Strona głównaCelebryci​​Agnieszka Litwin - rak, życie prywatne, mąż, dzieci, schudła?

​​Agnieszka Litwin – rak, życie prywatne, mąż, dzieci, schudła?

Lubimy podglądać życia znanych osób, oj lubimy. Inaczej nie powstawałyby, jak grzyby po deszczu gazety, które dostarczają nam informacje na te tematy. Zresztą, zjawisko to nie dotyczy tylko osób ze świata show – biznesu. 

Nie tak dawno, bo na przełomie lat 90 i początku 20 wieku mogliśmy obserwować dość mocno ten trend w programach typu reality show, gdzie nieznani sobie ludzie byli zamykani na kilka tygodni, a następnie ich każdy ruch, był skrupulatnie śledzony przez miliony widzów za pomocą kamer. Zjawisko to eskalowało z każdym miesiącem coraz bardziej, aż w końcu w reality show zaczęły brać nawet udział osobistości, związane ze światem mediów i telewizji. W dzisiejszych czasach substytut tego typu programów stanowią portale, takie jak Instagram, Facebook czy Tik – Tok. Za ich pośrednictwem, celebryci również transmitują szczegóły ze swojego życia.

Wracając jednak do naszego artykułu, skupmy się na bohaterce niniejszego. Czy Agnieszka Litwin ma raka? Jaka jest jej choroba? Jaki jest jej wiek, a także, dlaczego Agnieszka Litwin – Sobańska schudła? To tylko kilka z nagłówków, które mogliśmy zaobserwować w ostatnim czasie i na które odpowiedzi, poszukamy w tym artykule.

Agnieszka Litwin – życie prywatne, czyli wiek, mąż, dzieci 

Agnieszka Litwin to urodzona w 1972 roku aktorka. Jej wiek to zatem 50 lat. Ostatnio znajduje się na świeczniku wielu magazynów, za sprawą ogłoszenia jej jako jednej z uczestniczek najnowszej edycji Dancing With The Stars, której premiera odbędzie się tej jesieni na antenie Polsatu.

Niektórzy mogą kojarzyć ją z filmu Ryś, który jest kontynuacją kultowego filmu Barei „Miś”. Ten drugi, miał swoją premierę na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i znajduje się w kanonie klasycznych filmów komediowych Polski. Mąż aktorki to Jarosław Marek Sobański, który jest znanym i lubianym artystą sceny kabaretowej. Jest również konferansjerem. Czy mają dzieci? Tak, mają dwójkę dorosłych dzieci. Syna Antoniego oraz córkę Tolę. Jako ciekawostkę można dodać, że mąż aktorki miał również epizodyczną rolę w firmie Ryś.

Aktorka ma sporą grupę fanów, którzy mocno wspierali ją w walce z tą potworną chorobą, jaką jest rak. Został on wykryty na początku tego roku. (O czym opowiemy w następnym akapicie). Za każdym razem, gdy publikowała jakiś wpis ze szpitala, mogła liczyć na mocny doping z ich strony. Być może to duży optymizm gwiazdy, którym emanowała nawet w tak trudnym momencie życia przyczynił się do istnienia tak życzliwych ludzi wokół niej.

Agnieszka Litwin ma raka, czyli ciężka choroba aktorki 

Na początku 2022 roku, świat mediów obiegła informacja, że Agnieszka Litwin ma raka. Choroba została przez nią zauważona, gdy wykonywała sobie samobadanie. Na szczęście gwiazda zachowała trzeźwość umysłu i od razu udała się do lekarza – onkologa. Wiadomo, jaka była reakcja dzieci na to przykre wydarzenie. Aktorka wielokrotnie opisywała to na swoich social mediach. Dzieci opiekowały się nią wzorowo i mocno wspierały, w walce z nowotworem. Choroba bowiem została potwierdzona przez specjalistę a gwiazda, bez chwili zawahania podjęła się leczenia. Od razu zgłosiła się na wycięcie guza i wdrożenie odpowiedniej przeciwrakowej terapii. Jej potyczki i batalie z tą ciężką i niebezpieczną dla życia chorobą aktorka relacjonowała na swoim Instagramie. Była w tych relacjach pełna optymizmu i nadziej na wyzdrowienie. Prawdopodobnie, jej postawa miała na celu dodanie otuchy innym pacjentom zmagającym się z demonami tej okropnej przypadłości. Na szczęście choroba jest już zażegnana. 

Agnieszka Litwin-Sobańska schudła 

Agnieszka Litwin – Sobańska schudła! Tak krzyczało wiele gazet plotkarskich na początku tego roku. Stało się tak, ze względu na podjęcie walki z okropnym i groźnym guzem rakowym. Aktorka nigdy się z tym nie kryła. Jednocześnie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, mocno dziękowała swoim najbliższym, a także wszystkim, którzy zajmowali się nią w tym trudnym czasie. Z tej okazji, Agnieszka Litwin – Sobańska namalowała nawet obraz, który przedstawia jej walkę z tą groźną chorobą. W jego podpisie widać niezwykłą wolę walki i determinację, aby wroga jej życia, pokonać. Aktorka nie ukrywała, że mocno skupia się na wizualizowaniu tego, co będzie robić, gdy już będzie w stu procentach wyleczona i zdrowa. 

Operacja, której się poddała została przeprowadzona w Opolskim Centrum Onkologii imienia profesora Tadeusza Koszarowskiego. Ciekawostką jest też, że w czasie, w którym do siebie dochodziła po zabiegu, czyli tzw. rekonwalescencji podjęła się wydziergania czapki z uszami w kolorach tęczy, dla Stanisława Tyma. Jest on głównym bohaterem filmów „Miś” i „Ryś” a w przypadku tego drugiego, był nawet reżyserem.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o regularnym badaniu się i wizytach u lekarzy. Dzięki temu, Agnieszce Litwin – Sobańskiej, udało się szybko zażegnać najstraszniejszą z chorób, jaką jest rak. Jej rekonwalescencja przebiegła pomyślnie i dzięki temu, może już w pełni realizować się jako aktorka. A już niebawem, będziemy mogli śledzić jej poczynania na parkiecie znanego i lubianego przez wszystkich programu Dancing With The Stars, gdzie będzie walczyć o zwycięstwo i Kryształową Kulę. Kto wie, może nawet ją wygra? Jedno jest pewne, wprawę w bitwach (i to tych o najważniejszą stawkę – życie) już ma.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne