0,29%

Wilgoć: – 

 1. Ekogroszek Skarbek  

Kaloryczność: 28-29 MJ/kg 

Zawartość popiołu: max. 5%

Zawartość siarki: 0,40-0,60%

Wilgoć: 5-8%

 1. Ekogroszek Carbon R 

Kaloryczność: 26 MJ/kg 

Zawartość popiołu: 8%

Zawartość siarki: 0,6%

Wilgoć: 1,2%

 1. Ekogroszek Tauron 

Kaloryczność: 25-27 MJ/kg 

Zawartość popiołu: 7-9%

Zawartość siarki: 0,6-1,0%

Wilgoć: 8-13%

Ekogroszek ranking 2022 – opinie użytkowników 

Opinie użytkowników także nie pozostają bez znaczenia dla wielu potencjalnych kupców, dlatego ułożyliśmy ranking ekogroszków na podstawie wypowiedzi klientów danych produktów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że opinie w znacznej większości są subiektywne, co oznacza, że są one zgodne z czyimiś przekonaniami i odczuciami. Poza tym ten sam towar u jednej osoby może się sprawdzić lepiej, a u drugiej zaś gorzej. 

Zobacz: Ranking pelletu 2022 – jaki pellet jest najlepszy? Sprawdzamy rodzaje

 1. Pan Groszek Red – użytkownicy wskazują przede wszystkim na brak spieków, wysoką kaloryczność oraz dobrą jakość produktu. Niektórych może jednak odstraszyć cena. 
 2. Ekogroszek Wieczorek – według opinii internautów, produkt ten jest bardzo wydajny, suchy, dobrze się pali i nie powoduje spieków. Niestety, przez to, że jest chętnie wybierany przez kupujących, może być problem z jego dostępnością. 
 3. Ekogroszek Husky – klienci pozytywnie oceniają produkt pod względem granulacji i długiego czasu spalania, natomiast uważają, że opakowania mogłyby być bardziej wytrzymałe. 
 4. Ekogroszek Platinum – dużym plusem tego materiału opałowego jest na pewno jego kaloryczność, natomiast część konsumentów zwróciła uwagę na sporą wilgotność towaru, inni zaś chwalili go właśnie za jego suchość (to zapewne kwestia przechowywania ekogroszku w sklepie). Niestety, problemem jest również spora ilość wytwarzanego popiołu.
 5. Ekogroszek Carbon R – niestety, ten produkt wypada zdecydowanie najgorzej. Klienci skarżą się na wysoką wilgotność, nawet po pozostawieniu go w ciepłym miejscu na parę dni. Kolejną niekorzystną cechą okazuje się duża ilość spieków, natomiast nie pozostawia sadzy. 

Jak się okazuje, wybór odpowiedniego ekogroszku nie należy do najłatwiejszych, dlatego mamy nadzieję, że przygotowane przez nas rankingi chociaż trochę pomogły przy zakupie satysfakcjonującego materiału opałowego. Temat związany z nadchodzącym sezonem grzewczym pewnie jeszcze przez długi czas będzie poruszany na naszej stronie internetowej, dlatego zaglądajcie na nią, jeśli chcecie na bieżąco obserwować dynamicznie zmieniającą się sytuację. A jaki jest Wasz ulubiony ekogroszek? Macie swojego faworyta, którego chcielibyście polecić? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne