Strona głównaDomPorządki w przydomowym terenie – praktyczne meble do ogrodu

Porządki w przydomowym terenie – praktyczne meble do ogrodu

Zadbany ogród wymaga regularnych prac i zabiegów, by zachował piękny wygląd oraz tworzył przyjemne miejsce do wypoczynku dla domowników i ich gości. Wszelkie narzędzia i preparaty powinny być zawsze pod ręką. Warto zatem wybrać odpowiednie pojemniki i meble do magazynowania, w których znajdzie się miejsce na wszystkie potrzebne akcesoria.

Jakie produkty wybrać, by zachować ład i porządek w przydomowym terenie? Kilka wskazówek przekażemy w dalszej części artykułu.

Co przechowuje się w ogrodzie?

Ogród to w głównej mierze miejsce do rekreacji i przyjemnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Tworzy się w nim kącik do relaksu oraz strefę do swobodnych, bezpiecznych zabaw z najmłodszymi. Coraz częściej organizuje się także w przydomowym terenie grządki warzywne i miejsca uprawy roślin, by móc cieszyć się z własnych, zdrowych płodów rolnych do wykorzystania w kuchni.

Każda z wymienionych powyżej form aktywności wymaga zastosowania odpowiednich sprzętów i akcesoriów. W miejscu do wypoczynku przydają się bowiem poduszki i koce, a także akcesoria do grillowania. Niejednokrotnie w ogrodzie przechowuje się także zabawki dla dzieci. Zapaleni ogrodnicy potrzebują natomiast mieć pod ręką narzędzia i chemię ogrodniczą, pozwalającą zadbać o uprawy i dekoracyjne okazy flory w ogrodzie.
Na wszystkie wymienione przedmioty trzeba znaleźć miejsce. Można przechowywać je w garażu lub piwnicy. Zdecydowanie wygodniej jest jednak znaleźć na nie bezpieczne miejsce na tarasie bądź bezpośrednio w ogrodzie.

Jak uporządkować ogród – meble do przechowywania

Wszelkie akcesoria ogrodowe powinny być uporządkowane, by zapewnić użytkownikom łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów. Do tego celu używa się praktycznych elementów wyposażenia do ogrodu, które oferuje choćby Bazkar. Jakie rozwiązania wybrać?

Najchętniej stawia się na:

  • pufy ze schowkiem,
  • skrzynie ogrodowe,
  • szafy narzędziowe,
  • domki narzędziowe.

Pierwsze z wymienionych to niewielkie pojemniki na rozmaite drobiazgi, przydatne w kąciku do rekreacji. Więcej miejsca zapewniają skrzynie ogrodowe, idealne do schowania zabawek, sprzętów do grilla i basenu lub dodatkowych poduch na kanapy. Niekiedy przechowuje się w nich również narzędzia ogrodnicze lub preparaty przydatne do pielęgnacji roślin ogrodowych. Duże i pakowne szafy lub domki posiadają półki i szuflady oraz przestrzeń, w której łatwo da się przechowywać kosiarki, piły i inne duże narzędzia ogrodnicze, by zawsze mieć wszystkie potrzebne urządzenia pod ręką.

Gdzie ustawiać tego typu meble i elementy wyposażenia? Mniejsze produkty bez trudu da się zmieścić na balkonie lub tarasie. Większe warto ustawić w samym ogrodzie. Dotyczy to zwłaszcza rozbudowanych domków narzędziowych, które umieszcza się zazwyczaj w bardziej zacisznej części ogrodu.

Najważniejsze cechy wyposażenia ogrodowego

Meble do magazynowania w ogrodzie muszą być przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Przez cały czas są bowiem narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego też chętnie stawia się na produkty z trwałych tworzyw sztucznych, a zwłaszcza polipropylenu, odpornego na wilgoć i zalanie wodą. Solidna konstrukcja chroni zatem sam mebel, a przy tym zabezpiecza zawartość przed zniszczeniem.

Do przechowywania cennych lub groźnych produktów (ostre narzędzia, środki ochrony roślin) warto stosować szafy, skrzynie i domki z opcją zamykania na klucz. Zmniejsza to ryzyko, że dostęp do nich będą miały dzieci lub zwierzęta.

Świetnie sprawdzają się meble pozwalające na segregację przedmiotów. Dobrym rozwiązaniem są szufladki, półki lub dodatkowe kontenerki, w których umieszcza się mniejsze akcesoria (śrubki, gwoździe itp.), by zawsze zachować w nich pełny porządek i bez trudu znaleźć zawsze to, co jest aktualnie potrzebne. Można również zastosować modele z praktycznymi uchwytami na ścianach do zawieszenia narzędzi, co poprawia komfort korzystania, zmniejsza ryzyko uszkodzeń i ułatwia dbanie o urządzenia wykorzystywane regularnie lub okazjonalnie w ogrodzie.

Jeśli skrzynie i pufy ze schowkami mają trafić na rekreacyjne tarasy, najlepiej zadbać o to, by były dopasowane stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia. Na szczęście da się znaleźć modele z tych samych materiałów, z odpowiednią fakturą i kolorem, by stworzyć spójny wizualnie komplet.

Praktyczne rozwiązania do ogrodu i na taras

Praktyczne meble do magazynowania pozwalają zaoszczędzić miejsce i usprawnić organizację przestrzeni w pobliżu domu. Dzięki nim zabezpiecza się przydatne przedmioty, wprowadza w nich ład i ułatwia dostęp do wszystkich narzędzi i akcesoriów, które mogą się przydać podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne