Strona głównaOpinieDM Drogerie w Polsce - opinie, praca, produkty

DM Drogerie w Polsce – opinie, praca, produkty

Największa pod względem obrotów sieć drogerii w Niemczech, DM (Drogerie Markt) już w Polsce! Otwarcie pierwszego sklepu miało miejsce 21 kwietnia we Wrocławiu na ul. Ślężnej. Drogeria oferuje produkty o podobnych cenach do innych sieciówek, ale z racji otwierania się pierwszych placówek, spodziewać możemy się znacznych obniżek cen! Wkroczenie do Polski zostało zapowiedziane przez DM już w ubiegłym roku. Czy warto coś tak kupić? Jakie DM ma opinie? Czy warto podjąć tam pracę?

DM – jakie marki znajdziemy w drogerii?

Drogeria DM, podobnie jak Rossmann czy Hebe, ma sklep internetowy, w którym możemy przejrzeć dostępne produkty i ich ceny. Obecny trend, widoczny na Instagramie, Facebooku czy Tik Toku, dotyczący przywiązywania ogromnej uwagi do składów kupowanych kosmetyków, narzuca na marki pielęgnacyjne czy makijażowe tworzenie coraz to nowych linii. Tzw. włosomaniaczki, czyli osoby, które bardzo dbają o włosy, często polecają innym ludziom, mniej zaznajomionych z tematem, konkretne produkty, Wiele drogerii śledzi te trendy i na tej podstawie zaopatruje sklepy. Co znajdziemy w drogeriach DM? Fanki kolorówki będą zadowolone, gdyż we wrocławskiej drogerii DM obecna jest jedna z trudno dostępnych marek – Glam Shop.

Kolejną nowością jest Alverde i Trend It Up, czyli makijażowe marki własne drogerii DM, których testy na pewno wkrótce zawładną Youtubem. Drogeria ma również swoją linie Balea, oferującą m.in. żele pod prysznic czy szampony w bardzo korzystnych cenach. Czy warto? Tanie kosmetyki często uznawane są za gorsze, jednak dermatolodzy czy kosmetolodzy nie raz w social mediach chwalą tanie linie kosmetyków i ich składy, obalając przy tym mit, że za ceną zawsze idzie jakość. DM w asortymencie ma również wszystkie najpopularniejsze marki w Polsce: Bourjois, L’Oréal, Catrice, I Love Revolution czy Maybelline. Jeśli chodzi o produkty typowo do pielęgnacji, to sprawa wygląda podobnie, gdyż jest kilka nowych marek, ale większość stanowią te najbardziej znane. 

DM – praca

Na oficjalnej stronie drogerii DM widnieje zakładka „Praca”. Większość z dostępnych ogłoszeń dotyczy pracy we Wrocławiu, gdyż jest to jak na razie jedyna placówka w Polsce. Na tablicy widnieją dwa ogłoszenia o pracę z innych miast – Żor i Wodzisław Śląskich. Sugeruje to, że drogerie DM zostaną tam również niedługo otwarte. Stanowisk pracy jest sporo, gdyż tak duże marki w swoim składzie mają grono osób działających na różnych polach, niekoniecznie jako typowy sprzedawca w drogerii. DM do pracy szuka m.in.: pracowników IT z różnych działów, specjalistów od zaopatrzenia, sprzedawców, logistyków  czy kierowników placówek. Ofert jest sporo, dlatego warto jest śledzić stronę DM na bieżąco, jeśli jesteśmy w trakcie szukania pracy. 

DM – opinie

Każdy chce znać opinie o nowej sieci drogerii, gdyż jest to nowość na polskim rynku. Jesteśmy już raczej przyzwyczajeni do robienia zakupów w Rossmannie, dlatego nic dziwnego, że poznanie opinii o DM jest dla wielu tak ważne. Ciężko zmieniać własne przyzwyczajenia w życiu codziennym, a zwłaszcza przyzwyczajenia związane z miejscem robienia zakupów. Przeważnie kupujemy w tych samych sklepach, gdyż znamy ich ceny, produkty, wiemy, czy warto tam kupować. DM ma szeroki asortyment jak na drogerię. Wrocławski sklep ma powierzchnię aż 660 m²! Jest to sporo miejsca jak na drogerię, jednak mnogość produktów wymaga dużej ilości miejsca.

DM oferuje nie tylko kosmetyki, ale również artykuły do domu typu worki na śmieci, folie spożywcze, środki czystości, drobne akcesoria czy jedzenie. Wybór jest tu ogromy. Jeśli chodzi o opinie o sieci DM będą zatem podzielone, gdyż możemy spodziewać się rozrostu firmy na całą Polskę. Różne sklepy, pracownicy i szeroki asortyment prowadzą do podziału opinii w zależności od danej drogerii. Warto dodać, że w Internecie już powstają pierwsze haule zakupowe, czyli filmiki pokazujące co twórcy internetowi kupili w drogerii. Na opinie musimy jednak jeszcze chwilę poczekać. Wraz z otwieraniem nowych sklepów będzie ich na pewno więcej.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne