Strona głównaRozrywkaZawleczki od puszek - znaczenie. Co oznacza?

Zawleczki od puszek – znaczenie. Co oznacza?

Nowy miesiąc i nowy trend wśród pokolenia Z – tym razem padło na zawleczki od puszek. Mimo że popularne były one już w tamtym roku, to znów wróciły i ludzie nagrywają z nimi TikToki. Jeśli natknąłeś się na jakiś filmik z nimi, zobaczyłeś ich kolekcję w pokoju swojego dziecka lub ktoś podarował Ci zawleczkę od puszki i nie wiesz o co chodzi, to z tego artykułu dowiesz się, co oznacza danie komuś zawleczki od puszki. Zapraszam do lektury 🙂

Zawleczki od puszek – znaczenie

Co oznacza zawleczka od puszki? Kiedyś dawało się kapsle od Tymbarków, dzisiaj młodzi ludzie wręczają sobie kapsle od puszek. Znaczenie tego gestu jest bardziej enigmatyczne, bo na kapslach od Tymbarków były różne hasła, z których można było wywnioskować, o co chodzi drugiej stronie. Zawleczki od puszek nie mają żadnych napisów, jednak różnią się one od siebie jednym małym szczegółem – jakim? Obecnością tzw. dzyndzelka w środkowej części zawleczki. To, w jaki sposób urwiesz ją, ma wpływ na to, czy ten dzyndzelek zostanie w jej środku, czy nie. Kapsel od puszki znaczenia może mieć trzy:

  • Kapsel, w którym nie ma dzyndzelka, oznacza: PRZYTUL MNIE.
  • Kapsel, w którym dzyndzelek został, ale tylko częściowo, oznacza: POCAŁUJ MNIE.
  • Kapsel, w którym dzyndzelek został w całości, oznacza: CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA.

Dużo młodych osób wręcza sobie oczywiście ten trzeci rodzaj zawleczki, co oburza niektórych rodziców. Jednak nastolatki lubią śmieszkować z takich tematów i danie komuś takiej zawleczki, przeważnie nie wiąże się z realnym pójściem z kimś do łóżka – jest to raczej forma żartu. W ten sposób młodzież pokazuje drugiej osobie, że podoba im się ona. Nastolatki odkrywają swoją seksualność i nie jest to żadna anomalia, a normalny okres w rozwoju każdego człowieka. Zainteresowanie takimi tematami, nie jest więc niczym niepokojącym albo dziwnym.

Co oznacza danie komuś zawleczki od puszki?

Trend z zawleczkami od puszek i znaczeniem tego gestu był obecny na TikToku już w 2021 roku – teraz część osób sobie o nim przypomniała. Nowi użytkownicy TikToka lub ludzie, którzy w tamtym okresie po prostu nie natknęli się na to, są zdezorientowani i piszą w komentarzach pytania, co oznacza ta zawleczka od puszki lub jak zrobić tak, żeby dzyndzelek oderwał się z zawleczką. Ty już wiesz, co oznacza danie komuś zawleczki od puszki, więc w tej części artykułu podzielę się z Tobą wiedzą, jak oderwać dzyndzelek razem z zawleczką lub bez niej.

  • Żeby uzyskać zawleczkę, która oznacza PRZYTUL MNIE, musisz standardowo ją oderwać, wtedy dzyndzelek zostanie na puszce, a Ty otrzymasz kapsel od puszki z dziurą pośrodku.
  • Żeby uzyskać zawleczkę, która oznacza POCAŁUJ MNIE, musisz odwrócić ją w stronę otworu, z którego leci napój i napierać na sam koniec zawleczki, tak żeby finalnie oderwała się ona od puszki. 
  • Żeby uzyskać zawleczkę, która oznacza CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA, również musisz odwrócić zawleczkę w stronę otworu, ale napierać musisz na samym początku zawleczki – dzięki temu zawleczka oderwie się z dzyndzelkiem.

Trendy wracają, widać to nie tylko na TikToku, ale również w modzie. Najpopularniejsze sieciówki są obecnie pełne ciuchów, które nosiło się w latach siedemdziesiątych, dziewięćdziesiątych czy dwutysięcznych. Ludzie noszą dzwony, kowbojki, bojówki czy krótkie spódniczki z niskim stanem. Kto wie, jakie jeszcze trendy wrócą do nas w tym roku 🙂 

Już wiesz, co oznacza zawleczka od puszki i w jaki sposób ją urwać, żeby przekazywała to, co chcesz powiedzieć drugiej stronie. Gdybyś nie do końca wiedział, jak dokładnie pozbyć się zawleczki, żeby znaczyła np. pocałuj mnie, to na TikToku jest trochę filmików instruktażowych. Podarowanie komuś zawleczki od puszki nie zawsze jest brane super poważnie – to raczej forma okazania komuś zainteresowania w mało zobowiązujący sposób. Chociaż wiadomo, jak to jest być nastolatkiem – hormony buzują i przez to pewne rzeczy bierzemy w tym okresie bardzo do siebie. Ciężko stwierdzić, jak do dawania zawleczek podchodzi każdy nastolatek – przecież każdy z nich jest osobnym bytem, o różnej wrażliwości. Są osoby, które traktują to w bardziej żartobliwy sposób, raczej jako lubię Cię, ale są też takie, które na pewno przejmą się otrzymaną zawleczką i będą tworzyć w głowie milion scenariuszy. Daj znać w komentarzu, gdzie wpadłeś na ten trend – na TikToku, w pokoju dziecka czy może ktoś podarował Ci zawleczkę?

Tu są skriny z tiktoka, o co dokładnie chodzi z tymi zawleczkami:

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne