Strona głównaPrzemysłEkogroszek z Castoramy - opinie, ceny, promocje

Ekogroszek z Castoramy – opinie, ceny, promocje

Ekogroszek z Castoramy w ostatnim czasie jest bardzo popularny. Jest to spowodowane tym, że nie ma problemów z jego dostępnością. Czy warto podjechać do Castoramy i kupić od nich opał? Z tego artykułu dowiesz, jaką ekogroszek z Castoramy ma cenę, czy jest obecnie na jakiejś promocji i jakie ma opinie. Zapraszamy do lektury 🙂 

Ekogroszek z Castoramy – jakich producentów tam znajdziemy? 

W ofercie Castoramy jest głównie ekogroszek Carbon. W ich asortymencie są takie jego odmiany:

 • Ekogroszek R Akcyzowy
Kalorycznośćmax. 26 MJ/kg
Popiółmax. 8%
Siarka max. 0,6%
Uziarnienie10-25 mm
Wilgotnośćmax. 10%
 • Ekogroszek R
Kalorycznośćmax. 26 MJ/kg
Popiółmax. 8%
Siarka max. 0,6%
Uziarnienie8-25 mm
Wilgotnośćmax. 1,2%
 • Ekogroszek Premium
Kalorycznośćmax. 28 MJ/kg
Popiółmax. 7%
Siarka max. 0,6%
Uziarnienie8-25 mm
Wilgotnośćmax. 10%

Możliwe, że na stronie Castoramy jest pomyłka w parametrach ekogroszku Carbon R – a dokładniej w wilgotności. Wszystkie inne rodzaje tego ekogroszku mają ok. 10% wilgotności, a Castorama podaje, że ma jedynie 1,2%, chociaż jest on najtańszą opcją. 

Ekogroszek z Castoramy – ceny, ile kosztuje worek 25 kg, ile za tonę?

Ceny wszystkich ekogroszków zwalają z nóg. Rok temu nikt by nie pomyślał, że za tonę tego opału przyjdzie nam zapłacić ponad 3000 zł. Dostanie czegoś na PGG, czyli w jedynym miejscu, które ma w miarę rozsądne ceny, graniczy z cudem. Musimy szukać alternatyw, jeśli nie chcemy zostać na zimę bez ekogroszku. 

Castorama ceny ma równie wysokie, co reszta – za worek 20 kg zapłacimy około 68-76 zł. Najtańsza opcja ekogroszku w Castoramie cenę ma następującą: 67,98 zł za 20 kg – oznacza to, że tona kosztuje tam 3399 zł.  

Jest kilka wątków na forach internetowych w stylu: Ekogroszek cena za worek 25 kg Castorama, Ekogroszek Castorama – cena i promocje. Zainteresowanie ekogroszkiem (ceną) za worek 25 kg z Castoramy jest naprawdę ogromne. Jednak sklep ten nie sprzedaje worków 25 kg tylko 20 kg. 

Castorama Ekogroszek – cena:

 • Ekogroszek R Akcyza – cena za worek 20 kg: 73,98 zł, cena za tonę: 3699 zł
 • Ekogroszek R – cena za worek 20 kg: 67,98 zł, cena za tonę: 3399 zł
 • Ekogroszek Premium – cena za worek 20 kg: 75,98 zł, cena za tonę: 3799 zł

Nie podajemy (ekogroszku) cen za worek 25 kg w Castoramie, bo sklep sprzedaje opał w workach po 20 kg. 

Ekogroszek z Castoramy – opinie 

Jakie ekogroszek z Castoramy ma opinie? Bardzo podzielone. Najpierw zajmiemy się gorzej ocenianą wersją Carbon, czyli Carbon R. Ten ekogroszek z Castoramy opiniowany jest jako mokry – youtuber Kamil Miernik przeprowadził test, w którym wyszło mu, że opał ma aż 14% wilgotności. Ta odmiana Carbon według wcześniej wspomnianego testera tworzy sporo spieków. Oznacza to, że temperatura topnienia popiołu Carbon R jest niska. Jest to zły znak, bo spieki mogą zablokować palnik i trzeba je usuwać ręcznie. Dobowe zużycie tego ekogroszku z Castoramy opiniowane jest jako dość wysokie – 24,6 kg. Oczywiście na ten aspekt wpływają również ustawienia pieca, dlatego możliwe, że u Ciebie nie będzie ono aż tak wysokie. 

Ekogroszek Carbon Premium wypada już znacznie lepiej. Wcześniej wspomniany youtuber również zrobił jego test i tu wilgoć wyszła już na poziomie 9%. Nie pozostawia on tylu spieków, co jego poprzednik – popiół wygląda w jego przypadku bardziej prawidłowo. Ten ekogroszek z Castoramy w opiniach wypada lepiej również ze względu na większą kaloryczność i brak widocznych domieszek węgla brunatnego. 

Obecnie nie ma żadnej na ekogroszek w Castoramie promocji. Obecnie mało kto robi promocje na opał – wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, więc ceny będą raczej wzrastać. Jednak kto wie, może Castorama zdecyduje się na jakąś promocję – nie spodziewalibyśmy się jednak wielkich obniżek.

Ekogroszek w Castoramie ceny ma takie, jak wszyscy – wysokie. Za tonę opału zapłacimy około 3400-3800 złotych. Najtańsza opcja ekogroszku z Castoramy w opiniach wypada bardzo średnio – Carbon R zbiera skrajne opinie. Według kilku osób ekogroszek w Castoramie nie jest przechowywany prawidłowo i dlatego jest on aż tak wilgotny. Carbon Premium z Castoramy wypada już znacznie lepiej, jednak jego cena jest dosyć wysoka. Daj znać w komentarzu, jeśli kupisz ekogroszek w tym sklepie – trafił Ci się mniej czy bardziej wilgotny? 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

2 KOMENTARZE

 1. W instrukcji każdego kotła jest zapis: przed zapełnieniem podajnika opał należy wysuszyć. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że ekogroszek przed zasypaniem kotła trzeba rozpakować z worka i zostawić na powietrzu. W ekogroszku R nie ma węgla brunatnego. Być go tam nie ma prawa, bo przestałby być kwalifikowany jako wyrób CN2701 i nie byłby dopuszczony do sprzedaży. W składzie jest za to węgiel Czeski. Charakteryzuje się on tym, że jest bardziej luźny i miękki w strukturze – zwykle typ 31.1. Nie jak węgiel z Polskich kopalń – głównie dostępny typ 32.2 i 33 oraz ich mieszanki.
  Kolejna sprawa to nastawy kotła. Na spalanie wpływ ma tempo podawania węgla do retorty, cykle przedmuchu wentylatora, stopień otwarcia szybera, itp, itd.
  Co zaś tyczy przechowywania węgla przez markety, to zapytam tylko czy na składach kopalnianych węgiel trzyma się osłonięty przed opadami? Bo węgiel w marketach jest paletowany i zabezpieczany szczelnymi kapturami z folii, a powietrze ma dostęp od spodu palety.

Popularne