Strona głównaBudownictwoJaką szlifierkę kupić? Ranking najlepszych produktów

Jaką szlifierkę kupić? Ranking najlepszych produktów

Szlifierka kątowa wykorzystywana jest powszechnie nie tylko przez mechaników samochodowych, blacharzy czy osoby odpowiedzialne za zbrojenie na budowach. Szlifierka kątowa jest też niezastąpionym narzędziem podczas remontów czy innych prac warsztatowych. Na sklepowych półkach nie brakuje ofert dobrych szlifierek kątowych – jaką wybrać, aby się nie zawieść? I jaką szlifierkę kątową do 150 złotych można znaleźć w sklepach?

Mówi się, że fachowca poznasz po narzędziach, z jakich korzysta podczas wykonywanych prac. Szlifierka kątowa znajduje się na liście najbardziej podstawowych narzędzi, w jakie powinien być wyposażony każdy mężczyzna. Poniżej przedstawiamy ranking szlifierek kątowych – najlepsze modele, jakimi warto się zainteresować.

Szlifierka kątowa – jak ją wybrać?

Jeszcze przed lekturą rankingu warto zastanowić się, jaki rodzaj szlifierki kątowej – 125 mm czy może 115 mm lub innej – będzie najlepszy w konkretnym przypadku. Pod uwagę przede wszystkim należy brać miejsce, w jakim najczęściej będzie użytkowana i odpowiednio do tego wybrać opcję z zasilaniem sieciowym lub wersję akumulatorową. W przypadku tej drugiej ważne jest, by akumulatory faktycznie umożliwiały długi zasięg pracy. Nie bez znaczenia jest moc urządzenia – w im mocniejszy silnik szlifierka będzie wyposażona, tym więcej nią popracujesz i tym szerszą grupę materiałów obrobisz z jej pomocą. Nie zawsze jednak model o największej mocy będzie najlepszym rozwiązaniem – szczególnie, jeśli nie będzie przeznaczony do profesjonalnego użytku, a jedynie do domowych prac.

Szlifierka kątowa z regulacją obrotów – ranking

Dzięki regulacji obrotów szlifierka kątowa daje jeszcze więcej możliwości i znajduje zastosowanie także w profesjonalnych warsztatach. Regulacja prędkości obrotowej służy znacznie bardziej precyzyjnemu wykonywaniu pracy. W takim razie jaka szlifierka kątowa z regulacją obrotów jest najlepsza?

Według fachowców, w rankingu szlifierek kątowych najwyższe miejsce zajmuje model Metabo WEV 850-125 z bezawaryjnym silnikiem, odpornym na przeciążenia. Zaletą urządzenia jest też łagodny start, dzięki któremu uruchamianie jest bardziej płynne. Szlifierka kątowa z regulacją obrotów w rankingu zajmująca drugie miejsce, to produkt od marki Bosch, model GWS 9-125 S. Nadaje się nawet do długotrwałej pracy przy szczotkowaniu, przecinaniu czy ścieraniu różnego rodzaju materiałów, jak metal czy kamień. Atutem urządzenia jest ograniczenie dostawania się do silnika pyłu. Na trzecim miejscu na liście, jaką kupić szlifierkę kątowa z regulacją obrotów, znajduje się produkt od DeWalt – model DWE4257 z wielopozycyjną rękojeścią i mocą 1500 W.

Ranking szlifierek kątowych 125 mm

Wśród wszystkich dostępnych na rynku opcji wersje 125 mm są najpowszechniej wybierane ze względu na największe możliwości, jakie dają użytkownikowi. W rankingu szlifierek kątowych 125 mm znów najlepiej wypada Bosch z modelem GWS 7-125, mocą 750 W oraz smuklejszą rękojeścią. Klientom, którzy zastanawiają się nad szlifierką kątową – jaką wybrać – zwykle poleca się właśnie ten model, jako jeden z bardziej niezawodnych oraz trwałych, przeznaczonych do ciężkich, profesjonalnych robót. Na drugim miejscu w rankingu szlifierek kątowych znalazła się propozycja od Makity. Jej największą zaletą jest możliwość pracy pod maksymalnym obciążeniem, a to za sprawą odporności na wysokie temperatury znacznie przewyższającą tę występującą w innych, konkurencyjnych modelach. Trzecie miejsce w rankingu szlifierek kątowych 125 mm przygotowane jest dla marki Hikoki i jej modelu G13B3 YGZ. Największą zaletą modelu jest jej poręczność oraz mocny silnik 1300 W.

Jaka szlifierka kątowa do 150 zł?

Nie każdy potrzebuje elektronarzędzi w codziennej pracy, a jedynie hobbystycznie czy w razie konieczności. Dla takich użytkowników przeznaczone są produkty w niższych cenach, o nieco gorszych parametrach technicznych. Na potrzeby domowych remontów czy warsztatowych, przydomowych napraw wciąż są odpowiednie. W takim razie, jaka szlifierka kątowa do 150 zł będzie dobrym wyborem?

Wahając się nad szlifierką kątową – jaką kupić w granicach 150 zł? Warto oprzeć się na modelach najwyżej ocenianych przez użytkowników. Wśród nich na pierwszym miejscu rankingu szlifierek kątowych znalazł się produkt od marki Graphite, model 59G087 z silnikiem o mocy 900 W. Co prawda nie posiada regulacji obrotów ani opcji łagodnego rozruchu, jednak minusy te równoważy naprawdę mocny, solidny silnik o mocy 900 W. W rankingu szlifierek kątowych na drugim miejscu znalazła się propozycja szlifierki Yato  o mocy 720 W i 115 – model YT-82091. Jej parametry są nieco gorsze, niż poprzedniczki, jednak nadal jest to zawodnik, na którego warto postawić. Trzecie miejsce w grze o to, jaką szlifierkę kątową do 150 zł warto wybrać do domowego użytku, zajął model Sthor 115mm i mocą 600 W, model 79094. To jedna z tańszych opcji dostępnych na rynku, jednak jej parametry oraz jakość wykonania odpowiadają nawet sporo droższym modelom.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne