Strona głównaPrzemysłKwalifikowani Dostawcy Węgla PGG - ceny, nowy cennik daje nadzieje

Kwalifikowani Dostawcy Węgla PGG – ceny, nowy cennik daje nadzieje

Kwalifikowani Dostawcy Węgla są jedną z nowości w sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Jak dotąd węgiel sprzedawany luzem, odbierać było można tylko i wyłącznie osobiście, w kopalni. Jako że nie każdy ma taką możliwość, to PGG podjęło współpracę z różnymi składami opału, które dowożą zamówiony węgiel do swojej siedziby, z której odbierają go później konsumenci PGG. 

KDW, czyli punktów odbioru, jest już około 80. Dzięki temu ludzie nie muszą jechać przez pół Polski, aby odebrać swoje zamówienie, bo na pewno znajdą w swojej okolicy skład opału, który odbierze go za nich z kopalni. Niektórzy KDW oferują usługę dowozu do wyznaczonego miejsca – ile sobie za to liczą? Ile kosztuje opcja odbioru węgla z danego punktu, czyli KDW? Sprawdzamy!

Zobacz: W końcu większe limity na PGG!

PGG i KDW – cennik

Antyfanów PGG nie brakuje – codziennie do sieci trafia kolejna dawka niewybrednych komentarzy dotyczących funkcjonowania ich sklepu. Zapotrzebowanie na opał jest ogromne,a cenny w innych niż PGG źródłach, powodują załamanie nerwowe setek tysięcy Polaków. Przez to właśnie tak wiele ludzi czatuje na stronie PGG, co w rezultacie pwooduje ogromne problemy na stronie. 

PGG wprowadziło ostatnio nową usługę – są nią Kwalifikowani Dostawcy Węgla. Z jednej strony jest to dobra wiadomość, bo nie wszyscy mają możliwość zrobienia sobie wycieczki do kopalni – po pierwsze ogranicza nas czas i obowiązki, a po drugie do odbioru węgla trzeba mieć przystosowany do tego pojazd. 

Jednak z drugiej strony jest też cena dowiezienia przed KDW zamówionego przez nas węgla do ich punktu – czy skorzystanie z nowej opcji na PGG w ogólne nam się opłaca? Ile składy liczą sobie za taką usługę? Ciężko stworzyć stały cennik, bo składów jest prawie 80 – wszystkie mają inne ceny, które na bieżąco się zmieniają. Ceny dostarczenia do wybranego punktu opału, który zamówimy na PGG, zależą również od tego, z jakiej kopalni go zamówimy. Miejsc odbioru węgla (czyli KDW) jest dużo – możliwe, że ten w Twojej okolicy, będzie leżał daleko od kopalni, przez co cena tej usługi będzie wyższa. Punkty położone bliżej kopalni, z której zamawiasz węgiel, będą liczyć sobie mniej za tę usługę, bo mniej paliwa i czasu na tym stracą. 

Zobacz: Wiemy, jak kupić ekogroszek na PGG! Cenne rady

Tworzenie cennika Kwalifikowanych Dostawców Węgla mija się więc z celem, bo możliwe, że jutro będzie on już nieaktualny. Każdy punkt ma inne ceny – zależy to od mnóstwa czynników, ale głównie od tego, jak daleko kopalni PGG jest on położony. 

PGG w zakładce Aktualności na swojej stronie napisało, że skład KDW powstawał z uwzględnieniem kryterium ceny za transport. Oznacza to, że PGG podjęło współpracę ze składami, które oferują najniższe ceny odbioru od nich węgla. Niestety nie podali oni konkretnych widełek cenowych – wiemy jedynie, że współpracują z nimi punkty, które oferują możliwie najniższe usługi transportowe. 

Jeśli postanowisz zadzwonić do najbliższego Ciebie punktu, to koniecznie daj znać, ile policzy on sobie za odbiór węgla z kopalni.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne