Strona głównaOpinieESKK - opinie, za darmo, chomikuj, opinie o kursach, kod rabatowy, forum

ESKK – opinie, za darmo, chomikuj, opinie o kursach, kod rabatowy, forum

Nauka języka od podstaw lub nawet odkurzenie słówek i czasów wymagają samozaparcia i pieniędzy. Szkoły językowe nie są tanie, a w dobie galopującej inflacji coraz mniej ludzi może sobie na nie pozwolić. Mamy jednak internet, więc są alternatywy – możemy próbować uczyć się na własną rękę, albo zapisać się na kurs na jakiejś platformie e-learningowej. Jedną z nich jest ESKK – w tym artykule biorę ją pod lupę. Dowiesz się, jakie są opinie o kursach ESKK na forach i czy strona oferuje jakieś lekcje za darmo. 

Zobacz: Tutlo – opinie, cennik

ESKK – opinie o kursach zawodowych i hobbystycznych

Zacznijmy od tego, że ESKK jest na rynku od 30 lat. Jest to pierwsza tego typu platforma, nie jest to żadna niesprawdzona nowość. Wątki z pytaniami o opinie na forach o ESKK rozpoczęte zostały w 2003 roku. Najpopularniejsze na ESKK są kursy językowe, jednak firma  poszła jeszcze w:

  • kursy zawodowe (np. excel, księgowość, grafika, spedycja, rachunkowość, psychologia, logistyka)
  • kursy hobbystyczne (np. florystyka, wizaż, gra na pianinie, szycie, nauka szybkiego czytania i zapamiętywania)

Jakie opinie o kursach zawodowych i hobbystycznych znalazłam na forach?

  • Jeden z użytkowników skrytykował poziom kursu z psychologii. Według niego był bardzo okrojony i nie dotyka sedna tej dziedziny. Myślę jednak, że tak obszernej dziedziny nie da się zamknąć w jednym kursie.
  • Dwóch użytkowników na forum odradza tego rodzaju kursu z ESKK, ponieważ nie są aktualizowane. Dużo lepiej oceniają językowe. 
Źródło: praca.egospodarka.pl
  • Na jednym z forów kilku internautów napisało, że wykupili kursy hobbystyczne, ale nie podzielili się swoimi opiniami o nich. 

To jedynie opinie o kursach zawodowych i hobbystycznych. ESKK jest dużo bardziej znane z tych językowych. Jest jednak kilka zapytań na grupach na Facebooku i na forach, czy kursy te dostępne są na chomikuj za darmo. Nikt nie odpowiedział na te pytania, więc albo nie ma ich, albo ludzie są świadomi, że pobieranie książek czy kursów na chomikuj, nie jest dobrym pomysłem. Rozprzestrzenianie tego typu materiałów w sieci nielegalne.

Zobacz: Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego – co mówią opinie?

ESKK – opinie na forum o kursach językowych

Przejdźmy teraz do opinii o kursach językowych. ESKK ma ich w swojej bazie bardzo dużo – zaczynając od angielskiego, a kończąc na japońskim. Co myślą o nich ich użytkownicy? Mam wrażenie, że są dwa obozy:

  • Pierwszy zachwala ESKK – konsumenci uważają, że jak za taką cenę jest to świetna opcja do nauki języka. Sporo osób chwali całą strukturę kursów, uważają, że wszystko jest bardzo dobrze i logicznie rozplanowane. Chwalona jest możliwość sprawdzania prac domowych przez nauczyciela – sporadyczna, ale mimo wszystko. 
  • Drugi obóz jest przeciwny kursom internetowym. Te osoby uważają, że z ESKK nie da się nauczyć niczego sensownego. 

Myślę, że kluczowym czynnikiem w uczeniu się języka obcego nie z lektorem, a z materiałami, jest samozaparcie. Jeśli nikt nad nami nie czuwa, to wiadomo, że łatwiej o spadek motywacji. Jeśli ktoś jest dociekliwy i stara się mieć kontakt z uczonym językiem codziennie, to wiadomo, że coś z kursów wyniesie. 

Kilka osób czuje się oszukanych przez ESKK – platforma przez pewien czas proponowała wysyłkę kursów niby za darmo, a ostatecznie wyszło na to, że za materiały trzeba było zapłacić. Nie wiem jednak, o co dokładnie chodziło, bo ten temat poruszany był kilka lat temu, a w dodatku znana jest tylko wersja klientów, nie wiadomo, co dokładnie proponowała im platforma. 

ESKK – kursy za darmo na chomikuj? 

Czy są kursy ESKK za darmo na chomikuj? Możliwe, że tak, jednak rozprzestrzenianie ich w sieci i pobieranie jest nie w porządku. Dlaczego? Bo osoba, która tworzy lekcje, chce za to otrzymać wynagrodzenie. Jeśli jedna osoba kupi materiały i wyśle je 100 następnym bezpłatnie, to autor jest na tym bardzo stratny. Nie jest to zgodne z prawem i ja odradzam Ci szukania kursów ESKK za darmo na chomikuj. 

ESKK – kod rabatowy

Zbliża się black friday – czy ESKK ma aktywne jakieś kody rabatowe? Obecnie niemal wszystkie kursy są przecenione, ale nie na kod rabatowy – nic nie trzeba wpisywać, zniżka nalicza się automatycznie. Najpopularniejszy kurs ESKK z języka angielskiego (podstawowy) jest obecnie tańszy o około 30 zł. 

Czy warto skorzystać z oferty ESKK? To zależy, jak do nauki języków obcych podchodzisz. Prawda jest taka, że nawet jeśli wykupiłbyś lekcje raz w tygodniu u najlepszego lektora, to bez wkładu własnego, czyli systematycznej nauki w domu, nie opanujesz tego języka na zadowalającym poziomie.

Wiele osób chwali w opiniach ESKK, jednak niemal połowa z nich podkreśla, że najważniejsza jest regularność. Jeśli przysiądziesz nad zakupionymi materiałami, a w dodatku będziesz robił coś na własną rękę – oglądał filmiki na YouTube, czytał artykuły w tym języku  itp. – to na pewno podniesiesz swoje kompetencje. Nie polecam ściągania kursów ESKK za darmo z chomikuj, bo nie jest to fair, a w dodatku nie masz pewności, czy ktoś wrzucił wszystkie materiały z danego kursu. Daj znać, czy zdecydowałeś się kupić coś na ESKK – jeśli tak, jakiego języka się uczysz? A może postawiłeś na kurs zawodowy lub hobbystyczny?

Sprawdź jeszcze

Popularne