Strona głównaPoradyŻyczenia urodzinowe dla zięcia

Życzenia urodzinowe dla zięcia

Życzenia urodzinowe dla zięcia od teściowej wcale nie są taką prostą kwestią. Przede wszystkim zięć może wcale nie być tak bliski jak rodzony syn i trudniej złożyć mu podobne życzenia. Trzeba w tym względzie zachować takt. Wszystko oczywiście zależy także od tego, jak bliskie relacje łączą teściową z zięciem. W niektórych rodzinach są one bardzo serdeczne. Wówczas wspólne świętowanie i życzenia urodzinowe dla zięcia są także miłą okolicznością.

Jakie wybrać życzenia urodzinowe dla zięcia? Czym należy się kierować?

Przy układaniu życzeń, także na inne okazje, warto dodać jakieś elementy osobiste. Nie powinny one wygląda jak kalka zaczerpnięta wprost z internetu. Można na przykład wspomnieć o zainteresowaniach albo pracy zięcia. Ważne jest jednak, aby było to w życzliwej, absolutnie nie złośliwej formie. Tylko wówczas życzenia będą miały wyjątkową moc. Wszelkie osobiste wstawki sprawią, że osobie, której są one składane zrobi się rzeczywiście miło.

Nawet jeżeli wzajemne stosunki nie są do końca idealne, warto wspomnieć “kochanego zięcia”. Życzenia urodzinowe dla zięcia mogą mieć dowcipną formę, ale tylko jeżeli jest się pewnym, że ma on duże poczucie humoru. W tym zakresie warto być naprawdę ostrożnym, ponieważ nietrudno jest przekroczyć cienką granicę. Co za tym idzie, takie życzenia nie będą już miłe i przyjazne, ale mogą zostać odebrane jako złośliwe.

Lepiej unikać także wszelkich podtekstów, szczególnie wulgarnych. Może to być źle odebrane. Szczególnie jeżeli życzenia będą przekazywane publicznie. Najlepsze zawsze są życzenia urodzinowe dla zięcia płynące prosto z serca, podkreślające na przykład jego zalety. Jeżeli to z jakiegoś powodu jest niemożliwe, to zawsze sprawdzą się takie o neutralnym brzmieniu, na przykład życzące ukończenia jakiegoś celu. Absolutnie nie powinny one zahaczać o wygląd tej osoby. Życzenia schudnięcia, nawet pod płaszczykiem poprawienia sprawności fizycznej, zawsze będą niestosowne.

Najprostsze życzenia urodzinowe dla zięcia

Jeżeli nie masz kompletnie pomysłu, jakie życzenia urodzinowe dla zięcia wybrać, zawsze sprawdzą się takie najprostsze, najbardziej uniwersalne. Na przykład:

“Kochany zięciu. Z okazji Twoich urodzin składamy Ci najlepsze życzenia samych pogodnych dni. Aby wszystkie przedsięwzięcia, które chcesz zrealizować, powiodły się. Mnóstwa poczucia humoru na co dzień i spełnienia wszystkich marzeń. Życzą teściowie”.

Albo:

“Drogi zięciu. W uroczystym dniu Twoich urodzin życzę Ci mnóstwa miłości, szczęścia i pogody ducha. Uśmiechaj się na co dzień do świata i ciesz każdym, nawet najmniejszym sukcesem. Wierzymy, że powiedzie Ci się wszystko, czego sobie tylko zapragniesz. Życzą teściowie”.

Życzenia urodzinowe dla zięcia – osobiste

Jeżeli masz bliski kontakt ze swoim zięciem, być może zechcesz dla niego przygotować zdecydowanie bardziej osobiste życzenia, w których podkreślisz łączącą was więź. Mogą być one podobne na przykład do tych:

“XYZ. Jesteś nie tylko mężem mojej córki i ojcem moich wnucząt, ale wraz z Waszym ślubem stałeś się bliskim członkiem mojej rodziny. Nie każda teściowa ma tak kochanego zięcia. Życzenia urodzinowe dla zięcia muszą zatem być tak wyjątkowe, jak Ty. Wiem, jakie marzenia skrywasz na samym dnie swojego serca. Dlatego życzę Ci, aby wszystkie się spełniły. Wierzę w Ciebie i wiem, że poradzisz sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. Niech każdy kolejny dzień będzie lepszy od poprzedniego”.

„Drogi XYZ. Jesteś świetnym mężem i doskonałym ojcem, ale także świetnym zięciem. W uroczystym dniu Twoich urodzin pragnę podziękować Ci za wszystko, co robisz dla naszej rodziny. Chcę równocześnie, żeby także Twoje życie było jak najbardziej udane i żeby spełniły się wszystkie Twoje marzenia i plany. Mam nadzieję, że będziesz szczęśliwy przez cały kolejny rok, a na co dzień nie będzie Cię opuszczać poczucie humoru. Twoja kochająca teściowa”.

Życzenia urodzinowe dla zięcia od teściowej mogą mieć różnorodną formę. Wiele także zależy od tego, czy zostaną wysłane w wiadomości SMS, zapisane na kartce dołączanej do prezentu, czy przekazane ustnie w trakcie rozmowy telefonicznej albo w inny sposób. Od tego także zależy ich brzmienie. Czasami bezpośrednio łatwiej jest przekazać na przykład niuanse wynikające z życzeń.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne