Strona głównaPrzemysłEkogroszek Popularny - cena, parametry, kaloryczność, opinie, forum

Ekogroszek Popularny – cena, parametry, kaloryczność, opinie, forum

Obecnie nie ważne, czy dany ekogroszek jest lepszej, czy słabszej jakości – wszystkie są tak samo drogie. Zakup tony opału, która przecież nie wystarczy na cały okres grzewczy, jest ogromnym wydatkiem, który wiele osób z trudem dźwiga w tym roku. Dożyliśmy czasów, w których ludzie robią w sieci zrzutki na węgiel, bo nie mają środków na zapewnienie sobie i swojej rodzinie ciepła podczas zbliżającej się jesieni i zimy. Zakup  ekogroszku trzeba bardzo dobrze przemyśleć – duże wydatki wymagają szczegółowej analizy. Jak w takim razie wypada ekogroszek Popularny? Sprawdzamy!

Zobacz: Pellet Olimp – opinie, cena, parametry, kaloryczność, cena za tonę

Ekogroszek Popularny – parametry, kaloryczność 

Zacznijmy od zapewnień producenta, czyli od parametrów ekogroszku Popularnego. 

Kaloryczność24-25 MJ/kg
Zawartość popiołudo 5%
Zawartość siarkido 0,3%
Spiekalność0 RI
Granulacja5-25 mm

Parametry ekogroszku Popularnego wyglądają całkiem zachęcająco. Kaloryczność tego opału nie jest może na najwyższym poziomie, ale na przykład zawartość popiołu i siarki wypada bardzo pozytywnie na tle konkurencji. Niestety, producent nie podał zawartości wilgoci, a jest to kluczowy parametr, który ma ogromny wpływ na wydajność opału.

Zobacz: Węgiel z Indonezji – hit czy kit? Opinie

Ekogroszek Popularny – opinie

Jakie opinie o ekogroszku Popularny znaleźliśmy na forach internetowych i na YouTube w niesponsorowanych testach? 

  • Jeden z użytkowników YouTube (Majsterek 998 M) zrobił 8-dniowy test ekogroszku Popularny. W jego opinii wypadł on pozytywnie – popiół miał po tych 8 dniach postać pyłu, przynajmniej w większości. Było kilka spieków, ale były one bardzo kruche, szybko rozpadały się na pył. Ten użytkownik ekogroszku Popularnego nie natrafił na żadne kamienie i nie miał problemów z podajnikiem ślimakowym. W podsumowaniu powiedział, że jest z niego zadowolony. 
  • Inny tester (Micco) w opinii na YouTube powiedział tylko, że według niego ekogroszek Popularny dobrze się pali – w swojej recenzji nie podał żadnych konkretów. Nie odniósł się do ilości popiołu czy wilgotności. 
  • Na forach internetowych nie ma opinii o ekogroszku Popularnym. Są opinie sprzed kilku lat o innych ekogroszkach od ENERGO, który jest producentem Popularnego. Większość osób je poleca – mało popiołu, spieków, dobrze się palą. Możliwe, że popularny ma podobną jakość. 
  • Są 3 opinie o ekogroszku popularnym na platformie sprzedażowej Leroy Merlin. Są one podzielone – dwie osoby są zadowolone ze spalania, a jedna nie jest. W każdej z tych opinii negatywnie oceniona została cena. Recenzenci nie podzielili się w swoich komentarzach żadnymi szczegółami dotyczącymi spalania.

Ekogroszek Popularny – cena 

Jaka jest cena ekogroszku popularnego? Tona tego opału to wydatek rzędu 3438 zł. Jeden worek, czyli 25 zł kosztuje 85,95 zł. Jest to naprawdę dużo, a opinii na forach czy na YouTube o tym ekogroszku nie ma za wiele, więc jeśli zdecydujesz się na niego, to będzie to trochę zakup w ciemno. Jednak te opinie, które udało nam się znaleźć, są w większości pozytywne. 

Ciężko jest jednoznacznie polecić ekogroszek Popularny. Parametry ma dobre, ale opinii jest za mało i czasem są sprzeczne. Jest to jednak normalne – ludzie mają różne standardy, a przez to w sieci są różne recenzje tej samej rzeczy. Sugerowanie się tylko opiniami, nie jest dobre – trzeba wziąć pod uwagę wszystkie inne czynniki, czyli w tym przypadku cenę i parametry. Kaloryczność ekogroszku Popularnego nie jest najwyższa, ale nie jest też niska – raczej przeciętna. Jeśli chodzi o inne parametry, to pozytywnie wypada zawartość popiołu oraz siarki. Cena za tonę ekogroszku Popularnego nie jest korzystna, ale nie odbiega też od konkurencji, więc można ją uznać za „normalną”. Specjaliści nie przewidują spadku cen ekogroszku, więc niestety, ale do normalności jeszcze długo nie wrócimy…

Daj znać w komentarzu, czy zdecydowałeś się na zakup ekogroszku Popularnego. Jeśli tak, to czekamy na Twoją opinie – jak Ci się sprawdza? Czy rzeczywiście ma tak mało popiołu?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne