Strona głównaCelebryciAdam Fidusiewicz - żona, wiek, syn, filmy, rodzice, rodzina

Adam Fidusiewicz – żona, wiek, syn, filmy, rodzice, rodzina

Adam Fidusiewicz to znany aktor serialowy i filmowy. Wielką popularność przyniosła mu rola Stasia w produkcji W pustyni i w puszczy, ale już wcześniej miał na swoim koncie sporo sukcesów. Już jako dziecko przejawiał zainteresowania teatrem i sztuką. 

Rzadko bywa na branżowych imprezach, prawie w ogóle nie pojawia się w plotkarskiej prasie. Unika też rozmów na tematy osobiste, więc nie sposób dowiedzieć się, co robi jego żona i czym zajmuje się rodzina aktora.  

Sporo czasu spędza w teatrze i na planie filmowym, w ostatnim czasie także w międzynarodowych produkcjach. Sprawdzamy, nad czym aktualnie pracuje i jak wygląda jego życie prywatne. Jeśli o tym drugim w ogóle można się czegokolwiek dowiedzieć. 

Adam Fidusiewicz – wiek, wzrost

Adam Fidusiewicz urodził się 18 lutego 1985 roku w Warszawie. Tam uczył się i stawiał pierwsze kroki w zawodzie aktora. Występował w warszawskich teatrach (m.in. Teatr Muzyczny Roma oraz Teatr Komedia), pojawiał się także w popularnych programach dla celebrytów (Taniec z gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo). W Projekt Lady, produkcji telewizji TVN prowadził warsztaty aktorskie dla uczestniczek. 

Szerokiej publiczności Adam Fidusiewicz znany jest jako Maks Brzozowski z serialu Na wspólnej, gdzie pojawiał się przez 20 lat. Ci, którzy oglądali serial, mogli na własne oczy przekonać się, jak serialowy Maksymilian dorasta. Rola przyniosła mu popularność, ale też zaczęła go uwierać. Nic dziwnego, że po dwóch dekadach zdecydował się na zmiany. 

Kiedy miał 16 lat, zdobył serca nastolatek rolą Stasia Tarkowskiego w ekranizacji książki W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza. 

W jego karierze pojawiają się także zagraniczne wątki. Zagrał młodego oficera radzieckiego, Lebedeva w produkcji Jack Ryan. Pojawił się w czterech odcinkach, a krytycy pozytywnie ocenili jego warsztat. Czy to początek międzynarodowej kariery? Najbliższy czas na pewno pokaże. 

Adam Fidusiewicz – podstawowe informacje:

wiek: 38 lat

wzrost: 185 cm

Adam Fidusiewicz – filmy

Adam Fidusiewicz pojawił się w wielu filmach i serialach. Debiutował w 1995 roku w spektaklu telewizyjnym Różany zamek. W 2001 roku wystąpił w dużej produkcji W pustyni i w puszczy, a siedem lat później w filmie Małgosia contra Małgosia

Jednak zdecydowanie częściej niż filmy, wybiera seriale. Grał w wielu popularnych obyczajowych oraz historycznych: 

  • Na Wspólnej (Maks Brzozowski)
  • Czas honoru: powstanie (Wilk)
  • Bodo (Hans Schulz)
  • Przyjaciółki (Szymon Laskowski)

Poza tym występował na deskach wielu teatrów, zdobywając uznanie szerokiej publiczności. Można było go obejrzeć m.in. w:

  • Romeo i Julia (Parys)
  • Scenariuszu dla trzech aktorów (Dru)
  • Dwoje na huśtawce (Jerry)
  • Julia musi umrzeć (Jerry)

Adam Fidusiewicz – żona

O życiu prywatnym aktora nie wiadomo zbyt wiele. Choć pojawił się w kilku programach dla celebrytów, chroni wizerunek swoich bliskich i nie mówi wiele na ich temat. 

Gdy w wywiadach pojawiają się tematy żona i syn, aktor nie odpowiada. Chce skupiać się na swoim życiu zawodowym. 

Od czasu do czasu na plotkarskich portalach pojawiają się zdjęcia, na których pojawia się z dziewczyną. Widziany był m.in. z Martyną Budny, z którą przez jakiś czas się spotykał. 

Przy okazji prima aprilis opublikował na Instagramie zdjęcie z Olą Dobek i podpisał: oto moja żona. Modelka zrewanżowała się tym samym, podpisując we własnych mediach społecznościowych zdjęcie: oto mój mąż. 

Wśród fotografii, które publikuje, pojawiają się głównie profesjonalne zdjęcia wykonane w pracy na planie. Parę razy aktor pokazał też zdjęcia z festiwali i innych wydarzeń promujących filmy, w których grał. 

Zobacz: Maciej Kurzajewski – życie prywatne, wiek, wzrost, franciszek kurzajewski, rozwód, młody, rodzina, synowie

Adam Fidusiewicz – rodzice, rodzina, syn 

Niewielu ludzi wie, że Adam Fidusiewicz to syn utytułowanych sportowców. Cała rodzina Fidusiewiczów związana jest z lekkoatletyką. Rodzice nie zaszczepili jednak w Adamie miłości do sportu, a przynajmniej nic nie wiadomo o tym, by trenował, czy odnosił sportowe sukcesy. Od wczesnego dzieciństwa za to ćwiczył śpiew u Krystyny Prońko. Wybrał karierę aktorską. Dzięki dobrej znajomości języków obcych może grać także w zagranicznych produkcjach.

Jego mama, Danuta Prusinowska – Fidusiewicz, to gimnastyczka. Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972 r.). Poza tym w 1970 roku została mistrzynią Polski w skoku przez konia. 

Ojciec aktora nie żyje od ponad 20 lat. Przy okazji jednej z rocznic Adam Fidusiewicz wspominał, że bardzo żałuje rozmów, których nigdy nie odbył z ojcem, bo ten odszedł przedwcześnie. Jerzy Fidusiewicz zmarł w wieku 58 lat niedługo po zdiagnozowaniu poważnej choroby. Adam Fidusiewicz miał wówczas 16 lat. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne