Strona głównaOpinieDr Smile - opinie, forum, oszukani, nakładki, przed i po, cena, umowa

Dr Smile – opinie, forum, oszukani, nakładki, przed i po, cena, umowa

Firma Dr Smile pojawiła się na rynku Polskim stosunkowo niedawno. Pierwotnie marka zaczęła działać na terenie Niemiec. Stworzona została przez Jensa Urbaniaka i Christophera von Wedemeyera. Dr Smile specjalizuje się w leczeniu zgryzu estetycznymi nakładkami. Spółka działa na terenie 30 miast w Polsce, w tym w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Warszawie. W tym artykule skupimy się na opiniach na forum o Dr Smile. Zobaczymy jak wygląda umowa z firmą oraz jakie są efekty przed i po leczeniu ich nakładkami. Sprawdzimy też, jaka jest cena za usługę i czy może zmienić się w trakcie trwania umowy. 

Zobacz: Najładniejsze gumki do aparat – jakie gumki do aparatu wybrać?

Dr Smile – przed i po 

Jakie są efekty przed i po? Nakładki działają na zasadzie aparatu ortodontycznego. Mają korygować wady i krzywizny zgryzu. Odróżnieniem od aparatu stałego jest to, że produkty Dr Smile są przezroczyste i ruchome. Zdecydowaną zaletą leczenia nakładkami jest również okres leczenia. Według opinii i zapewnień producenta, większość wad wymaga zaledwie kilku miesięcy leczenia. Chcąc zobaczyć efekty przed i po należy zajrzeć na stronę Dr Smile, gdzie przedstawiają przykładowe przemiany swoich pacjentów. Należy jednak pamiętać, że każdy ma różne wady zgryzu i leczenie powinno się dobierać indywidualnie. Nie w każdym przypadku czas leczenia i proces będzie wyglądać w ten sam sposób. 

Dr Smile – opinie

Jak każda firma, Dr Smile ma różne opinie. W ostatnim czasie niestety zdecydowana większość jest tych złych. Pacjenci Dr Smile oskarżają firmę o wyłudzenia, ale również o efekty nieadekwatne do tego jaka jest cena. Szczególnie oszukani czują się Ci, których wada pogorszyła się poprzez noszenie nakładek Dr Smile. Wiele komentarzy spotyka się z odpowiedzią Dr Smile, jednak wciąż wiele sytuacji pozostaje bez odpowiedzi. Zdarzają się też te pozytywne słowa, które doceniają krótki czas leczenia i możliwość leczenia estetycznym i niewidocznym aparatem w formie szyny. Stały aparat dla niektórych, szczególnie dorosłych stanowi nie wiadomo dlaczego powód do wstydu. 

Dr Smile opinie na forum źródło: pl.trustpilot.com

Dr Smile – opinie na forum

Dr Smile działa w wielu miastach, najwięcej współprac posiada jednak z gabinetami w dużych miastach. Gabinety znajdują się między innymi w Krakowie. Na forum widać sporo komentarzy mieszkańców tego regionu. Pojawiają się nawet głosy o założeniu spraw sądowych posądzających firmę Dr Smile o wyrządzenie uszczerbku na zdrowiu. Oszukani czują się bowiem Ci, którzy zapłacili wysoką cenę rzędu kilkunastu tysięcy złotych, a mimo wszystko ich stan zdrowia się pogorszył. 

Zobacz: Oferteo – opinie, czy warto, co myślicie o oferteo, forum, oszuści?

Dr Smile – oszukani, czy to oszustwo?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy wszystkie komentarze na forum są prawdziwe i czy w każdej z wymienionych sytuacji zawiniła firma Dr Smile. Można jednak sugerować się tym, że negatywnych opinii jest na ich temat bardzo dużo. Zastrzeżenia dotyczą już nie tylko kwestii kontaktu ze spółką, ale również samego procesu leczenia. Z dużą krytyką ten sposób leczenia spotyka się z powodu braku specjalistycznych wizyt kontrolnych. Leczenie z Dr Smile polega bowiem na tym, że na pierwszą wizytę pacjent udaje się do współpracującego gabinetu stomatologicznego, gdzie wykonywany jest skan 3D zgryzu. Na podstawie tego układany jest plan leczenia przez specjalistów. Niestety przez cały proces leczenia styczność z nimi pacjent ma tylko na początku przygody z leczeniem. To wzbudza bowiem wiele wątpliwości u klientów. Brak kontaktu z lekarzem ortodontą może powodować  brak poczucia bezpieczeństwa u ludzi. 

Dr Smile – umowa

Wiele negatywnych opinii na forum odnosi się do tego jak wygląda umowa z Dr Smile. Na wielu forach możemy przeczytać komentarze, sugerujące, że firma nie informuje o braku możliwości odstąpienia od umowy swoich potencjalnych klientów. W ten sposób wiele osób poczuło się oszukanych. Niektórzy zostali bowiem zobowiązani do zapłaty za nakładki, z których nigdy nawet nie skorzystali. Firma tłumaczy się w odpowiedzi na komentarze, że działają zgodnie z prawem, a umowa zawiązuje się po dwukrotnym potwierdzeniu jej przez pacjenta. Nie udało nam się natrafić na forum na osoby, które czują się oszukane ze względu na różnice ceny względem tej ustalanej przy podpisaniu umowy. 

Dr Smile opinie na forum źródło: pl.trustpilot.com

Dr Smile powstało w Niemczech, jednak w szybkim czasie rozpoczęło swoją działalność również w Polsce. gabinety współpracujące z marką mieszczą się w tych największych miastach jak Kraków czy Wrocław, ale też w mniejszych miejscowościach. Spółka działa na dużą skalę. Jej ambasadorami są znani polscy influencerzy. Marka bardzo mocno inwestuje w marketing, dzięki czemu w szybkim czasie stała się bardzo rozpoznawalna. Obecnie złą sławę przynosi jej sporo negatywnych komentarzy w Internecie. Pojawiają się jednak też te dobre opinie. Najlepiej przekonać się na własnym przykładzie. Pamiętajcie, że pierwsza wizyta jest darmowa. Możesz wybrać się na skan 3D i zobaczyć jak przebiegnie wizyta oraz wyrobić sobie własne zdanie na temat podejścia specjalisty. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, zanim otrzymasz plan leczenia od Dr Smile możesz wybrać się do gabinetu ortodontycznego i zasięgnąć opinii lekarza. Następnie możesz porównać oba plany i sam ustalić, czy masz wątpliwości co do pracy specjalistów DR Smile. 

Zobacz: Telego – oszuści, opinie, wypowiedzenie umowy, forum

Sprawdź jeszcze

Popularne