Strona głównaOpinieAvast internet security - opinie, cena, chomikuj czy zakup?

Avast internet security – opinie, cena, chomikuj czy zakup?

Żyjemy w XXI wieku. Mamy dostęp do telefonów, komputerów, laptopów. Możemy w zaledwie kilka chwil sprawdzić pogodę w innym mieście, skontaktować się z przyjaciółką, która mieszka na drugim końcu świata czy wyszukać dowolną informację w sieci. Te przywileje to jednak również ogromne ryzyko. W sieci nie brakuje wirusów. Jak się przed nimi chronić? Słyszałeś kiedyś z pewnością o programie Avast Internet Security. Opinie są pozytywne czy negatywne? Odpowiadamy!

Czy warto kupić Avast internet security? Avast internet security opinie

Zacznijmy od najważniejszego. Obecnie coraz mniej pojawia się wirusów, jednak nie oznacza to, że jest to mała liczba. Duża część osób nie potrafi w prawidłowy sposób korzystać z internetu. Klikają oni w różne linki, a następnie tracą dostępy do swoich profili w social mediach. Później ktoś z ich kont wypisuje do znajomych, używa znanej już metody na “blika’. 

Avast internet security czy warto?

Wystarczy kliknąć w nieodpowiednie miejsce, a ktoś z Twojego konta zacznie publikować posty na Twojej tablicy czy w grupach, w których jesteś. Jeszcze gorzej, jeśli ktoś zyska dostęp do Twojego komputera. Niektóre osoby potrafią na komputerze trzymać wiele plików, łącznie ze skanami swoich dowodów czy danych swojej firmy. Jeśli się odpowiednio nie zabezpieczysz, możesz w kilka chwil stracić wszystko. 

Odpowiadając na pytanie “czy warto kupić Avast internet security?” odpowiadamy wprost – Tak! 

Avast internet security chomikuj 2050

Chomikuj to strona, która służy do wrzucania i ściągania wszelakich plików. Znajdziesz tam też mnóstwo nielegalnych programów czy rzeczy, których nie powinno być w sieci. Jeśli trafiłeś tutaj szukając darmowego sposobu na program Avast, musimy Cię zasmucić. Chcąc chronić się przed wirusami z internetu, zalecamy nie pobierać dziwnych programów z nielegalnych źródeł. 

Avast internet security cena

Skoro wiesz już, że najbezpieczniejszą opcją jest po prostu zakup legalnego oprogramowania czas zastanowić się, ile to tak naprawdę kosztuje. 

Polecamy Ci takiej transakcji dokonać bezpośrednio na stronie producenta. Masz kilka opcji do wyboru:

Wersja podstawowa BEZPŁATNA, która blokuje złośliwe oprogramowanie i wirusy oraz zapewnia ochronę przed oprogramowaniem typu ransomware. 

Wersja Ultimate za 199 złotych za rok (na jedno urządzenie, jeśli masz ich więcej, Avast internet security cena niewiele wzrasta). Poza opcjami z podstawowej wersji masz dodatkowo możliwość sprawdzania bezpieczeństwa sieci WiFI, unikanie fałszywych i podejrzanych stron internetowych, możesz powstrzymać ataki na komputer PC (stacjonarny) poprzez dostęp zdalny, a także używać VPNa, optymalizować i czyścić swój komputer czy nawet ukrywać swoją tożsamość w sieci. 

Tańsza alternatywa pakietu Ultimate to wersja Premium Security. Roczny dostęp na jeden komputer to koszt 109 złotych. Masz dostęp do wszystkich funkcji z Ultimate poza ukrywaniem tożsamości, VPNem oraz optymalizacją i czyszczeniem swojego komputera. Wciąż jest to naprawdę dobry wybór w przystępnej cenie. 

Jak uchronić się przed wirusami w sieci i zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Antywirus to jedno, ale warto także wiedzieć, w co wchodzić i czego unikać. Już sama przeglądarka poinformuje Cię, jeśli strona wydaje się podejrzana czy może posiadać jakieś wirusy. Pamiętaj, aby nigdy przenigdy nie podawać nigdzie swoich haseł. Często hakerzy działają w prosty sposób.

Wrzucają link do artykułu z chwytliwym tytułem jak np. “Kobieta zarobiła xxx tysięcy złotych pracując w Biedronce”. Gdy klikniesz tekst, strona mówi Ci, że aby potwierdzić Twoj wiek, konieczne jest zalogowanie się poprzez Facebooka. Wygląd strony jest identyczny jak panel logowania do social mediów. Podajesz tam swój e-mail oraz hasło. Artykuł albo nie istnieje, albo nie ma tam żadnych wartościowych informacji.

W najlepszym przypadku utracisz dostęp do konta na Facebooku. Niektórzy mają jednak to samo hasło na social mediach, co do maila i kont na innych portalach. Wtedy tak naprawdę nie masz nawet możliwości zmiany hasła. 

Pamiętaj więc, aby nie klikać w żadne podejrzane linki, zdjęcia. Nie ściągaj dziwnych plików, postaw na darmowe wersje próbne lub alternatywne darmowe programy. Z pewnością uchroni Cię to przed niebezpieczeństwem.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne