Strona głównaPrzemysłJak i gdzie kupić ekogroszek prosto z kopalni?

Jak i gdzie kupić ekogroszek prosto z kopalni?

Niepewna sytuacja rynku węglowego plus ceny za ten surowiec, które w ostatnim czasie w zawrotnym tempie szybują ku górze, powoduje, że wiele osób zaczyna gorączkowo szukać już teraz rozwiązań tego problemu. Wiemy już, że deklarowana przez rząd pomoc w tym zakresie, stoi pod dużym znakiem zapytania.

Na czym miałaby ona polegać? Na odgórnym ustaleniu maksymalnej ceny, którą indywidualny odbiorca miałby zapłacić za ten surowiec. Kwota ta wynosiłaby 996,60 zł brutto za tonę tego materiału. Każdy klient miałby możliwość zakupienia go w ilości trzech ton w tej cenie. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, którzy muszą ogrzewać swoje placówki takie jak, chociażby hotele, cena ta wynosiłaby 1017,13 zł brutto.

W związku ze sprzecznymi informacjami, które napływają z różnych stron, wiele osób rozważa zakup ekogroszku bezpośrednio z kopalni. Jeśli jesteście ciekawi, jak kupić ekogroszek workowany prosto z kopalni oraz, ile kosztuje ekogroszek prosto z kopalni, zapraszamy do artykułu.

Gdzie kupić ekogroszek z kopalni? 

Jak kupić ekogroszek bezpośrednio z kopalni, zastanawia się wiele osób, które właśnie za pomocą tego surowca ogrzewa swoje nieruchomości. Czy w ogóle jest to możliwe? Tak, aczkolwiek do najłatwiejszych procesów to nie należy. Zatem, jak kupić ekogroszek w taki sposób? Usługę taką, oferuje sklep PGG. Jest to jednak trudna procedura ze względu na fakt, że sklep taki funkcjonuje tylko dwa miesiące. Jeśli jednak zastanawiacie się, gdzie kupić ekogroszek z kopalni, to swoje poszukiwania powinniście rozpocząć od odwiedzenia właśnie tej strony. 

Jak kupić ekogroszek z kopalni? 

Ekogroszek workowany prosto z kopalni to wątek, który bardzo często pojawia się w ostatnim czasie na licznych forach internetowych, które poświęcone są tematyce ogrzewania nieruchomości. Wiele osób, zastanawia się właśnie tam, jak kupić ekogroszek z kopalni. Jak już powiedzieliśmy, można dokonać tego tylko i wyłącznie za pośrednictwem internetu.

Służy do tego, wspomniana już wcześniej strona PGG. Co ciekawe, zakupiony w ten sposób materiał, nie posiada akcyzy. Oznacza to znacznie mniejszy koszt dla nabywcy oraz to, że może być sprzedawany tylko osobom indywidualnym. Jeśli więc zastanawiacie się, jak kupić ekogroszek z kopalni, powinniście pamiętać, że nie każdy ma możliwość jego nabycia. 

Wiele kopalni, oferuje również materiał przez nich wydobyty na różnych serwisach sprzedażowych w internecie, takich jak, chociażby OLX czy sprzedajemy.pl. Takie miejsca, dają dużą możliwość na jak najlepsze porównanie cen oraz przemyślaną decyzję.

Ile kosztuje ekogroszek prosto z kopalni?

Znamy już odpowiedź na pytanie, jak kupić ekogroszek. Bezpośrednio z kopalni można zrobić to tylko przez internet. Nie powiedzieliśmy jeszcze, ile kosztuje ekogroszek prosto z kopalni. Kwota ta wynosi zazwyczaj 1000 zł za tonę. Jest to cena praktycznie trzy razy mniejsza niż uśredniona wartość, którą obecnie trzeba zapłacić za ten materiał.

Jeśli zastanawiacie się natomiast, czy istnieją jeszcze jakieś inne miejsca, gdzie kupić ekogroszek z kopalni, można bez najmniejszego problemu, spieszymy z odpowiedzią. Okazuje się, że można próbować dokonać również bezpośrednio w takich miejscach. Ekogroszek workowany prosto z kopalni, można zakupić na przykład bezpośrednio na Śląsku. Istnieje tam kilka kopalni, do których można się zgłosić, aby zakupić to paliwo opałowe. Warto jednak zaopatrzyć się w swoje własne worki, ponieważ zazwyczaj ekogroszek, który można tam nabyć, znajduje się luzem. D

rugą sprawą, której należy być świadomym w momencie zakupu ekogroszku prosto z kopalni, jest fakt, że jest to materiał pochodzący tylko z polskich kopalni. Bardzo często też, trzeba liczyć się tym, że trzeba zawczasu zorganizować sobie transport, który nie jest zapewniany przez kopalnie. Jednak w momencie, w którym odwiedzimy już takie miejsce, można liczyć na pomoc osób, które tam pracują. Chętnie odpowiedzą też, jak kupić ekogroszek w najkorzystniejszy dla klienta sposób.

Popyt na ekogroszek mimo wprowadzenia w ostatnich czasach ustawy antysmogowej, nie maleje. Wszyscy ci, którzy mają piece spełniające odpowiednie wymogi, które zostały narzucone w związku z jej wejściem w życie, nie muszą się martwić. Jednakże stały wzrost cen węgla powoduje, że zaczynają oni szukać alternatyw na tańsze jego pozyskanie. Bezpośredni zakup prosto z kopalni wydaje się opcją całkiem nie najgorszą. Mamy zatem nadzieję, że po tym artykule wiecie już, jak można tego dokonać. Trzeba również wypatrywać informacji dotyczących dofinansowania, które obiecane jest przez nasz rząd. W tym cała nadzieja, aby przetrwać tę zimę (która niestety niebawem nadejdzie), chociaż póki co cieszmy się słońcem i witaminą D z niego płynącą.

Sprzedaż:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne