Strona głównaPrzemysłEkogroszek Karolinka - opinie, cena, gdzie kupić?

Ekogroszek Karolinka – opinie, cena, gdzie kupić?

Ceny ekogroszku są dołujące i jak na razie mają one tylko rosnąć. W styczniu w 2021 roku za tonę ekogroszku płaciliśmy ok. 800 złotych. Dziś za taką samą ilość trzeba wyłożyć już 3 000 złotych – strach pomyśleć, jak będzie to wyglądać w okresie grzewczym, kiedy ceny paliw przeważnie są wyższe… Ludzie zaczęli się bardziej interesować tematem paliw kopalnych – szukają alternatyw oraz porównują ceny różnych rodzajów ekogroszku. Ile kosztuje Ekogroszek Karolinka i co to za odmiana? Jaka jest cena za tonę? Gdzie kupić Ekogroszek Karolinka? Jakie Ekogroszek Karolinka ma opinie? Sprawdzamy!

Ekogroszek Karolinka opinie 

Ekogroszek Karolinka to nowość od Polskiej Grupy Górniczej S.A. Co odróżnia ten rodzaj ekogroszku? Ma on powodować mniej zanieczyszczeń powietrza, niż jego zwykła odmiana. Wszystko za sprawą tzw. blue coal, czyli błękitnego węgla, który jest lepszy dla środowiska – gwarantuje on 30% redukcję zanieczyszczeń. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie opinie ma Ekogroszek Karolinka? Na razie nie ma ich niestety dużo – produkt wprowadzony został dopiero w styczniu w 2022 roku – większość osób miała już w tym czasie zapasy opału na resztę sezonu grzewczego. Większej liczby opinii o Ekogroszku Karolinka spodziewać możemy się dopiero pod koniec 2022 roku. Sprzedaż tego nowoczesnego ekogroszku będzie możliwa, jeśli powstanie więcej reaktorów do odgazowywania węgla. To dzięki temu zabiegowi, Ekogroszek Karolinka jest praktycznie bezdymny. Pozwala on również na usunięcie dużej części rakotwórczych substancji.

Ekogroszek Karolinka 27 opinie 

Ekogroszek Karolinka 27 to ekogroszek, którego wartość opałowa wynosi min. 27MJ/kg. W przypadku tego surowca nie jest to standard – przeważnie podaje się maksymalną wartość opałową, która zwykle jest w przedziale 24-26MJ/kg. W Ekogroszku Karolinka wykorzystywany jest bardziej wyselekcjonowany węgiel, który ma pozytywne działanie na proces spalania, jak i na środowisko.  

Ekogroszek Karolinka ma dość wysoką wartość opałową. Na YouTube jest jedna recenzja Ekogroszku Karolinka 27. Opinia tego użytkownika o Ekogroszku 27 jest raczej pozytywna. Na filmie użytkownik Fenix Kombinatorix mówi, że po godzinie palenia, Ekogroszek Karolinka 27 nie pozostawia sadzy i łatwo się pali – nie było problemów z jego rozpaleniem. Jeden 20 kg worek Ekogroszku starczył mu na 24 godziny. W popielniku w piecu został około jeden kilogram popiołu. Finalnie nie zostało dużo sadzy – Ekogroszek Karolinka 27 w opinii tego użytkownika nie jest złym opałem. 

Ile kosztuje Ekogroszek Karolinka?

Ile kosztuje Ekogroszek Karolinka? Jaka jest cena za tonę Ekogroszku Karolinka? Na jednej z prywatnych aukcji podana jest cena 1550 złotych za tonę Ekogroszku Karolinka. Został on jednak wystawiony na początku lutego tego roku, a co za tym idzie, aukcja jest już zakończona. Obecnie zwykły ekogroszek jest już bardzo drogi – cena jego nowocześniejszej wersji najprawdopodobniej jest jeszcze wyższa. 

Ekogroszek Karolinka – cena za tonę

Nie wiemy, jaka jest obecnie cena za tonę Ekogroszku Karolinka. Zwykły ekogroszek kosztuje już ponad 3 000 złotych za tonę. Podejrzewamy, że cena Ekogroszku Karolinka za tonę przekroczy tę kwotę albo będzie na takim samym poziomie, jak w przypadku zwykłego ekogroszku. 

Ekogroszek Karolinka – gdzie kupić?

Gdzie kupić Ekogroszek Karolinka? Na razie nie jest on dostępny – problemy z dostępnością paliw kopalnych dotyczą również Ekogroszku Karolinka. Już na samym początku jego sprzedaży nie było go za dużo – w komentarzach pod wcześniej wspominaną opinią o Ekogroszku Karolinka 27 na YouTube, użytkownicy pisali, że co chwilę znika on ze strony Polskiej Grupy Górniczej. To tam wcześniej można było kupić ten nowoczesny ekogroszek. Gdzie kupić go teraz? Nie wiemy – nawet zwykły ekogroszek jest obecnie ciężko dostać. 

Ekogroszek Karolinka 27 w opinii wypada całkiem dobrze. Jego wydajność jest spora. Ekogroszek Karolinka jest również wygodny w użytkowaniu – łatwo się rozpala, tworzy mniejszą ilość popiołu i sadzy. Jest to ekogroszek najnowszej generacji i na pewno jego spalanie jest zdrowszy dla nas i dla środowiska. Problemem jest jego cena, która nie jest dokładnie znana – wartość paliw wzrasta z dnia na dzień. Na pewno nie kosztuje on już 1550 zł za tonę – podejrzewamy, że taką ilość Ekogroszku Karolinka będzie trzeba zapłacić tyle samo, co za zwykły ekogroszek, czyli około 3000 zł. Możliwe, że jest on nawet droższy. Nie dostaniesz go obecnie na stronie PGG – nie wiadomo, gdzie kupić Ekogroszek Karolinka. Jeśli zależy Ci na jego kupieniu, to obserwuj stronę PGG – może wkrótce będzie można znów go tam kupić.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne