Strona głównaPrzemysłEkogroszek kolumbijski - opinie, cena, kaloryczność, opinie ludzi na forum

Ekogroszek kolumbijski – opinie, cena, kaloryczność, opinie ludzi na forum

Embarg na rosyjski węgiel spowodowało ogromny wzrost cen tego surowca. W Polsce nie mamy takich ilości węgla, aby starczyło go dla wszystkich obywateli – musimy więc szukać alternatyw. Jedną z popularniejszych jest węgiel i ekogroszek z Kolumbii. Jakie ekogroszek kolumbijski ma opinie na forach? Jaka jest jego cena hurtowa i detaliczna? Jakie ma parametry? Sprawdzamy!

Sprawdź: Czy ekogroszek stanieje? Prognozy

Ekogroszek kolumbijski – opinie

Zacznijmy od opinii o ekogroszku kolumbijskim. Co ludzie piszą o nim na forach? Czy warto nim palić? Opinia to nic innego, jak subiektywne odczucia związane z użytkowaniem danej rzeczy – każdy z nas ma inne standardy, więc nic dziwnego, że opinie o ekogroszku kolumbijskim są bardzo podzielone. Całkiem sporo osób jest zadowolonych z opału z Ameryki Południowej. Jednak są też ludzie, którzy odradzają jego zakup. 

Źródło: CENEO
Źródło: Forum esterownik.pl

Ekogroszek kolumbijski – opinie na forum

Przejdźmy do konkretów – co dokładnie na forach internetowych ludzie piszą o ekogroszku kolumbijskim?

  • Jeden z internautów napisał, że w porównaniu do Retopala z PGG, ekogroszek kolumbijski jest lepszy – do opinii dołączył zdjęcie, o który dokładnie ekogroszek kolumbijski mu chodzi. Ten użytkownik forum oceniał ekogroszek od firmy DIAMENT.
  • W kilku opiniach powtarza się informacja, że ekogroszek kolumbijski pozostawia bardzo mało popiołu.
  • Według 2 opinii z forum ekogroszek ten nie tworzy dużo spieków – ładnie się spala, nie ma problemów na palniku.
  • Negatywne opinie, które znaleźliśmy na Ceneo, dotyczą ekogroszku od F.H.U. Trójka – ich ekogroszek kolumbijski wypada słabo. W recenzjach ludzie głównie wspominają o dużym zużyciu i ilości popiołu. 

Zobacz: Pellet czy ekogroszek? Co się bardziej opłaca?

Ekogroszek z Kolumbii ma różne opinie – wszystko zależy od jego rodzaju. Polski ekogroszki też mają przecież różne opinie – zalezy to głównie od miejsca, z którego pozyskano węgiel do jego produkcji. 

Przytoczone opinie są sprzed kilku lat, więc nie wiadomo do końca, jak wyżej wymienione ekogroszki kolumbijskie sprawdzają się teraz – z tego roku nie ma żadnych recenzji opału z Ameryki Południowej. Do tej pory węgiel kupowaliśmy głównie od Rosji, mało kto szukał jego alternatyw – głównie ze względu na jego niskie ceny i całkiem dobre parametry. Opinii o ekogroszkach z dalszych zakątków świata jest więc niewiele. Najprawdopodobniej będzie ich więcej dopiero po zakończeniu tegorocznego sezonu grzewczego. 

Ekogroszek kolumbijski – cena detal vs hurt

Jakie są ceny ekogroszku kolumbijskiego? Hurtowo raczej go nie dostaniesz – żaden sprzedawca nie oferuje w sieci hurtowej sprzedaży ekogroszku kolumbijskiego. Jednak znamy ceny detaliczne. Ile trzeba zapłacić za tonę opału zza oceanu?

  • P.P.H.U. AGROPLON – ekogroszek kolumbijski, cena: 3649 zł/tona
  • DIAMENT –  ekogroszek kolumbijski, cena: 3600 zł/tona

Jak na razie tylko te ekogroszki kolumbijskie są dostępne w sieci.

Sprawdź: Jak ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek? Kilkaset zł oszczędności

Ekogroszek kolumbijski – parametry, kaloryczność

Poniżej znajdziesz parametry wyżej wymienionych ekogroszków kolumbijskich.

P.P.H.U. AGROPLON ekogroszek kolumbijski – parametry:

Kaloryczność24-25 MJ/kg
Zawartość popiołu4-7%
Uziarnienie8-25 mm

DIAMENT ekogroszek kolumbijski – parametry:

Kaloryczność25 MJ/kg
Zawartość popiołu0,6%
Zawartość siarki8%
Uziarnienie5-25 mm
Spiekalność0-2

P.P.H.U. AGROPLON podało mniej parametrów niż DIAMENT. Oba ekogroszki mają przybliżoną kaloryczność, która nie jest za duża, jednak na początek sezonu grzewczego może wystarczyć. Opał od DIAMENT był w opiniach na forum oceniany jako dobry – kilka osób go polecało, głównie ze względu na małą ilość popiołu i spieków. 

Jest sporo pozytywnych opinii o ekogroszku kolumbijskim, jednak negatywne głosy również znajdziemy w sieci. Większość recenzji jest sprzed kilku lat, więc ciężko stwierdzić, czy np. ekogroszek kolumbijski DIAMENT nadal ma taką samą jakość, jak wtedy. Ceny opału zza oceanu nie są jednak niższe, niż nasze – można powiedzieć, że są nawet odrobinę wyższe. Jest to zapewne związane z transportem węgla z Kolumbii. Ciężko stwierdzić, czy warto jest kupić ten ekogroszek – nie wychodzi taniej, a opinie są dosyć podzielone. Jeśli zdecydujesz się na zakup opału z Kolumbii, to koniecznie daj znać w komentarzu, jak Ci się sprawdza – czekamy!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne