Strona głównaPrzemysłPellet Robin - opinie, cena, forum, gdzie kupić, parametry

Pellet Robin – opinie, cena, forum, gdzie kupić, parametry

W życiu codziennym towarzyszy nam wiele dylematów. Począwszy od tego, w co się dziś ubrać, przez wybór co zjeść na obiad, po formę spędzania wolnego czasu. Przed nami zima, więc poprzednie grono rozszerzy się o kolejną pozycję: wybór odpowiedniego paliwa grzewczego. 

Jeśli zależy ci na rozwiązaniu, które jest przyjazne środowisku, a szczególnie twojemu budżetowi, wybór jest bardzo prosty – pellet. Podczas spalania nie emituje do atmosfery żadnych zanieczyszczeń. Ani dwutlenku węgla, ani spalin. A to zaledwie jedna z wielu zalet pelletu.

Wybór dokonany, czas wybrać swojego sprzymierzeńca. Jeśli pamiętasz opowieść o altruizmie Robin Hooda, który ,,kradł bogatym i dawał biednym”, powinien zainteresować cię Pellet Robin. Czy faktycznie ma tak dobre opinie na forum, jak pozytywna była sława honorowego bandziora? A jeśli tak, to gdzie go kupić? O parametrach i producencie przeczytasz poniżej. 

Sprawdź: Ranking pelletu 2022 – jaki pellet jest najlepszy? Sprawdzamy rodzaje

Pellet Robin – kaloryczność, parametry, gdzie kupić? 

Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego pelletu są jego parametry. W przypadku produktu producenta Pellet Robin przedstawiają się one następująco:

  • Kaloryczność: 16,5 MJ/kilogram
  • Zawartość popiołu: maksymalnie 0,7%
  • Zawartość wilgoci: maksymalnie 10%
  • Gęstość nasypowa: 600-750 kg/metr sześcienny
  • Średnica: 6 milimetrów

Pellet Robin powstaje z trocin drzew iglastych. W trakcie produkcji są one oczyszczane z zanieczyszczeń i osuszone, aby potem sprasować je pod dużym ciśnieniem.  Na pierwszy rzut oka parametry wyglądają w porządku. Mieszczą się w wymaganych normach europejskich. Kaloryczność jest wysoka, ale na rynku można znaleźć pellety, które mają jeszcze wyższą. Tak samo z zawartością wilgoci. 

Ważnym aspektem pelletu Robin jest posiadanie certyfikatu jakości ENplus A1. Oznacza on, że proces produkcji oraz łańcuch dostaw jest na najwyższym poziomie. 

Gdzie kupić Pellet Robin? Zazwyczaj polecamy zamawiać produkty prosto ze strony producenta, gdyż jest to gwarancja pewnego zakupu. Na stronie pellet-robin.pl cena palety 975 kg wynosi 3299 złotych. Koszt takiej inwestycji jest zdecydowanie wyższy, niż u konkurencyjnych producentów tego opału. Oferują niższą cenę za wyższą kaloryczność. Zaskakuje również przekreślona obok obecnej, nieaktualna cena wyjściowa – 3630 złotych. Cóż, można to ująć tak: strzała Robin Hooda wystrzeliła zdecydowanie za wysoko.

Innym miejscem, gdzie można kupić Pellet Robin, jest oficjalna strona firmy SAM-BUD-ROL, sambudrol.pl. Tam cena palety 975 kilogramów wynosi 3299 złotych brutto, czyli tyle samo, co na stronie samego produktu. Tym, co może dziwić, jest fakt, że producent ma swoje aukcje również na platformie OLX. Tam cena pelletu, za taką samą ilość, jest tańsza, bo wynosi 3120 złotych.

Zobacz: Pellet ze słomy – opinie, cena, forum, kaloryczność, wartość opałowa

Pellet Robin – opinie o producencie 

Producentem Pelletu Robin jest firma SAM-BUD-ROL, która od 1989 roku działa na rynku paliw stałych. Zajmuje się dystrybucją ekogroszku i pelletu. Przyjrzyjmy się, jakie mają opinie na forum. Średnia ocen na Google to 4,2. Przyzwoicie. A co znajdziemy w komentarzach? Patrząc od najnowszych, klienci są zadowoleni. Chwalą jakość opału, solidne opakowanie i szybki czas dostawy. Samego producenta opinie oceniają jako rzetelnego i profesjonalnego.

Także po przejrzeniu sekcji opinii na Facebooku firmy, zdecydowana większość wyraża swoje zadowolenie z usług SAM-BUD-ROLu. Oczywiście nie brakuje komentarzy sceptycznych, a nawet negatywnych. Te koncentrują się wokół rozbieżności między obietnicą producenta, a finalnym składem lub stanem zakupionego opału. 

Dobrą praktyką firmy jest regularne odpisywanie niezadowolonym klientom. W przypadku udokumentowanych wad produktów, zachęcają do wszczęcia procedury reklamacyjnej. Trzeba przyznać, że otwarta postawa do dyskusji z klientem i poszukiwanie zadowalającego rozwiązania dobrze świadczy o tym producencie. 

Pellet Robin – opinie na forum 

Tak jak w przypadku producenta opinii w internecie jest w bród, tak o samym Pellet Robin już niekoniecznie. Jedna opinia na forum chwali pellet, dodając, że po wypaleniu zostaje zero spieków. Komentarz pochodzi z 2020 roku, więc trudno ocenić, czy pellet utrzymał tą samą jakość mimo upływu czasu. Miejsce, w którym jest najwięcej pozytywnych komentarzy, to… oficjalna strona produktu. Tam opinie wyróżniają, że jest ,,odpowiednio zbity i twardy”, poza tym wydajny i jakościowy oraz czysty. 

Nie da się ocenić jednoznacznie, jakimi opiniami może cieszyć się Pellet Robin. Jednocześnie jego dystrybutorem jest firma, która ma pozytywnych komentarzy bardzo dużo. 

Jeśli mieliście okazję palić w swoim domu pelletem od Pellet Robin, koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o tym produkcie!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne