Strona głównaZdrowieZiemia okrzemkowa - opinie, rakotwórczość, cena, efekty, dawkowanie

Ziemia okrzemkowa – opinie, rakotwórczość, cena, efekty, dawkowanie

Każdy z nas chce wyglądać i czuć się dobrze. Z tego powodu zapisujemy się na siłownie, liczymy kalorie, ćwiczymy, dużo się ruszamy, uczymy się, czytamy książki, medytujemy czy bierzemy suplementy. Suplementy to świetny sposób na dostarczenie sobie brakujących witamin. Niektóre osoby, jak np. Weganie czy wegetarianie obowiązkowo muszą przyjmować konkretne suplementy (m.in. witaminę B12), aby uzupełnić braki wynikające z ich diety.

Czy słyszałeś kiedyś o ziemi okrzemkowej? Być może używałeś jej kiedyś, aby pozbyć się karaluchów z Twojego mieszkania, ale z pewnością nie byłeś świadomy, że jest to także suplement, który stosują ludzie. Czy jest to bezpieczny wybór? Czym jest ziemia okrzemkowa, właściwości ziemi i w jaki sposób działa? Odpowiadamy na najczęstsze pytania zadane przez internautów! 

Ziemia okrzemkowa – właściwości

Zacznijmy od najważniejszego, czyli czym właściwie jest ziemia okrzemkow i z czego jest stworzona? Jest to miękka skała, składająca się z amorficznej krzemionki SiO2 oraz krzemionki krystalicznej. Ma ona przede wszystkim właściwości bakteriobójcze. Świetnie sprawdza się więc zarówno w domu, jak i w codziennej diecie. 

Ziemia okrzemkowa – zastosowanie

Ziemię okrzemkową stosuje się jako filtr, środek do zabijania bakterii. Znajdziesz ją nie tylko w proszkach czy środkach do ochrony roślin, ale i w sprayach np. na komary czy w kosmetykach! W sieci możesz przeczytać o tym, że ziemia diatomitowa (okrzemkowa) pomoże Ci pokonać problemy zdrowotne takie jak infekcje czy cholesterol.

Ziemia okrzemkowa na pluskwy

Jeśli chcesz pozbyć się pluskwy, które zalęgły się w Twoim łóżku lu b materacu, możesz użyć ziemi okrzemkowej, aby pozbyć się tych natrętnych robaków. Koszt jednego opakowania to już kwota od 14 do 25 złotych. Działa także na rybiki czy karaluchy. Wystarczy wysypać ją wokół łóżka i gotowe.

Ziemia okrzemkowa opinie ludzi. Ziemia okrzemkowa opinie

Wiele osób nie ukrywa swojego zdziwienia. Jak coś, co zabija pluskwy, ma pomóc nam oczyścić organizm? Przecież to musi być niebezpieczne! Lekarze, którzy wypowiedzieli się na temat ziemi okrzemkowej, zalecają przede wszystkim ostrożność!

Ziemia okrzemkowa – dawkowanie

Sugerowana dawka dla człowieka, według to około 0,1 procent masy produktów żywnościowych, które spożywasz w skali dnia. Do tego oczywiście dodatkowo powinieneś zadbać o odpowiednie nawodnienie. 

Ziemia okrzemkowa cena. Ziemia okrzemkowa – gdzie kupić?

Ziemię okrzemkową dla ludzi możesz kupić już za 15 złotych. Oczywiście im większa paczka, tym większy koszt jednak z pewnością nie jest to bardzo drogi suplement. Dostępna jest głównie w sieci np. na Allegro. Zazwyczaj znajdziesz ją w niebieskich opakowaniach.

Ziemia okrzemkowa – szkodliwość

Ziemia okrzemkowa nie jest odpowiednio przebadana, zatem nie do końca wiadome jest, jak wpływa ona na ludzki organizm. 

Ziemia okrzemkowa – skutki uboczne

Jakie są możliwe skutki uboczne? Każdy lek czy to suplement w zbyt dużych ilościach może nieść za sobą szereg nieprzyjemnych dolegliwości. W przypadku ziemi okrzemkowej ludzie zwracają uwagę na bóle głowy, mięśni czy nawet stawów. Wiele osób skarży się także na wysypki, pogorszenie kondycji psychicznej czy ból żołądka. Jeśli zauważysz jakikolwiek niepokojący sygnał, skontaktuj się z lekarzem i niezwłocznie odstaw ziemię okrzemkową.

Ziemia okrzemkowa – rakotwórcza?

Czy ten produkt może powodować nowotwór? Według badań krzemionka krystaliczna, zawarta w ziemi okrzemkowej, może być przyczyną uszkodzenia płuc. Klasyfikowana jest ona jako czynnik rakotwórczy dla ludzi, choć badania przeprowadzone przez instytut IARC nie odnotował przypadków wystąpienia tej choroby.

Ziemia okrzemkowa – efekty na ludziach

Ziemia okrzemkowa rakotwórcza raczej nie jest, ale skoro niesie za sobą sporo ryzyka, dlaczego ludzie wciąż się na nią decydują? Przede wszystkim nie ma jawnych informacji na temat jej szkodliwości. Wiele osób twierdzi natomiast, że pomogła im ona oczyścić organizm, zmniejszyć poziom złego cholesterolu czy nawet pozbyć się przykrego zapachu z ust. Co ciekawe, wiele portali podaje, że aby zobaczyć pierwsze efekty, należy zastosować minimum 6-miesięczną kurację. Sporo, prawda?

Tak naprawdę to czy finalnie ziemia okrzemkowa Ci pomoże czy zaszkodzi, zależy od Twojego podejścia do tematu oraz oczywiście Twojego organizmu. Decyzje musisz podjąć samodzielnie. My zalecamy jednak najpierw kontakt z zaufanym lekarzem, wykonanie pełnych badań krwi i dotarcie do źródła problemu. Być może lekarz znajdzie lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie na Twoje dolegliwości niż zastosowanie ziemi okrzemkowej. 

W sieci informacji, które mają Ci pomoc, nie brakuje. Lata temu popularne było zamawianie larwy tasiemca, która to w szybki i prosty sposób pomagała Ci zrzucić zbędne kilogramy. Obecnie są sprzedawane nawet specjalne pościele (swoją drogą za ogromne kwoty), które mają uchronić Cię przed promieniowaniem z nadajników 5G. Pamiętaj, że internet to dość ciekawe miejsce, w którym znajdziesz nie tylko wartościowe informacje, poparte artykułami naukowymi czy badaniami, ale także i masę teorii spiskowych czy ruchów, które nie do końca pokrywają się z nauką i rzeczywistością.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne