Strona głównaOpinieTelego - oszuści, opinie, wypowiedzenie umowy, forum

Telego – oszuści, opinie, wypowiedzenie umowy, forum

Obecny rynek telekomunikacyjny ma charakter oligopolu. Oznacza to, że w jednej kategorii usługi świadczy kilku producentów o podobnym progu sprzedaży i popularności. Spora konkurencja sprawia, że mniejsze firmy potrafią dopuszczać się naruszania prawa. Skąd wiedzieć, kiedy trafiasz na oszusta? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednej ze spółek, która na forum ma opinie oszustów. Jak jest naprawdę? Czy ta firma to oszuści? Telego to warszawska spółka. Co to dokładnie jest za firma i jakiego usługi świadczy? Na te pytanie odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu. Zebraliśmy opinie internautów z  forum oraz fakty dotyczące postępowania wobec Telego. 

Zobacz: Investorius – opinie, oszuści, opinie klientów, prowizja

Telego – oszuści? Co to za firma?

Telego – co to jest za firma? Spółka oferuje ofertę telekomunikacyjną, która obejmuje sieć stacjonarną oraz komórkową. Poza tym, wśród oferowanych usług przez Telego można znaleźć abonament na dostęp do Internetu oraz teleopiekę. Najpopularniejsza usługa firmy to pakiety bez limitu. Jakie opinie mają? Firma wizerunkowo podupadła przejmując firmę Novum S.A. Dlaczego? Wykupiona firma cieszyła się opinią oszustów. Klienci skarżyli się na różne problemy, w tym na brak możliwości bezproblemowego wypowiedzenia umowy. Pod nową nazwą i kierownictwem firma zaczęła działać w 2019 roku. Ich abonamenty bez limitu wahają się cenowo między kwotą 20 zł a 50 zł miesięcznie.

Telego – opinie

Już wiesz, co to jest Telego i na jakich zasadach działa firma. Zła opinia o spółce wiąże się z kontynuacją złych nawyków przejętej przez nich firmy Novum. Z czym to się wiąże? Na Telego spłynęły oskarżenia o podszywanie się pod inne firmy telekomunikacyjne. Pracownicy chodzili po domach i namawiali na podpisanie umowy, wmawiając ludziom, że pracują dla ich obecnego operatora. Najwięcej takich zgłoszeń odnosiło się do starszych osób, które są bardziej ufne i naiwne w wielu kwestiach. Pracownicy wykorzystywali najbardziej podatną na oszustwo grupę społeczną, co nie obeszło się bez zgłoszeń. 

Źródło: telego.pl

Telego – wypowiedzenie umowy, czy są kłopoty?

Jak wygląda wypowiedzenie umowy w Telego? Pośród oskarżeń wobec firmy pojawiły się głosy na temat tego, że pracownicy utrudniają wypowiedzenie umowy. Wielu z nich miało odmawiać wydania odpowiednich dokumentów i wzorów odstąpienia od umowy, co uniemożliwiało lub znacznie opóźniało sfinalizowanie tej operacji. 

Po licznych zgłoszeniach i skargach, sprawę Telego zaczął badać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po przeprowadzeniu śledztwa firma została oskarżona o liczne oszustwa i podczas postępowania sądowego została ukarana grzywną w wysokości prawie 8 milionów złotych. Kara obejmuje też konieczność poinformowania o wyroku sądu swoich klientów. Informacja miała zostać opublikowana również na oficjalnej stronie Telego. Zabawnym można w tym miejscu uzna fakt, że w zakładce “o nas” firma przedstawia się wciąż jako firma godna zaufania, która kieruje się uczciwością wobec swoich klientów i pracowników. 

Zobacz: Oferteo – opinie, czy warto, co myślicie o oferteo, forum, oszuści?

Telego – opinie na forum

Czy oskarżenia i negatywne komentarze odnośnie Telego pojawiają się również na forum wśród internautów? Zdecydowanie tak. Jakie oskarżenia padają? Poza tymi, które zostały już wymienione w odniesieniu do oskarżenia sądowego, internauci podają również inne przykłady. Jak możemy przeczytać na forum elektroda.pl jeden z byłych klientów telego po niesformalizowaniu umowy z firmą zwrócił telefon dołączony do umowy abonamentowej wraz z formularzem odstąpienia od umowy. Firma nie chciała zwrócić mu pieniędzy za oddany telefon. Co więcej, firma po kilku miesiącach zwróciła się do mężczyzny, żądając kolejnych opłat za telefon. Uzasadnili to w ten sposób, że mężczyzna złożył niewłaściwy wzór wypowiedzenia. W komentarzach innych internautów można znaleźć potwierdzenie na to, że firma oszukała również ich. 

Mimo licznych skarg i wyroku sądowego firma nadal funkcjonuje. Czy zmieniła swoje działania? O tym przekonać się mogą tylko ich klienci. Pojedyncze komentarze świadczą o zadowoleniu obecnych klientów. Niektórzy wciąż jednak pamiętają negatywne działania marki i nie chcą zdecydować się na korzystanie z ich usług. Dalsze funkcjonowanie firmy świadczy jednak o tym, że wciąż mają oni swoich stałych klientów. W swoim cenniku mają zachęcające oferty, w tym pakiety bez limitu. Możliwe, że w ten sposób chcą odbudować zaufanie swoich stałych oraz potencjalnie nowych osób, które zechcą zdecydować się na zakup abonamentu w ich firmie. Czy warto? na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Można liczyć, że proces sądowy i wysoka kara skłoniły właścicieli na zmianę polityki firmy i uczciwe świadczenie usług oraz należytą dbałość o klienta. Telego czeka sporo pracy, aby dorównać liderom rynku. Zmiana działań firmy i stworzenie przyjaznego wizerunku może jednak zdecydowanie pomóc im w tej drodze.

Sprawdź jeszcze

Popularne