Strona głównaBudownictwoSpawarka używana czy nowa? Czy opłaca się kupno używanej spawarki?

Spawarka używana czy nowa? Czy opłaca się kupno używanej spawarki?

Zarówno wśród amatorów, jak i zaawansowanych spawaczy często dyskutowaną kwestią jest to, czy kupić nowy sprzęt, czy zdecydować się na używany model. Każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety, dlatego podjęcie decyzji nie jest łatwe. Możliwe, że ten tekst pomoże Ci się zdecydować. Dowiesz się z niego, co przemawia za zakupem używanej, a co za inwestycją w nową spawarkę.

Wszystko o tym, dlaczego warto kupić nową spawarkę

Na początku pochylimy się nad korzyściami wynikającymi z zakupu nowego sprzętu. Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć przede wszystkim to, że spawarkę kupuje się ze sprawdzonego źródła. Przed jej nabyciem można zapoznać się z opiniami na temat konkretnego sklepu. Można też sprawdzić, które miejsca są najlepiej oceniane przez konsumentów. Sklepem, który cieszy się dobrymi opiniami jest Allweld (https://allweld.pl/) mający bogatą ofertę dla miłośników spawalnictwa. Dostępne są tam spawarki o różnym przeznaczeniu. Ilość sprzętu do wyboru jest naprawdę imponująca. Kolejną sprawą, której nie można pominąć, jest gwarancja. Nawet jeśli zdecydujesz się na spawarkę od renomowanego producenta, zawsze istnieje choćby małe ryzyko, że dojdzie do jej awarii. Mając gwarancję, nie musisz martwić się o wysokie koszty związane z naprawą sprzętu.

W dobrym sklepie spawalniczym dostępna jest zazwyczaj gwarancja door to door, która przewiduje, że kurier odbiera od klienta urządzenie, a ten z kolei nie musi zastanawiać się, jak je wysłać. Decydując się na zakup nowej spawarki w sklepie, można też liczyć na pomoc fachowców w zakresie doboru odpowiedniego modelu. Osoby doświadczone mogą nie potrzebować takiej pomocy, ale początkujący majsterkowicze często nie wiedzą, na co zwracać uwagę. Wprawdzie wielu rzeczy można dowiedzieć się w Internecie, ale rady specjalisty na pewno są czymś wyjątkowo cennym. Niepodważalnym argumentem przemawiającym za zakupami w sklepie jest też to, że prawo zapewnia szeroką ochronę konsumentom. Co więcej, w takim miejscu masz dostęp do najnowszych modeli, których na próżno szukać gdzie indziej. Mimo tak wielu zalet nie każdy jest przekonany do zakupu nowego urządzenia. Dla części osób sporą wadą jest wysoka cena. Jeśli i Ciebie ona zniechęca, możesz zawsze przemyśleć zakup na raty albo poczekać na promocję.

Używana spawarka – czy rzeczywiście warto?

Sporą korzyścią wynikającą z zakupu używanego sprzętu jest oszczędność pieniędzy. Spawarki, które miały już wcześniej swoich właścicieli, można kupić przynajmniej kilkaset złotych taniej. Czasami różnica w cenie jest nawet większa. Zdarza się też tak, że ktoś inwestuje w nową spawarkę, a chwilę później decyduje się na jej sprzedaż. Wtedy też można nabyć używany sprzęt, który właściwie nie nosi śladów użytkowania i jest niemal w idealnym stanie. Takie okazje nie są jednak częste, ale zdecydowanie warte uwagi. Kwestia ceny to właściwie jedyny argument przemawiający za takim zakupem. Używane spawarki rzadko kiedy mają gwarancję, tym samym w razie awarii musisz je naprawiać na własny koszt. Dodatkowo nie masz pewności, co działo się ze sprzętem przed jego wystawieniem na sprzedaż. Jeśli spawarka była używana w trudnych warunkach lub intensywnie eksploatowana, jest większe ryzyko, że dojdzie do jej awarii. Warto mieć też świadomość tego, że sprzęt, który wygląda na zadbany z zewnątrz, wcale nie musi być w bardzo dobrym stanie. Zakup używanej spawarki to zawsze spore ryzyko, chyba że nabywasz ją od znanej, zaufanej osoby lub z komisu zapewniającego gwarancję.

Odpowiedź na pytanie, czy kupić nową czy używaną spawarkę wydaje się prosta. Można wyróżnić zdecydowanie więcej zalet wynikających z inwestycji w nowy sprzęt. Taki zakup zapewnia też większy spokój. Jako konsument otrzymujesz gwarancję, a także wsparcie sprzedawców. Kupowanie używanej spawarki też ma pewne zalety. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się wtedy, kiedy znasz sprzedawcę lub chcesz kupić urządzenie naprawdę tanio i w ten sposób upewnić się, że spawanie to coś dla Ciebie.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne