Strona głównaOpinieTutlo - opinie, cennik

Tutlo – opinie, cennik

Tutlo to szkoła językowa, która działa online. Jej założyciele: Damian Strzelczyk i Tomek Jabłoński przy współudziale specjalistów stworzyli platformę e-learningową, która skupia nauczycieli, native speakerów oraz metodyków. Wszystko po to, by każdy mieszkaniec globu mógł uczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu. Dziś, gdy kursy i nauczanie online stały się codziennością, takie kursy nikogo nie dziwią. 

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci oraz osoby dorosłe. Poziom nauki dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb ucznia. Każdy może wskazać, jaka tematyka (słownictwo zawodowe, związane z zainteresowaniami itd) oraz obszar nauczania (gramatyka, słownictwo) interesują go najbardziej. 

Wyobraź sobie, że nie musisz stawiać się w regularnych godzinach w szkole językowej na drugim końcu miasta i uczysz się angielskiego tylko wtedy, kiedy najbardziej ci to odpowiada. Brzmi całkiem dobrze? W końcu wymówka: nie mam czasu, przestanie mieć rację bytu i albo będziesz się uczyć albo przyznasz sam przed sobą, że po prostu ci się nie chce. Potrzebujesz dwutygodniowej przerwy, bo kończysz ważny projekt? A może twoja praca to wieczne delegacje i nie masz czasu na regularny kurs? Indywidualne i elastyczne podejście – chyba właśnie to, poza profesjonalizmem – charakteryzuje Tutlo. 

Sprawdzamy, jakie opinie na temat Tutlo mają uczniowie i jaka jest cena kursu językowego na tej platformie. 

Tutlo – opinie

Sądząc po opiniach, które pojawiają się na stronach Google, Tutlo doskonałe miejsce do tego, by rozpocząć naukę języka angielskiego. Rodzice chwalą metodyczne podejście do nauczania dzieci. Dorośli są zadowoleni z elastycznego planu zajęć. Mogą dostosowywać zarówno czas trwania lekcji, jak i wybierać dogodne dla siebie terminy. Co ważne, zajęcia organizowane są również w weekendy. Lektorzy pracują w soboty w godzinach 10:00-17:00. Native speakerzy w soboty od 10:00 do 18:00 oraz w niedziele pomiędzy 12:00, a 18:00.

Tutlo organizuje kursy dla wielu grup:

 • dla dzieci,
 • dla dorosłych,
 • dla firm (branżowe),
 • dla rodzin.

Aby poznać ceny zajęć w Tutlo, trzeba zostawić kontakt do siebie na stronie internetowej. Telefoniczny sprzedawca oddzwania, by przedstawić ofertę. 

Cena kursu uzależniona jest od liczby lekcji i czasu trwania nauki. Z uwagi na to, że każdy może dopasowywać harmonogram do siebie, firma nie podaje ogólnego cennika zajęć na swojej stronie internetowej. 

Opinie na forum, które mówią na temat ceny, są pozytywne. 

Tutlo – opinie z forum

Opinie na forum (m.in. forum kafeteria, forum nauka) mówią, że Tutlo jest świetne dla ludzi, którzy już znają angielski i chcą poprawić komunikację. Wielu użytkowników, którzy wypowiadali się na forum, ceni właśnie możliwość rozmowy z native speakerem. Jak wiadomo, zajęcia szkolne w dużej mierze polegają na opanowywaniu zasad gramatycznych i słownictwa. Na konwersacje nie ma zbyt wiele czasu. Tym bardziej warto zainwestować w zajęcia, które pomogą uzupełnić braki w tym obszarze. 

Tutlo – cena. Cennik 2022

Tutlo nie podaje, jak wygląda konkretna cena za konkretny kurs. W tej szkole językowej nie ma sztywnych ram nauczania. Każdy klient może dopasować poziom i obszar nauczania do swoich potrzeb. Większość klientów korzysta z konwersacji. Są jednak tacy, którzy chcą poprawić słownictwo i zająć się gramatyką. 

Każdy może poznać cenę kursu językowego dla siebie podczas rozmowy konsultantem. W tym celu wystarczy wypełnić formularz wyceny dostępny na stronie www Tutlo. Jeszcze kilka lat temu, o czym można przeczytać na forum, cena lekcji wynosiła około 20-30 zł. Rynek ostatnio mocno się zmienia, więc najpewniej należy spodziewać się tego, że cena poszła do góry. 

Rozmowa z pracownikiem szkoły na temat ceny nic nie kosztuje. Można zostawić swój numer telefonu na stronie i czekać, aż ktoś zadzwoni. Warto porównać ceny i warunki uczestnictwa w kursie w różnych miejscach. 

Dla niektórych nauka na regularnym kursie może być bardziej odpowiednia. Jeśli ktoś potrzebuje mieć dodatkową motywację w postaci tego, że o określonej porze musi pójść na zajęcia, pewnie powinien wybrać stacjonarną szkołę. 

Osoby, które cenią sobie elastyczność, pracują w nieregularnych godzinach albo sporo wyjeżdżają, mogą wybrać kurs online w Tutlo. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

2 KOMENTARZE

 1. Bardzo negatywnie oceniam obsługę platformy Tutlo.
  1. Kiedy dzwoni do Ciebie przedstawiciel opowiada Ci piękną historię jak to warto jest uczyć się ANG (uważam, że tam są mistrzowie bajeru i marketingu) kiedy mówisz o swoich wątpliwościach związanych z wiązaniem się umową na okres opowiada Ci jak to platforma wychodzi w stronę klienta i ZAWSZE MOŻA SIĘ DOGADAĆ I ŻE MAM SIĘ NIE MARTWIĆ.
  2. Kiedy przychodzi czas, że nie korzystasz z platformy i dostępne lekcje Ci się nagromadzają
  NIKT nie dzwoni z zapytaniem czy coś się stało, jak mogą pomóc, czy może wydarzyło się COŚ po ich stronie, że platforma przestałą być uruchomiona, a przecież angielski jest TAK ważny (przed podpisaniem umowy)
  3. Kiedy zwracasz się z prośbą o aneksowanie umowy, o przedłużenie dostępu do platformy (o miesiąc, 3 m-ce, 6m-cy) to dostajesz w odpowiedzi maila z „kopiuj, wklej” z umowy (tak, jakby użytkownik tej umowy nie miał) z informacją, że w umowie jest jasno określony dostęp (chyba wiem, dlatego zwracałam się z prośbą o aneksowanie).
  4. Kiedy jest 2 tygodnie przed końcem obowiązywania umowy, dzwoni do Ciebie znowu mistrz marketingu i proponuje Ci przedłużenie umowy, bo przecież szkoda, żeby się godziny zmarnowały… hahaha tak, jakbym 2 miesiące wcześniej nie kontaktowała się w sprawie aneksowania umowy. No właśnie, bo ja chciałam aneksować na kilka miesięcy, a Pan mi proponował kolejną umowę na 2 lata.
  W czasie naszej rozmowy użył „wspaniałego” argumentu o tym, są jedyną szkołą, która UWAGA: interesuje się powodami niewykorzystanych godzin lekcyjnych. Powtórzę, na dwa tygodnie przed końcem umowy.
  5. Kiedy informuję, że NIE PODPISZĘ kolejnej umowy na dwa lata, bo to za duże obciążenie dla miesięcznego budżetu, tym bardziej, że proponowana cena jest wyjątkowo wysoka, proponuje mi sporą obniżkę, (ale cena miesięczna i tak byłą wyższa niż obecnie płaciłam), kiedy już chciałam zakończyć tę prowadzącą donikąd rozmowę powiedziałam, że przemyślę i jeśli się zdecyduję to zadzwonię przed końcem umowy „no, nie wiadomo czy promocja będzie dalej” – odpowiedział mi Pan Mistrz. Więc widocznie Pan mi robił łaskę, tą „promocją”.
  6. Uważam, że stosunek jakości do ceny jest beznadziejny. Watro sobie przeliczyć ile faktycznie kosztuje lekcja przed podpisaniem umowy, bo lekcja – to 20 minut. Całe pakiety dostępnych minut są mocno ograniczające i w moim odczuciu nie spełniają hasła reklamowanego, że mogę uczyć się gdzie chcę i kiedy chcę.
  7. Warto uważnie przeczytać opinie, szczególnie zwracając uwagę na ukryte pod falą pozytywnych opinii.
  8. Nie polecam Tutlo.

 2. TUTLO: STRACONY CZAS I PIENIADZE!
  Zapisałam swoje dzieci na kurs we wrześniu 2020, gdyż ukazałam idea za fantastyczną. Niestety pomyliłam się bardzo! Tutlo to jedno wielkie rozczarowanie!
  Lektorzy sa niesystematyczni, umawiają się na kurs, kolejno się nie podliczają. To bardzo demotywuje dzieci. A rodzic nie zawsze ma czas i możliwość ogarnięcia zajęć i podłączeń.
  Niektórzy lektorzy na zajęciach sa zajęci robieniem czegoś innego, i w ogóle maja a dziecko gdzieś …Jeden z lektorów na dwóch zajęciach z rzedu, kazał synowi czekać 15 minut (na 20), i przesunął kamerka, tłumacząc się, ze musiał się zając członkiem rodziny ….widziałam na własne oczy ….
  inna pani lektor, ewidentnie zajmowała się w trakcie trwania lekcji … pisaniem niezwiązanych z nauczaniem dziecka rzeczy
  wiadomo, dziecko – najlepszy produkt dla oszusta! Nie zwróci uwagi…nie upomni sie ….

  Przypadkowy lektor – to brak ciągłości nauczania. Wiec bez sensu.
  Lektorzy w ogóle nie motywują i nie zachęcają do nauki; na grupach, na webinariach.
  Zapis na webinaria graniczy z cudem…
  A na dodatek, po lekkim opóźnieniu wpłat ( z góry, gdyż godziny mam niewykorzystane) , dostałam nakaz z kancelarii z groźba procesu sadowego!
  Kurs się zakończył, a mi zostało dużo godzin do wykorzystania, za które zapłaciłam, i których niestety już nie mogę wykorzystać!
  Mimo obietnic przedłużenia okresu trwania kursu, ze względu na niewykorzystane lekcje – nie zostały one spełnione.
  Nigdy więcej tutlo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne