Strona głównaTechnologiaNazwy grup na Facebooku. Fajne, śmieszne, chwytliwe pomysły na nazwę grupy

Nazwy grup na Facebooku. Fajne, śmieszne, chwytliwe pomysły na nazwę grupy

Grupy na Facebooku są wciąż jednymi z najbardziej popularnych sposobów na kontaktowanie się z osobami o podobnych pomysłach, hobby czy poglądach. Dzięki nim możemy w łatwy sposób zorganizować imprezę, przekazać informacje czy po prostu dobrze się bawić przesyłając sobie nawzajem memy. Jeżeli szukacie pomysłów na nazwę grupy, to trafiliście w dobre miejsce!

Podpowiemy wam jak w kreatywny sposób stworzyć nazwę dla grupy na Facebooku, w taki sposób by była chwytliwa i przyciągała uwagę. Pokażemy wam nasze ulubione śmieszne nazwy grup oraz jakie pomysły na nazwę grupy miała nasza redakcja. Zapraszamy was do lektury.

Jak nazwać grupę? 

Grupa na Facebooku to swego rodzaju społeczność, która zbiera się na grupie w konkretnym celu. Grupy mogą posiadać wąski lub szeroki motyw przewodni. Oznacza to, że na Facebooku możecie znaleźć zarówno grupy dla miłośników psów ogółem, jak i również grupę fanów mopsów, maści beżowej z czerwoną obróżką. Możliwości są właściwie nieograniczone. 

Zobacz: Sommelier – co to, kto to, kurs, zarobki, praca

Nazwa dla grupy, którą zakładacie, jest kluczowa. To właśnie nazwa grupy przyciąga większość odbiorców i wpływa na zwiększenie się ruchu na niej. Pomysły na nazwę grupy mogą być różne, ale powinny trzymać się tych trzech zasad. Nazwa grupy powinna być:

 1. merytoryczna
 2. chwytliwa
 3. zrozumiała

Nawet fajne nazwy grup, które będą niezrozumiałe, lub które będą wprowadzały użytkownika Facebooka w błąd, nie przysporzą sobie fanów. Użytkownicy często skłaniają się do wymyślania śmiesznych nazw grup, ale czasem lepiej jest postawić na jej chwytliwość niż dowcip.

Jak zatem nazwać grupę na Facebooku? Oto pomysły innych internautów, które udało nam się znaleźć na portalu od Meta. 

Śmieszne nazwy grup 

Na pierwszy ogień idą śmieszne nazwy grup. To chyba jeden z najbardziej popularnych motywów, według których nazwać można grupę na Facebooku. Śmieszne nazwy grup nie tylko wzbudzają śmiech, ale również zainteresowanie. Jedne są bardziej chwytliwe od drugich, i zdarza się, że sama nazwa grupy przyciągnęła wystarczającą ilość internetowych żartownisiów, by stworzyć dużą społeczność. 

Śmieszne nazwy grup są inspirowane wieloma tematami: zaczynając od grup z dowcipami, a kończąc na bardzo hermetycznych żartach, których znaczenia nie sposób wytłumaczyć. Każdego z nas bawi coś innego, dlatego śmieszna nazwa dla grupy musi być dostosowana do odbiorców, których chcemy zaprosić do wspólnego tworzenia społeczności.

Oto kilka przykładowych śmiesznych nazwy grup na FB:

 • Za to grozi 25 zł więzienia lub 100 lat grzywny (grupa studentów prawa)
 • Sekcja makaronu — jak będzie na wycieczce we Włoszech (grupa wycieczkowa)
 • Rozleci czy się nie rozleci — grupa aut używanych 

Fajne nazwy grup 

Fajną nazwą dla grupy może być właściwie wszystko, jeśli dobrze odgadniemy, czego pragnie nasza społeczność. W zależności od tego czy jest bardzo hermetyczna, czy otwarta może w różny sposób przyjąć nowe propozycje nazwania grupy. 

Zobacz: Randki na Facebooku – jak działa, jak włączyć, jak usunąć? Opinie

Niektórzy użytkownicy Facebooka szukają prostoty i minimalizmu, dlatego może zabawna, ale zbyt długa i niejasna nazwa grupy nie przypadnie im do gustu. Przykładowo, jeżeli marzy się wam założenie grupy, której treść poświęcona będzie minimalizmowi to nazywanie jej “Najlepsza, jedyna w swoim rodzaju, cudowna grupa na Facebooku poświęcona estetyce i minimalizmowi” nie będzie trafionym pomysłem.

Jeżeli czujecie, że śmieszne nazwy grup nie są dla was, wypróbujcie proste, nieskomplikowane nazwy. Oto kilka przykładów fajnych nazw grup:

 • Zgubione/ Znalezione/Oddane (nazwa miasta)
 • Studenci (kierunek studiów) – łączcie się!
 • Spotkania na szczycie 

Chwytliwa nazwa grupy

Chwytliwa nazwa grupy to święty Graal dla każdej osoby pracującej przy social media marketingu. Naprawdę chwytliwe pomysły na nazwę grupy przychodzą bardzo rzadko i są trudne do powtórzenia kilka razy. Chwytliwy pomysł na to jak nazwać grupę stanowi klucz do przyszłości jej funkcjonowania — to właśnie nazwa sprawi, że wzbudzi zainteresowanie w jak najszerszej grupie odbiorców. 

Fajne i chwytliwe nazwy grup na Facebooku mogą dawać początek trendom w nazewnictwie danej społeczności internetowej. Jedną z najlepiej znanych w internecie grupek nazw dla grup na Facebooku jest “Jak będzie w akapie — sekcja memów”.  Nazwa okazała się  tak dobrym pomysłem na nazwę grupy, że zarówno pierwszy jak i drugi człon dał życie wielu nowym społecznościom na portalu. Oto przykładowe nazwy dla grupy, inspirowane “Jak będzie w akapie — sekcja memów”

 • Jak będzie w newsach? – sekcja informacyjna 24/7
 • Jak będzie w odległej galaktyce — sekcja Star Wars
 • Jak będzie w akapie? – sekcja fotoszopowa
 • Jak będzie w bibliotece? 
 • Jak będzie w akapie? Sekcja problemów z zatokami
 • Jak będzie na Marsie? – sekcja śledzenia poczynań Elona Muska

Nazwa dla grupy przyjaciół 

Nadal nie wiecie, jak nazwać grupę dla swoich przyjaciół? Może te pomysły na nazwę grupy was przekonają. 

Wiele osób inspiruje się innym trendem na to jak fajne nazwać grupę na Facebooku. Dobrym pomysłem na nazwę grupy jest dodanie końcówki “-kawka” do słowa, które chcemy, by było motywem przewodnim naszej grupy. Przykładowo, jeżeli chcielibyście stworzyć społeczność, która organizuje imprezy w plenerze moglibyście ją nazwać “Piknikawka”- czyli połączyć słowo “kawka” z “piknikiem”. Możliwości są nieograniczone. 

Pomysły na nazwę grupy

Pamiętajcie, żeby przy tworzeniu pomysłów na nazwę grupy, pamiętać o 3 zasadach. Nazwa ma być: merytoryczna, chwytliwa i zrozumiała. Nie każdy będzie od razu strzałem w dziesiątkę, ale przy kilku próbach i pomocy znajomych uda się wam stworzyć chwytliwe  i śmieszne nazwy grupy. Napiszcie w komentarzach, jakie są wasze ulubione grupy na Facebooku i czy prowadzicie jakąś!

Sprawdź jeszcze

Popularne