Strona głównaPoradyDarmowe audiobooki po polsku - gdzie szukać?

Darmowe audiobooki po polsku – gdzie szukać?

Audiobooki są świetnym rozwiązaniem dla osób z niepełnosprawnościami. Jeżeli ktoś nie jest w stanie samodzielnie przeczytać książki, audiobook pozwoli mu poznać historie zapisane na papierze za pomocą słuchu. Z tej nowości technologicznej korzystają również osoby, które chcą połączyć poznawanie treści z innymi czynnościami. Audiobook sprawdzi się na przykład podczas ćwiczeń na siłowni czy jazdy samochodem. Odnosząc się do tego tematu, nie można zapomnieć o najmłodszych. Dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, mogą chętnie sięgać po tego typu rozwiązania. Podpowiemy, gdzie można szukać darmowych audiobooków po polsku w pełnych wersjach. 

Zobacz: ESKK – opinie, za darmo, chomikuj, opinie o kursach, kod rabatowy, forum

Darmowe audiobooki po polsku pełne wersje do pobrania

Niektóre strony z audiobookami nie są darmowe i wymagają wykupienia miesięcznego abonamentu. Wiele z nich jednak oferuje darmowy okres próbny, który średnio trwa dwa tygodnie lub miesiąc. Jeśli chcemy skorzystać z tej możliwości, warto zajrzeć na strony takie jak Bookbeat, Napster czy Nextory. 

Istnieją też platformy oferujące darmowe pełne wersje do pobrania po polsku. Ciężko jednak znaleźć takie, gdzie można będzie skorzystać z darmowych audiobooków do pobrania bez rejestracji. Wśród darmowych książek audio można znaleźć wiele gatunków: historycznych, kryminalnych czy klasycznych. Darmowe audiobooki posiadają też szeroką ofertę kategorii przeznaczonych dla dzieci. 

W zestawieniu nie może zabraknąć Spotify. Mimo że nie zawsze gwarantuje pełne wersje do pobrania, to zawsze darmowe i dostępne po polsku. Jest to dobre rozwiązanie w momencie, kiedy chcemy ocenić przed zakupem, czy jakaś książka przypadnie Ci do gustu. Będziesz w stanie określić to na podstawie fragmentów dostępnych właśnie tutaj. Spotify jest dostępny w darmowej lub płatnej wersji. Wykupienie abonamentu nie jest konieczne, jednak gwarantuje słuchanie wybranych materiałów bez reklam.

Źródło: newsroom.spotify.com

Darmowe audiobooki po polsku pełne wersje

Jeśli ktoś chce odtwarzać audio w języku angielskim, wartą polecenia platformą jest OpenCulture. Strona posiada spory zasób darmowych książek do słuchania. 

W artykule skupimy się jednak na darmowych audiobookach po polsku, możliwych do pobrania w pełnych wersjach. Poniżej przedstawiamy dwie najlepsze według internautów strony, poprzez które możesz pobierać je za darmo. 

  • Youtube

Sama platforma nie posiada zbioru audiobooków, które udostępnia swoim użytkownikom. Istnieją na Youtube jednak kanały poświęcone takim treściom. Znajdziesz tu pełne wersje po polsku, ale też w innych językach. Kanały na YouTube posiadają audio różnych kategorii. Można odnaleźć tu darmowe audiobooki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki temu odkryjesz różne wersje i gatunki literackie. Znajdzie się coś dla fanów historycznych motywów, ale też tych romantycznych książek.

Youtube wyróżnia się spośród innych tym, że darmowe audiobooki do pobrania gwarantuje bez rejestracji na stronie. Przykładowe kanały, na których możesz skorzystać z darmowych audiobooków w pełnych wersjach online i do pobrania to: bajkowisko, virtualo, audioteka, publio). 

  • Sklep Google

Sklep Google oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne wersje książek audio. Tych darmowych jest niestety zdecydowanie mniej. Posiadacz sklepu Google nie wymaga dodatkowej rejestracji. Bez niej bez problemu będziesz mieć dostęp do pobrania darmowych audiobooków. Zaletą tego rozwiązania jest gwarancja pobrania i odtwarzania materiału offline. Przydać się to może w podróży lub w momencie, kiedy akurat nie masz dobrego dostępu do sieci.  

Zobacz: TikTok dla dorosłych – opinie, do pobrania, o co chodzi?

Audiobooki historyczne darmowe

Darmowe audiobooki historyczne można znaleźć z pewnością na Youtube, gdzie zasób gatunkowy jest dość spory. Ich urywki znajdziesz też na pewno na Spotify. Warto też zwrócić uwagę na podcasty, które są pewną formą audiobooków w odcinkach. Wartym polecania w tym przypadku jest “Podcast Wojenne Historie”. Dostępny jest zarówno na Spotify jak i Youtube. 

Źródło: wikipedia.org

Książki o tej tematyce odnajdziemy więc też między innymi pośród lektur. Biblioteka poza sporym zasobem książek w wersji klasycznej, posiadają też audiobooki. Niewiele osób o tym wie, ale przy kolejnej wizycie warto spytać o możliwość skorzystania z bibliotecznych zasobów audio. 

Darmowe audiobooki dla dzieci

Wolne Lektury to platforma oferująca między innymi audiobooki dla dzieci. Można tam znaleźć również lektury dla dorosłych, jednak te dla młodzieży zdecydowanie przeważają swoją ilością na tej stronie. W pełni darmowe pełne wersje do pobrania są dostępne po polsku. Darmowe audiobooki dla dzieci znajdziesz również pośród kanałów Youtube. Nie zabraknie tu darmowych lektur, np. historycznych. Mogą przydać się szczególnie podczas nauki języka polskiego w szkole. 

Darmowe audiobooki są dobrą alternatywą dla tradycyjnych książek. Przydają się zarówno podczas edukacji szkolnej, jak i do użytku prywatnego. Mimo że sporo stron wymaga opłacania abonamentu za dostęp do zasobów książek w wersji audio, to są też takie, które dadzą Ci dostęp do darmowych audiobooków i ich pobierania nawet bez rejestracji. Jedną z większych platform, która nie wymaga dodatkowych opłat ani zakładania konta, jest Youtube. Warto jednak sprawdzić zbiory tych mniejszych stron, które również pozwalają użytkownikom na bezpłatne słuchanie audiobooków. Może znajdziesz tam coś, czego nie ma na popularnym Youtube. 

Zobacz: Strony podobne do ulub

Sprawdź jeszcze

Popularne