Strona głównaOpinieAdresowo.pl - opinie, oszuści?

Adresowo.pl – opinie, oszuści?

Nieruchomości to świetny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Nie każdy ma jednak możliwość, aby jednocześnie utrzymywać dwa domy, mieszkania czy lokale. Chcąc wyprowadzić się na drugi koniec polski lub nawet wyjechać z kraju, czasami zmuszeni jesteśmy, aby sprzedać swoje stare mieszkanie czy też dom. Co w tym wypadku zrobić? Masz tak naprawdę kilka opcji. Często wybieraną opcją jest po prostu wrzucenie ogłoszenia na portale. Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać o konkretnym portalu o nazwie Adresowo.pl. Opinie są dość przerażające. 

Dlaczego warto skorzystać z portali internetowych tj. adresowo.pl? 

Przede wszystkim kupno mieszkania to spory wydatek. Osoby, które szukają swojego własnego lokalu, domu czy też mieszkania sprawdzają nie tylko metraż czy lokalizację, ale także i cenę. Poza samym mieszkaniem, ewentualnymi kosztami kredytu dochodzą do tego jeszcze koszt opłacenia podatków, opłacenia pośrednika nieruchomości, notariusza i tym podobne. Kupujący szukają oszczędności. Zamiast kierować się do agencji, samodzielnie szukają mieszkania na własną rękę. Przeglądają wiec mieszkania na portalach typu OLX, gratka, otodom czy właśnie wyżej wspomniane Adresowo.pl.

Adresowo.pl to portal, który powstał tylko i wyłącznie w celu wrzucania ogłoszeń o mieszkaniach czy domach na sprzedaż lub wynajem. Z pozoru wydawać by się to mogło dobra opcja, natomiast pojawił się pewien haczyk. Portalowi zarzucono oszustwo.

Adresowo.pl – opinie

Pierwszy problem, który wystąpił to fakt, iż portal nie jest darmowy. W przeciwieństwie do OLX czy Otodom, za niektóre opcje musisz zapłacić. Wrzucenie samego ogłoszenia jest darmowe, natomiast problem pojawia się w momencie, w którym potencjalny kupiec chciałby skontaktować się z właścicielem mieszkania, po kliknięciu w opcje “kontakt” musi on się najpierw zarejestrować, a następnie wykupić pakiet, aby móc dostać informacje kontaktowe do sprzedawcy owego lokalu. Ceny tych pakietów są następujące:

  • 99 zł / 7 dni;
  • 69 zł / 30 dni (jeśli kupisz na 90 dni za 207 zł);
  • 39 zł/30 dni (jeśli kupisz na 180 dni za 414 złotych);

Adresowo.pl — oszuści? Odpowiedź portalu 

Kolejny problem to fakt, że niemożliwe jest obejrzenie wszystkich zdjęć mieszkania czy domu, bez rejestracji, co także skutecznie odstrasza potencjalnych klientów. Jak sam portal twierdzi, znalezienie kontaktu do właściciela jest darmowe, tylko i wyłącznie w momencie, w którym sprzedający czy też osoba wystawiająca ogłoszenie zapłacili za ogłoszenie, a jest to tylko 1,4% osób z całej bazy. Według twórców portalu lepiej jest zapłacić 414 złotych (najczęściej wybierana oferta) na 180 dni, niż zapłacić 6000 złotych pośrednikowi. 


Adresowo.pl oszuści — cena mieszkań

Kolejna sprawa to bardzo niskie ceny mieszkań czy też domów. Dla przykładu — mieszkania w Katowicach znajdziesz tam już za 180 czy 200 tysięcy złotych. Sprawdzając ogłoszenia na portalu OLX na mieszkania w podobnym metrażu, lokalizacji i standardzie dowiesz się, że koszt takiego mieszkania (i to w stanie do generalnego remontu) zaczyna się od 300 tysięcy złotych. Ogłoszenia na adresowo.pl brzmią zbyt pięknie, aby były prawdziwe.

Jak usunąć ogłoszenie z adresowo.pl?

Zastanawiasz się, jak usunąć ogłoszenie z adresowo.pl? Wcale nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Z pewnością wygląda to zupełnie inaczej niż w przypadku bliźniaczych portali. Aby usunąć ogłoszenie ze strony Adresowo.pl, konieczne jest wysłanie SMSa. SMS musi zawierać w treści słowo „usuń” i być wysłany na numer podany na stronie (607 336 300). 

Jak w takim razie kupić mieszkanie?

Portali na internecie nie brakuje. Zdecydowanie najpierw polecamy Ci przejrzeć najpopularniejsze portale, jak np. Te, które wymienialiśmy wyżej. Dobrym pomysłem będzie też dodanie się na grupki sprzedażowe z Twojego miasta lub miasta, do którego chcesz się przeprowadzić. Znajdziesz tam ogłoszenia nie tylko związane ze sprzedażą mieszkań czy domów, ale także i te na wynajem. Możesz bezpośrednio zweryfikować sobie to, czy dany profil wydaje ci się fałszywy czy realny. Na co zwrócić uwagę?

Jeśli profil ma zdjęcie z internetu, jakiejś gwiazdy czy aktora, nie ma nazwiska lub tez został utworzony niedawno, a mieszkanie jest w pięknym stanie, w samym centrum miasta i ma ogromny metraż, a cena jest bardzo niska — zalecamy ostrożność. Oczywiście mogą trafić się oferty, atrakcyjne ceny. Może zdarzyć się sytuacja, w której ktoś potrzebuje pilnie sprzedać mieszkanie, z różnych względów. Natomiast zawsze zalecamy, aby wszystko dokładnie sprawdzić i ustalić owe szczegóły.

Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie