Strona głównaPrzemysłBłękitny węgiel - co to? Opinie, cena, gdzie kupić?

Błękitny węgiel – co to? Opinie, cena, gdzie kupić?

Mijają dni, tygodnie i miesiące, a węgiel i inne materiały opałowe ciągle są czymś, co nie opuszcza naszych myśli. Nawet kiedy na dworze było 30 stopni, to już zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jakie problemy będą nas czekać zimą.

Media, znajomi i sąsiedzi – oni też stale opowiadają o kryzysie energetycznym, z którym mierzy się Polska. Każdy chce być w stanie ogrzać dom zimą, ale czy każdego na to stać? Niestety, nawet dodatek węglowy nie załatwił sprawy. Rosnąca cena węgla to frazes, który słyszymy każdego dnia… i nie są to tylko puste słowa.

Pomimo tego, że sezon grzewczy już się rozpoczął, to wiemy, że nadal szukacie rozwiązań, które pomogą utrzymać ciepło w waszych mieszkaniach tej i każdej kolejnej zimy. Właśnie dlatego przychodzimy do was z następnym rozwiązaniem. Błękitny węgiel… co to jest? Jesteśmy świadomi, że mogliście nie słyszeć o tym produkcie, ale zaraz podamy każdą przydatną informację na jego temat – opinie na forum, cena, sprzedaż, gdzie kupić. Oczywiście powiemy też, co to jest. Jeśli ciekawi was któraś z tych kwestii, to zostańcie z nami.

Sprawdź: Węgiel z Indonezji – hit czy kit? Opinie

Błękitny węgiel – co to jest?

Wiele osób zastanawia się, co to jest błękitny węgiel, a tak naprawdę nie jest to żadna tajemnica. To nie magiczny przedmiot o błękitnym kolorze, a zwykły opał. No dobra, może nie taki zwykły. Błękitny węgiel to bezdymne paliwo – i na tym właśnie polega jego sekret.

Dlaczego nazwa sugeruje, że węgiel jest błękitny? Związane jest to z procesem spalania, który odbywa się bezdymnie, nie towarzyszą temu też żadne iskry, ale za to pojawia się błękitny płomień. 

Producent błękitnego węgla reklamuje go jako produkt ekologiczny, stworzony w trosce o środowisko. Doceniamy chęci, jednak trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że węgiel nie jest produktem przyjaznym naturze. Błękitny węgiel, choć ma piękną nazwę, wciąż jest wytwarzany z węgla kamiennego. Przez to, że uległ procesowi odgazowania, wytwarza znacznie mniej szkodliwych substancji od tradycyjnego opału, jednak sformułowanie „ekologiczny” jest lekkim nadużyciem.

Zanim przejdziemy do tego, jakie opinie na forum zamieszczają klienci, warto spojrzeć na parametry błękitnego wynalazku. Połączenie opinii i faktów to najlepsze źródło informacji.

Błękitny węgiel – parametry:

  • kaloryczność: 27 MJ/kg
  • zawartość siarki: 0,3%
  • zawartość popiołu: maksymalnie 6%
  • granulacja: 3-25 mm

Sprawdź: Węgiel i ekogroszek syberyjski – opinie, cena, co mówią na forum?

Błękitny węgiel – opinie, co piszą na forum?

Skoro znamy fakty, to możemy przejść do forum – jakie opinie w sieci zbiera błękitny węgiel? 

Okazuje się, że klienci wyjątkowo chwalą to bezdymne paliwo. Opinie odwołują się między innymi do tego, że uziarnienie jest drobne, w worku nie ma kamieni, a tona opału wystarcza na 8 dni. Mamy też gratkę dla miłośników czystości, błękitny węgiel wytwarza mało popiołu, dzięki czemu czyszczenie pieca zajmuje krótką chwilę.

Opinie na forum wskazują na to, że posiadacze błękitnego węgla nie mogą się nadziwić jego właściwościom – wygląda jak węgiel i dobrze się pali, ale nie dymi. W sieci pojawiają się jednak również negatywne opinie – klientom nie podoba się przede wszystkim cena paliwa i właśnie do tego teraz przejdziemy.

Błękitny węgiel – cena, gdzie kupić?

Jak wygląda cena za błękitny węgiel? Internauci uważają, że sprzedaż tego paliwa musi być naprawdę opłacalna dla producenta, ale pamiętajmy, że dużą rolę odgrywają tu też koszty produkcji.

Z tego, co udało nam się ustalić, błękitny węgiel wszedł do sprzedaży około 3 lata temu i już wtedy jego cena budziła mnóstwo kontrowersji. 

Już 3 lata temu cena za niecałą tonę błękitnego węgla wynosiła nieco ponad 1200 zł. Około rok temu cena wzrosła do 1479 zł za 990 kg. Niestety, to nie koniec podwyżek. Obecnie 975 kg błękitnego węgla kosztuje aż 3890 zł. Mimo tego, że cena jest ogromna, to ludzie nadal pytają o to, gdzie kupić błękitny ekogroszek i kiedy odbywa się sprzedaż.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy, gdzie kupić błękitny węgiel – paliwo dostępne jest w 40 punktów sprzedaży w całej Polsce. Mapka, która obrazuje rozłożenie konkretnych składów, znajduje się na stronie www.blekitnywegiel.pl w zakładce „gdzie kupić”. Znajdziecie tam też adresy i numery telefonu do każdego punktu.

Wiecie już, czym jest błękitny węgiel – fakty i opinie, które przytoczyliśmy w tym artykule, pomogą wam zdecydować czy chcecie zainwestować swoje pieniądze właśnie w ten opał. Jesteśmy ciekawi, co uważacie na tema tego węgla – koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne