Strona głównaModaCitychic - opinie, zwroty, czas dostawy

Citychic – opinie, zwroty, czas dostawy

Citychic to polska marka odzieżowa, która oferuje buty oraz odzież dla kobiet: bieliznę, bluzki, sukienki oraz ubrania sportowe. Większość produktów oferowanych w sklepie powstaje w polskich szwalniach. Sklep internetowy Citychic prowadzi firma SYNC KAROLINA TABĘDZKA, która istnieje od 2014 roku. Co to za marka i jakie ma opinie – o tym przeczytacie poniżej.

Butik oferuje ubrania wzorem i stylistyką odpowiadające temu, co akurat jest modne i oferowane w butikach z odzieżą dla kobiet. Można tam znaleźć ubrania bazowe do kapsułowej garderoby, ubrania sportowe, sukienki oraz buty. To zdecydowanie ubrania dla kobiet, które są szczupłe i mają nienaganną sylwetkę. Zwykle dostępne są w dwóch rozmiarach: XS/S oraz M/L. 

Obecnie marka szuka zarówno sklepów, które chciałyby kupować ubrania w hurcie, jak i influencerek, które mogłyby współpracować z marką i prezentować jej ubrania. 

Jak można przeczytać na stronie internetowej sklepu, z jego usług skorzystało już 45 tysięcy klientek. Na te panie, które jeszcze nigdy nie kupowały ubrań w Citychic, czeka rabat na pierwsze zakupy. 

Citychic – opinie

Wśród komentarzy w internecie dominują pozytywne opinie na temat towaru oferowanego w tym internetowym butiku. Większość kobiet, które robiły zakupy w Citychic, chwali sklep za towar dobrej jakości. Sądząc po zdjęciach, które dostępne są w sklepie, ubrania mają oruginalny krój i są dopracowane pod względem detali.

Pojawiają się też opinie, że czasem dostawa trwa dłużej niż zwykle przy zakupach internetowych, ale regulamin sklepu wyraźnie mówi, że towar wysyłany jest do 10dni roboczych. W praktyce może to oznaczać nawet dwa tygodnie oczekiwania na zamówienie. Czas dostawy często wynika z tego, że towar przygotowywany (szyty) jest na bieżąco. Jeśli zamówień jest więcej, dostawa będzie trwała dłużej.

Niektóre opinie, na które trafiliśmy były negatywne. Dotyczyły głównie rozmiarówki. Jak się okazuje, czasem zdarzało się, że rozmiar nie do końca odpowiadał rzeczywistości i towar trzeba było wymienić na inny. 

Jak widać opinie są podzielone

Citychic – zwroty, czy są problemy?

W sklepie możliwy jest zwrot lub wymiana towaru. Każda osoba, która nie jest zadowolona z otrzymanego zamówienia, może odesłać je do sklepu wraz z odpowiednim formularzem (zwrot i wymiana to dwa odrębne formularze). Do wysyłki należy też dołączyć fakturę. Co oczywiste, zwracany towar nie może nosić żadnych śladów użytkowania. Mógł być jedynie przymierzony i posiadać wszystkie metki. 

Zgodnie z regulaminem sklepu, zwrot środków za zakupione produkty dokonywany jest w ciągu 14 dni. Po odesłaniu ubrań na wskazany adres, pracownicy magazynu odnotowują zwrot i zlecają wypłatę środków. 

W internecie pojawiają się pojedyncze opinie, z których wynika, że klientka długo czekała na zwrot środków za odesłane ubrania. Nie wiadomo, z czego wynikały te problemy. Sporo internautek potwierdza, że zdarzało im się odesłać rzeczy i długo oczekiwać na kontakt ze strony pracowników sklepu. Z informacji na stronie internetowej marki wynika, że firma odpowiada na e-maile w ciągu 48 godzin. 

Niestety w przypadku sprzedaży internetowej dosyć często zdarza się, że klienci mają problem z odzyskaniem pieniędzy, gdy robią zwrot. Najpierw muszą czekać, bo czas dostawy bywa wydłużony z powodu dużej ilości zamówień. Potem zaś, jeśli odsyłają towar, czekają aż ktoś potwierdzi jego otrzymanie, sprawdzi, czy nie był używany i zleci zwrot środków na konto klienta. 

Citychic – dostawa, czas dostawy

Na terenie Polski przesyłki z Citychic dostarczane są kurierem Inpost: do paczkomatu lub na wskazany adres. Przesyłki zagraniczne dostarcza firma kurierska GLS. Większość klientów otrzymuje swoje zamówienia w ciągu dwóch dni roboczych. Na stronie sklepu widnieje komunikat, że 95% przesyłek wysyłanych jest w ciągu 2-3 dni roboczych. Maksymalny czas dostarczenia przesyłki wynosi 10 dni roboczych, czyli dwa tygodnie. 

Jeśli produkt dostępny jest od ręki a zamówienie zostało od razu opłacone, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wysyłka nastąpi od razu. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne