Strona głównaOpinieAdresowo.pl - opinie, oszuści?

Adresowo.pl – opinie, oszuści?

Nieruchomości to świetny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Nie każdy ma jednak możliwość, aby jednocześnie utrzymywać dwa domy, mieszkania czy lokale. Chcąc wyprowadzić się na drugi koniec polski lub nawet wyjechać z kraju, czasami zmuszeni jesteśmy, aby sprzedać swoje stare mieszkanie czy też dom. Co w tym wypadku zrobić? Masz tak naprawdę kilka opcji. Często wybieraną opcją jest po prostu wrzucenie ogłoszenia na portale. Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać o konkretnym portalu o nazwie Adresowo.pl. Opinie na temat tej strony są różne, jak o każdej większej firmie. 

Dlaczego warto skorzystać z portali internetowych tj. adresowo.pl? 

Przede wszystkim kupno mieszkania to spory wydatek. Osoby, które szukają swojego własnego lokalu, domu czy też mieszkania sprawdzają nie tylko metraż czy lokalizację, ale także i cenę. Poza samym mieszkaniem, ewentualnymi kosztami kredytu dochodzą do tego jeszcze koszt opłacenia podatków, opłacenia pośrednika nieruchomości, notariusza i tym podobne. Kupujący szukają oszczędności. Zamiast kierować się do agencji, samodzielnie szukają mieszkania na własną rękę. Przeglądają wiec mieszkania na portalach typu OLX, gratka, otodom czy właśnie wyżej wspomniane Adresowo.pl.

Adresowo.pl to portal, który powstał tylko i wyłącznie w celu wrzucania ogłoszeń o mieszkaniach czy domach na sprzedaż lub wynajem.

Domniemane oszustwo firmy to częsta fraza wyszukiwana w wyszukiwarce Google. Natomiast po dogłębnym researchu nie widzimy, aby firma ta dokonała jakiegokolwiek oszustwa. Czyżby działania konkurencji?

Adresowo.pl – opinie

Adresowo jest portalem ogłoszeniowym i pobierają oni opłatę za dostęp do ogłoszeń dodanych bezpłatnie. Duże portale zatrudniają pracowników, muszą utrzymać całą infrastrukturę, więc logiczne jest to, że niektóre opcje będą płatne. OLX czy Otodom, za niektóre opcje też pobiera płatności. Wrzucenie samego ogłoszenia jest darmowe, natomiast problem pojawia się w momencie, w którym potencjalny kupiec chciałby skontaktować się z właścicielem mieszkania, po kliknięciu w opcje “kontakt” musi on się najpierw zarejestrować, a następnie wykupić pakiet, aby móc dostać informacje kontaktowe do sprzedawcy owego lokalu. Ceny tych pakietów są następujące:

  • 99 zł / 7 dni;
  • 69 zł / 30 dni (jeśli kupisz na 90 dni za 207 zł);
  • 39 zł/30 dni (jeśli kupisz na 180 dni za 234 złotych);

Adresowo.pl — oszuści a może działania konkurencji? 

Kolejny problem to fakt, że niemożliwe jest obejrzenie wszystkich zdjęć mieszkania czy domu, bez rejestracji, co także skutecznie odstrasza potencjalnych klientów. Jak sam portal twierdzi, znalezienie kontaktu do właściciela jest darmowe, tylko i wyłącznie w momencie, w którym sprzedający czy też osoba wystawiająca ogłoszenie zapłacili za ogłoszenie, a jest to tylko 1,4% osób z całej bazy. Według twórców portalu lepiej jest zapłacić 234 złotych (najczęściej wybierana oferta) na 180 dni, niż zapłacić 6000 złotych pośrednikowi. 


Adresowo.pl oszuści — cena mieszkań

Kolejna sprawa to wiele okazji, co wyróżnia portal adresowo.pl. Dla przykładu — mieszkania w Katowicach znajdziesz tam już za 200 czy 220 tysięcy złotych. Sprawdzając ogłoszenia na portalu OLX na mieszkania w podobnym metrażu, lokalizacji i standardzie dowiesz się, że również można znaleźć takie perełki.

Wiele osób widząc niską cenę i portal mniej znany niż OLX pomyśli, że to oszustwo. Natomiast jest to firma legalnie działająca w Polsce, z dobrą opinią wśród użytkowników Internetu.

Jak usunąć ogłoszenie z adresowo.pl?

Zastanawiasz się, jak usunąć ogłoszenie z adresowo.pl? Nie ma w tym nic trudnego. Z pewnością wygląda to zupełnie inaczej niż w przypadku bliźniaczych portali. Każdy ogłoszeniodawca podczas dodawania ogłoszenia zakłada konto i może się później w dowolnym momencie zalogować podając e-mail/telefon oraz hasło które sam wybrał lub otrzymał SMS-em. Po zalogowaniu można z natychmiastowym efektem usunąć ogłoszenie. Można to zrobić też za pomocą SMS

Jak w takim razie kupić mieszkanie?

Portali na Internecie nie brakuje. Zdecydowanie najpierw polecamy Ci przejrzeć najpopularniejsze portale, jak np. te, które wymienialiśmy wyżej. Dobrym pomysłem będzie też dodanie się na grupki sprzedażowe z Twojego miasta lub miasta, do którego chcesz się przeprowadzić. Znajdziesz tam ogłoszenia nie tylko związane ze sprzedażą mieszkań czy domów, ale także i te na wynajem. Możesz bezpośrednio zweryfikować sobie to, czy dany profil wydaje ci się fałszywy czy realny. Na co zwrócić uwagę?

Natomiast opcja tj. Adresowo.pl jest również dobra co inne. Portal został przejrzany przez redakcję, dokonano rejestracji i z całą pewnością możemy polecić tę stronę.

Jeśli profil ma zdjęcie z internetu, jakiejś gwiazdy czy aktora, nie ma nazwiska lub tez został utworzony niedawno, a mieszkanie jest w pięknym stanie, w samym centrum miasta i ma ogromny metraż, a cena jest bardzo niska — zalecamy ostrożność. Oczywiście mogą trafić się oferty, atrakcyjne ceny. Może zdarzyć się sytuacja, w której ktoś potrzebuje pilnie sprzedać mieszkanie, z różnych względów. Natomiast zawsze zalecamy, aby wszystko dokładnie sprawdzić i ustalić owe szczegóły.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

7 KOMENTARZE

  1. Z drugiej strony ja kupiłem właśnie to „tańsze mieszkanie” , którego średnia cena za metr na olx była wyższa. Co do portali, to wszędzie mam mieszane uczucia, najlepiej samemu chodzić i szukać;) tylko nie wiem, czy nie będzie drożej i zajmie nam to dużo więcej czasu. Adresowo żyje z wykupu info do sprzedającego, olx żyje z wstawionych ogłoszeń, które są opłacane przez zamieszczających.

  2. Komentarz: Wykupiłem dostęp do bazy telefonów i wielkie rozczarowanie ! Ponad połowa ofert jest cyt.”dawno nieaktualna” lub cyt.”Panie, nie wiem skąd się tam wziął mój nr tel.” lub komunikat- „nie ma takiego numeru”, zatem albo skrajna niekompetencja albo zwykłe oszustwo !!!

Popularne