Strona głównaPrzemysłW końcu większe limity na PGG!

W końcu większe limity na PGG!

PGG częściowo wróciło do poprzedniego limitu łącznego, który wynosił 5 t. Jednak funkcjonowanie sklepu uległo zmianie, głównie przez dodatkowe sesje zakupowe w poniedziałki, środy i piątki. Jak więc dokładnie wyglądają limity na PGG? Czego dotyczą? Sprawdzamy!

Sprawdź: Kwalifikowany Dostawca Węgla w PGG – lista składów – czy masz dostawę w swoim mieście?

Limit zakupu węgla – 5 ton czy 2 tony?

Pod koniec września PGG wdrożyło trzy dodatkowe sesje – działają one jednak trochę inaczej niż te, które od miesięcy odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16. W poniedziałki, środy i piątki (również o godzinie 16) na PGG zamawiać można tylko i wyłącznie miał węglowy – zarówno ten pakowany luzem, jak i ten w jednotonowych workach big bag. Podczas tych sesji masz do wyboru tylko opcję dostawy KDW – zamówiony opał będzie dostarczony do wybranego przez Ciebie punktu.

We wtorki i czwartki o godzinie 16 kupić można wszystkie inne (niż miał) sortymenty węgla. PGG wprowadziło więc dodatkowe sesje po to, żeby zmniejszyć obciążenie strony i rozszerzyć ofertę sklepu. Ludzie, którzy chcą kupić np. ekogroszek, będą na stronie we wtorki i czwartki, a ci, którzy chcą zaopatrzyć się w miał, będą go zamawiać w pozostałe dni tygodnia. Dzięki temu strona nie będzie aż tak obciążona we wtorki i czwartki. 

W związku z tym podziałem, limity uległy zmianie. Od 3 października 2022 roku łączny limit zakupowy na PGG wynosi 5 ton. 2 tony możemy wykorzystać na węgiel o typowym sortymencie (kostka, orzech, ekogroszek itd.), który kupić możemy we wtorki i czwartki. Pozostałe 3 tony zostają na miał węglowy. Limit jednorazowej transakcji opału workowanego wynosi 1 tonę. Węgiel luzem możemy jednorazowo zamówić w ilości 3 ton.

Zobacz też: Pomagają w zakupie na sklepie PGG – oszustwa na wielką skalę 

Podsumowując:

  • Łączny limit zakupowy na PGG to 5 ton.
  • Jeśli na PGG zamówić chcesz węgiel o typowym sortymencie, np. ekogroszek czy orzech, to właściwie łączny limit się dla Ciebie zmniejszył, bo teraz na 12 miesięcy możesz kupić maksymalnie 2 tony, a nie 3, jak było do tej pory. 
  • Podczas jednych zakupów na PGG możesz kupić maksymalnie 1 tonę pakowanego węgla lub 3 tony węgla luzem.
  • Łączny limit roczny na węgiel sprzedawany we wtorki i czwartki (o typowym sortymencie) wynosi 2 tony. Resztę możesz wykorzystać na miał, który dostępny jest na stronie w poniedziałki, środy i piątki. 

Daj znać w komentarzu, co Ty myślisz o tej zmianie 🙂

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne