Strona głównaTechnologiaCzy Nintendo Switch ma polskie menu? Brak polskiego menu?

Czy Nintendo Switch ma polskie menu? Brak polskiego menu?

Stoisz teraz twarzą w twarz z pewnym ciężkim dylematem. Twoja pociecha bardzo lubi grać w gry i prosi Cię od tygodnia, żeby na urodziny dostać Nintendo Switch. Po polsku to to nie brzmi, ale co teraz tak brzmi? Wchodzisz więc na strony sklepów internetowych, które sprzedają tę zachciankę małego potworka, by sprawdzić, czym się ono tak  strasznie zachwyca. Czytasz opinie i są całkiem przyzwoite. Ludzie polecają ten zakup i rozpisują się o dobrych właściwościach. Tylko ta cena tak razi po oczach. Jak na coś, co ma zaraz trafić w kąt, czeka Cię niezła sumka do wydania. 

W końcu to urodziny mojego dziecięcia. Zasłużyło, było grzeczne, raz nie zawsze, tak? Dokonujesz więc zakupu, przekonany, że dziecko będzie Cię wielbić i całować po stopach, a przynajmniej ładnie podziękuje i zamknie się w swoim pokoju, nie prosząc Cię o następną zachciankę, przez najbliższe kilka dni. Przeglądasz sobie gry dostępne na owym Nintendo Switch. Po polsku powinny być wszystkie, więc zupełnie nie zwracasz na to uwagi. Widzisz wiele fajnych opcji, które gdzieś tam obiły Ci się o uszy. Mario, Pokemony, jakiś czas temu tak sławne Animal Crossing. Wydają się bezpieczne i fajne, by zająć uwagę malucha. 

W dniu urodzin pociecha rozszarpuje pudełko i niczym wygłodniałe zwierzę chwyta swoją zdobycz. Zgodnie z oczekiwaniami rzuca szybkie „dzięki” i ląduje na kanapie z oczkami wlepionymi w cudo techniki. Śmiejesz się pod nosem i nakładasz sobie kolejny kawałek ciasta, kiedy czujesz, jak coś ciągnie Cię za rękaw. To Twoje dziecię, patrzy na Ciebie nieco zmieszanych spojrzeniem i niepewnie pyta: „czy Nintendo Switch ma polskie menu?”

Czy Nintendo Switch ma polskie menu?

Jeśli teraz zastanawiasz się, czy Nintendo Switch ma polskie menu, to już wiesz, że coś jest nie tak. Patrzysz w rozczarowane i pełne łez oczy swojego dziecięcia, które duka co chwilę zdezorientowane „moje Nintendo Switch. Brak. Polskie menu”. Nie możesz patrzeć na to, jak chlipie, żałośnie pociągając nosem. Nie możesz też słuchać tego niepoprawnego gramatycznie szlochania. W ten sposób cały Twój dobry nastrój i wesoła atmosfera urodzin bierze w łeb. Zachodzisz w głowę, o co też Twoje bobo może tak płakać, przecież to oczywiste, że jego nowe Nintendo Switch jest po polsku. W końcu kupiłeś to w polskim sklepie, tak, czy nie? Pewnie znowu coś źle kliknęło. Spokojnie, to nie czas na panikę. 

Bierzesz głęboki wdech i posyłając gościom przy stole przepraszające spojrzenie, idziesz razem z dziecięciem na kanapę, by w ciszy zrozumieć problem. Niestety, kiedy odpalasz ekran, tańczące na nim szlaczki, wyglądają, jak najbardziej nie po polsku. Już masz pytać bobo, co kliknęło, ale ostatecznie gryziesz się w język. Ono i tak jest już na skraju histerii, nie ma sensu dolewać oliwy do ognia. Myślisz chwilę nad swoimi opcjami. Rozważasz złapanie swojego nastolatka, który radzi sobie z angielskim, by Ci to wytłumaczył. Z tyłu głowy nadal masz jednak pytanie, czy Nintendo Switch ma polskie menu? Wydaje się nieprawdopodobne, by go nie miało. Jednak Twój nastolatek po kilku ruchach kciukiem na swoim telefonie potwierdza Twoje obawy. Nintendo Switch po polsku, niestety nie zostało stworzone. Co teraz?

Nintendo Switch brak polskiego menu – co robić?

Teraz kiedy wiesz już, że na pytanie, czy Nintendo Switch ma polskie menu, odpowiedź jest przecząca, żyła na Twoim czole niebezpiecznie pulsuje. Zapłakane dziecię powtarza ciągle nieskładne „Nintendo Switch. Brak. Polskie menu”, od którego zaczyna Cię już powoli boleć głowa. Co robić w takiej sytuacji? To nie kwestia wadliwego egzemplarza, a każdego urządzenia. Jak poradzić sobie z tym kryzysem? Histeria pociechy powoli wychodzi na wierzch, nastolatek nie reaguje na Twoje prośby o pomoc, a goście zaczynają posyłać Ci dziwne spojrzenia. Co Ci pozostaje? 

Masz dwa wyjścia. Oddać sprzęt i nakłonić bobo na coś innego – mała szansa na powodzenie, jeśli czerwone policzki i niemal wybałuszone oczy mogą o czymś świadczyć. Drugie wyjście też nie jest idealne. Musisz spiąć się w sobie z pomocą Google Translatora, przetłumaczyć menu Nintendo Switch po polsku. Nie będzie to łatwe, ale może obruszony i milczący nastolatek da się czymś przekupić, by pomóc młodszemu rodzeństwu. 

Niestety, odpowiedź na pytanie, czy Nintendo Switch ma polskie menu, jest przecząca. Twoja pociecha zawodzi nieskładne słowa „Nintendo Switch. Brak. Polskie menu”, a Ty masz już serdecznie dość tego wszystkiego. Nie wpadaj jednak we frustrację. Choć nie jest to idealny przebieg wydarzeń, zawsze możesz potraktować to jako formę mini nauki angielskiego i sposób na wspólne spędzanie czasu przez Twoje starsze i młodsze dziecko. Może nie jest to wyjście idealne, ale Nintendo Switch po polsku na pewno nie mogłoby zmusić żadnego z nich do współpracy, a po angielsku może być w stanie.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne