Strona głównaZdrowieBenzacne – opinie, efekty, cena

Benzacne – opinie, efekty, cena

Trądzik to przypadłość, która dotyka ogromnej części populacji. Ludzie, którzy przechodzili tę chorobę wiedzą jak ciężka i wyczerpująca może być walka z nią. Trądzik ma wiele odmian, ale zwykle przejawia się w pojawianiu się dużej ilości pryszczy na twarzy. Może on być powodowany przez wiele czynników: bakterie, hormony (występuje wówczas jako trądzik młodzieńczy), genetyka, stres oraz zła dieta. Do pozbycia się trądziku czasem zwykła higiena skóry twarzy może nie wystarczyć. Na rynku farmaceutycznym jest wiele dostępnych terapii na schorzenia skórne. Jedną z nich jest lek Benzacne.

Czy warto używać Benzacne? Opinie internautów

Benzacne zyskał rozgłos, gdy raz został wycofany z obrotu na terenie całego kraju. Nie oznacza to jednak, że nie ma go na rynku. Benzacne jest dostępny niemal w każdej aptece i jego cena waha się od 13 do 20 złotych. Maść Benzacne przynosi niemal natychmiastowe efekty, dzięki swojemu składowi. Substancją czynną w Benzacne jest nadtlenek benzoilu. Ta substancja działa najlepiej na trądzik zapalny — taki jak torbiele i czerwone guzki — ponieważ zabija bakterie wywołujące trądzik. Dodatkowo zawarte w nim są substancje pomocnicze: karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona. 

Maści do stosowania miejscowego są istotnym elementem terapii przeciwtrądzikowej. Należy jej się podjąć, nawet gdy trądzik ma łagodny przebieg, gdyż z czasem może przerodzić się w poważne schorzenie.

Lek Benzacne wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i efekty jego działania widać już po krótkim czasie. Wszystko dzięki właściwościom utleniającym, działającym przeciwbakteryjnie, przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i wysuszająco na objawy.

Benzacne – kontrowersje, czyli dlaczego został wycofany?

Wycofanie konkretnych serii żelu Benzacne nastąpiło na wniosek samej firmy. Z opublikowanej informacji wynika, że w trakcie badania stabilności maści w zakresie parametrów, wygląd żelu i zawartość substancji czynnej otrzymano wynik poza specyfikacją. Stało się to wskutek wady opakowania. Z tego względu decyzja o wycofaniu nastąpiła niemal natychmiast.

NF Benzacne – opinie, pozytywne czy negatywne? 

Pacjenci chwalą sobie produkt Benzacne. W ich ocenie lek jest niezwykle wydajny i skuteczny. Wśród pozytywnych ocen znajdują się też takie, iż jest łagodny, nadający się do stosowania przez młodzież oraz pomaga w gojeniu wyprysków. Można go także łączyć z innymi preparatami.

Benzacne 10 – zamiennik, czy warto stosować odpowiednik maści?

Pomimo iż Benzacne to skuteczny i tani lek, na rynku można dostrzec generyki. Lekiem odtwórczym stanowiącym jego zamiennik jest Acne-derm oraz Skinoren. Oba podobnie jak Benzacne przeznaczone są do zewnętrznego stosowania. Ten drugi dostępny jest w formie żelu o szybkim wchłanianiu. 

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek zamiennika warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, gdyż czasem maści lub żele przepisywane są biorąc pod uwagę konkretny przypadek, lub konkretnego pacjenta. Inne zaś mogą wywoływać niepożądane reakcje. Zwłaszcza w przypadku leków do stosowania na problemy skórne, zalecana jest duża ostrożność. Chodzi tu między innymi o możliwość podrażnienia i tak chorej skóry, a także ryzyko wystąpienia uczulenia, którego trudno się potem pozbyć.

Stosując zamienniki leków trzeba mieć na uwadze także takie aspekty jak: konsystencja, komedogenność, a także współgranie z substancjami używanymi na co dzień przez daną osobę. Podczas wizyty u lekarza dermatologa, który zechce przepisać pacjentowi leki z nadtlenkiem benzoilu, zwykle padają pytania o zażywane leki, dietę oraz przewlekłe choroby. To ważne, ponieważ każda z firm inaczej komponuje swoje leki i czasem to jedna substancja może zadecydować o tym, w jaki sposób pacjent zareaguje na dane lekarstwo. Dlatego też Benzacne został wycofany w wadliwej partii — firma nie chciała brać odpowiedzialności za masowe negatywne skutki.

Poszukując skutecznego leku na uporczywy trądzik, warto wziąć pod uwagę Benzacne. Wszelkie wady leku zostały zniwelowane. Obecnie jego skuteczność nie odbiega od pierwowzoru, jednocześnie będąc łagodnym dla skóry.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne