Strona głównaDomŁóżko kontynentalne - co to jest? Opinie, ranking

Łóżko kontynentalne – co to jest? Opinie, ranking

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu i na pewno najważniejsza część sypialni. To od łóżka i jego jakości zależy w dużej mierze nasz komfort i samopoczucie fizyczne i psychiczne. Warto zatem zakup łóżka dobrze przemyśleć i pamiętać, że odpowiednio dobrane łóżko i materac na pewno będą miały wpływ na nasze życie codzienne. 

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie są opinie na temat łóżka kontynentalnego (szanujemy Twój czas, więc już teraz możemy napisać, że opinie są bardzo dobre i takie łóżko nie różni się specjalnie od innych produktów tego typu)
  • nie poznasz tutaj rankingów, rankingi w Internecie w większości są sponsorowane i nie są obiektywne
  • czy warto wybrać łóżko kontynentalne. Tak, warto, ale nie warto przepłacać
  • czym różni się od zwykłego łóżka

Łóżka kontynentalne w ostatnim czasie stają się powoli realną konkurencją dla łóżek standardowych. Zdobywają uznanie klientów ze względu na swoją solidność i wygodę spania, którą oferują. Są jednak ludzie, którzy ze względu na brak wiedzy o charakterze łóżek kontynentalnych, nadal decydują się na łóżka zwykłe. Może warto zatem tą wiedzę przybliżyć? Co to znaczy łóżko kontynentalne? Czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego? Co warto wybrać: łóżko kontynentalne czy zwykłe? Czy warto kupić łóżko kontynentalne? Na te i inne pytania i wątpliwości odpowiemy w tym artykule.

Łóżko kontynentalne czy zwykłe – które wybrać?

Przed podjęciem decyzji, na które łóżko się zdecydować i które łóżko wybrać: kontynentalne czy zwykłe warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, podstawową wiedzą jaką powinien posiadać klient kupujący łóżko jest ta o wielkości samej sypialni. Wielkość łóżka jest bowiem jedną z zasadniczych różnic między łóżkiem kontynentalnym a łóżkiem zwykłym.

Również umiejscowienie sypialni jest tutaj ważne, bo jeśli jest to sypialnia na poddaszu z dużymi skosami może okazać się, że pomimo chęci właścicieli domu, nie jest to miejsce na wysokie łóżko kontynentalne. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a łóżkiem zwykłym jest potrzeba lub nie, posiadania dwóch różnych pojedynczych materacy dla dwóch różnych osób. Nierzadko zdarza się bowiem tak, że pomimo spania w jednym łóżku dwie osoby mają rozmijające się wymagania w stosunku do materaca.

Przy wyborze łóżka trzeba również zwrócić uwagę na to komu ma ono służyć i czy łóżko zwykłe nie jest np. za niskie dla osoby starszej czy chorującej, która nie ma już takiej łatwości w przysiadaniu i wstawaniu z niższego łóżka. Ważnym elementem wpływającym na wybór między łóżkiem kontynentalnym a łóżkiem zwykłym jest ten o możliwości pełnej personalizacji łóżka lub zdecydowaniu się na gotowe, oferowane przez producentów rozwiązania. 

Jak widać pytanie o to, które łóżko wybrać: łóżko kontynentalne czy łóżko zwykłe nie jest pytaniem łatwym i składa się na nie kilka różnych czynników, które warto wziąć pod uwagę zanim podejmiemy decyzję. Z pewnością odpowiedź na te pytania ułatwi głębsza charakterystyka łóżek kontynentalnych.

Co to znaczy w ogóle łóżko kontynentalne?

Ze względu na swój wygląd, wielkość oraz oferowany komfort łóżko kontynentalne stanowi niejako symbol luksusu. Warto tutaj zatem zaznaczyć, że ze względu na powyższe parametry, zwłaszcza jego przepastność, łóżko kontynentalne najbardziej nadaje się do przestronnych pomieszczeń i sypialni. Co jeszcze znaczy łóżko kontynentalne? Czym się charakteryzuje i czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego? W tym miejscu na pewno warto zwrócić uwagę na budowę łóżka kontynentalnego. W przeciwieństwie do łóżka standardowego, które jest raczej niskie, łóżko kontynentalne jest wysokie. Na jego wysokość składają się takie elementy jego budowy jak: skrzynia w podstawie łóżka z miejscem na pościel, materac (najczęściej sprężynowy materac kieszeniowy), tzw. copper czyli kolejny cienki materac (nierzadko wyrównujący powierzchnię do spania, gdy na łóżku znajdują się dwa różne pojedyncze materace dla dwóch różnych osób), nóżki łóżka oraz wezgłowie stanowiące też element dekoracyjny łóżka.

W porównaniu z łóżkiem kontynentalnym łóżko zwykłe jest tzw. standardem, od którego łóżko kontynentalne jednak mocno się różni. Warto wiedzieć, że ze względu na swoją budowę łóżko kontynentalne pozbawione jest klasycznego stelaża na rzecz wbudowanego materaca. Łóżko kontynentalne jest łóżkiem dużym, z czym wiążą się oczywiście zalety. Do zalet łóżka kontynentalnego zaliczamy na pewno jego komfort, co ma bardzo duże znaczenie np. dla osób starszych czy chorych. Kolejną zaletą łóżka kontynentalnego jest możliwość zbudowania go z dwóch różnych modułów, które można ze sobą łączyć lub jeśli zaistnieje taka konieczność rozłączać.

Również możliwość pełnej personalizacji łóżka uważana jest za niemałą zaletę. Ponieważ łóżka kontynentalne są duże i komfortowe aż proszą się o równie imponujący design. Dlatego też nierzadko łóżka kontynentalne wyposażone są w imponujące wezgłowie czy eleganckie nóżki.

Łóżko kontynentalne – opinie.

Jak wyglądają opinie o łóżkach kontynentalnych? Opinie są różne, ale potwierdzają tezę, że przed wyborem łóżka kontynentalnego czy łóżka zwykłego klient powinien dokładnie wiedzieć gdzie to łóżko ma stać. Wtedy dużo trudniej o rozczarowanie. W niektórych negatywnych opiniach o łóżkach kontynentalnych przewija się zarzut, że łóżko jest zbyt duże. Niektórzy nazywają łóżka kontynentalne łóżkami topornymi i masywnymi. Oczywiście w dalszej części komentarza czytamy, że łóżko stoi w małej sypialni w mieszkaniu i dlatego swoim rozmiarem skutecznie zaburza pozytywny odbiór całej sypialni przytłaczając ją po prostu. Z tego właśnie powodu warto po raz kolejny podkreślić, że łóżko kontynentalne nie nadaje się do każdego pomieszczenia, ono potrzebuje przestrzeni i to właśnie w dużych sypialniach najlepiej się prezentuje.

Zarzutem w stosunku do łóżek kontynentalnych, który pojawia się w opiniach jest również jego cena. Niestety łóżka kontynentalne nie są łóżkami tanimi, co jednak nietrudno zrozumieć jeśli zwróci się uwagę na samą budowę, wielkość i komfort takiego łóżka. W opiniach o łóżkach kontynentalnych przewija się również wiele pozytywnych słów na ich temat. Łóżka kontynentalne uważane są za jedne z najwygodniejszych, dlatego nie dziwi fakt, że w dobrych hotelach to właśnie na takich łóżkach śpią goście hotelowi. W opinii wielu łóżka kontynentalne warte są swojej ceny i jeśli ktoś zdecyduje się na łóżko kontynentalne i postawi je w dużym, przestronnym pokoju z pewnością podkręci ono jego wygląd. 

Łóżko kontynentalne – ranking. Jakie wybrać?

W internecie znaleźć można co najmniej kilka rankingów łóżek kontynentalnych. Jednak czy warto się nimi kierować przy wyborze łóżka kontynentalnego? Wydaje się, że zamiast ślepo śledzić rankingi łóżek kontynentalnych, ważne jest, by najpierw wypisać sobie wszystkie atrybuty i tzw. must have, które łóżko musi posiadać i dopiero na tej podstawie szukać wymarzonego łóżka kontynentalnego. Niech rankingi łóżek kontynentalnych, w których można znaleźć łóżka bardzo wielu marek, od tych najbardziej znanych do tych mniej, służą za pomoc w wyborze, ale nie za główne źródło, na podstawie którego decyzja zostaje podjęta. 

Ile kosztuje łóżko kontynentalne? Cena poszczególnych mebli.

Łóżka kontynentalne nie są łóżkami tanimi, to warto podkreślić. Jednak są to łóżka z zasady bardzo komfortowe, wygodne i na lata. W internecie łatwo zauważyć, że najczęściej ich cena oscyluje od ok. 2000 zł do ponad 3500 zł, aczkolwiek znajdziemy również łóżka kontynentalne tańsze i zdecydowanie droższe. Jak łatwo się domyślić cena łóżka kontynentalnego zależy od bardzo wielu czynników takich jak np.: wykończenie łóżka, rodzaj lub rodzaje materacy, firma a także wiele innych. 

Łóżko kontynentalne – czy warto je kupić? 

Czy warto kupić łóżko kontynentalne? Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego cechy, wady i zalety a także zapoznamy się z opiniami o nim wydaje się, że odpowiedź będzie jedna. Z pewnością łóżko kontynentalne jest bardzo mocną konkurencją dla łóżka zwykłego i pomimo tego, że nie wszędzie się sprawdzi, nie wszędzie będzie pasowało ze względu na swój wygląd i rozmiar, to jest to jeden z tych mebli, w który, jeśli tylko możemy, warto zainwestować. Łóżko kontynentalne zdecydowanie warto kupić.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne