Strona głównaPrzemysłWpłaciłeś zaliczkę na węgiel i czekasz? Możesz się nie doczekać

Wpłaciłeś zaliczkę na węgiel i czekasz? Możesz się nie doczekać

Kryzysy mają do siebie to, że podczas ich trwania część ludzi podejmuje pochopne decyzje. Obecnie mierzymy się z kryzysem energetycznym, przez który masa ludzi nie będzie miała czym się ogrzać podczas nadchodzącej zimy. Ceny węgla i ekogroszku są tak wysokie, że Polaków najzwyczajniej w świecie nie stać na zakup opału na cały okres grzewczy. W powietrzu czuć niepokój, stres i frustrację, które są zaczynem do impulsywnego działania – na przykład zamawiania węgla z niesprawdzonych i podejrzanie tanich źródeł.

Zobacz: Węgiel brunatny – sprawdzamy cenę za tonę

Węglowi oszuści

Węglowych oszustów nie brakuje – wzbogacanie się na tragedii innych jest klasycznym działaniem ludzi z wadliwym sumieniem. Ich ofiarami padli między innymi mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, którzy zamówili atrakcyjny cenowo węgiel od dostawcy z Częstochowy. Po wpłaceniu zaliczki kontakt ze sprzedawcą się urwał, a oszukane osoby nigdy nie zobaczyły zakupionego węgla. 

Część ludzi korzystających z botów – które miały im pomóc zamówić tani węgiel na PGG – również została oszukana. Boty, to nic innego, jak programy, które w jakiś sposób obchodzą przeciążenie na stronie, które jest główną przyczyną nieudolnych zakupów na PGG. Osoby, które znają się na informatyce i potrafią korzystać z takich botów, świadczą w sieci usługę zakupu węgla na PGG – nie wszystkie oferty są uczciwe. Są ludzie którzy wykupili taką usługę i nic z niej nie mieli, bo ten, kto oferował odpłatną pomoc, nagle zniknął z sieci.

Zobacz: Brykiet torfowy – opinie, kaloryczność, cena hurtowa, może to zamiast ekogroszku?

Co powinno zapalić Ci w głowie czerwoną lampkę? Głównie niska cena – opał nie jest tani, więc bardzo okazyjne aukcje śmierdzą oszustwem na kilometr. Policjanci, którzy zajmują się sprawami wrobionych konsumentów, ostrzegają również przed sprzedawcami, którzy oferują opał prosto z samochodów. Po pierwsze mogą oni oszukać nas na jego ilość, a po drugie przeważnie nie podają parametrów takiego węgla, przez co nie wiadomo, co w ogóle kupujemy. 

Daj znać w komentarzu, czy znasz kogoś, kto padł ofiarą węglowych oszustów – jeśli tak, napisz okoliczności tego zdarzenia. Może dzięki temu uchronisz jedną, czy dwie osoby przed takim uszczupleniem portfela.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne