Strona głównaPoradyTOP 5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

TOP 5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Książkowe samouczki odchodzą do lamusa a rynek podbijają coraz to nowsze aplikacje do nauki języków obcych. Tego typu narzędzie pozwala na łatwy i szybki dostęp do nauki w każdej chwili. Wystarczy nawet kilka minut dziennie, by móc zapamiętać nowe słówka i uporządkować gramatykę. Zobacz, jakie są najlepsze darmowe aplikacje do nauki języków!

1.     Buusu – zwroty i gramatyka

Aplikacja do nauki języków obcych Buusu oferuje darmowy dostęp do lekcji związanych ze słówkami i zwrotami. Dzięki niej można wygodnie uczyć się „żywego” języka, którego używa się na co dzień. Wśród dostępnych języków największą popularnością cieszy się angielski, niemiecki, francuski, włoski i japoński. Wykupując pakiet premium, można odblokować dostęp do teorii gramatycznej, która trafnie tłumaczy wszystkie zawiłości lingwistyczne.

2.     Anki – fiszki do powtórek

Anki to aplikacja, która pozwala tworzyć własne fiszki językowe. Ta darmowa usługa daje użytkownikom szerokie możliwości powtarzania i sprawdzania swoich umiejętności. Co ciekawe, aplikację często polecają korepetytorzy jako narzędzie do samodzielnych powtórek. Warto sprawdzić przy okazji ofertę firmy BUKI korepetycje, gdzie znaleźć można najlepszych wykwalifikowanych nauczycieli języków obcych. Dzięki fiszkom powtórki przed kolejnym spotkaniem z korepetytorem staną się jeszcze lepsze i bardziej efektywne.

3.     Duolingo – nauka przez tłumaczenia

Duolingo to prawdziwy klasyk i bodaj najbardziej rozpoznawalna darmowa aplikacja do nauki języków obcych. Wystarczy pięć minut dziennie, by nauczyć się paru nowych słówek i zwrotów. Aplikacja oparta jest na metodzie powtarzania słówek i trenowania ich w ramach tłumaczeń zdań. Dzięki temu można szybko przyswoić sobie użyteczne zwroty, które wykorzystywane są w języku codziennym. Jedynym minusem programu jest ewidentny brak wyjaśnień zawiłości gramatycznych i stylistycznych.

4.     Babbel – nauka języka codziennego

Jedna z najpopularniejszych darmowych aplikacji do nauki języka angielskiego i niemieckiego. Babbel oferuje naukę praktycznego języka poprzez dialogi z życia codziennego. Powtarzać wyrażenia i zdania można ustnie, pisemnie, a także ze słuchu. Lekcje są kompaktowe i trwają maksymalnie 15 minut. Subskrybując pełną wersję aplikacji można odblokować dostęp do kompletu lekcji i ćwiczeń. Aktualnie inne języki obce dostępne są dla osób posługujących się na co dzień językiem angielskim. Kolejne pakiety dla użytkowników polskojęzycznych są w przygotowaniu.

5.     Quizlet – fiszki i quizy w jednym

Aplikacja mobilna Quizlet, która działa również przy pomocy przeglądarki internetowej, to nowoczesne i ciekawe narzędzie. Pozwala tworzyć własne fiszki oraz quizy, a także korzystać z szerokiej bazy użytkowników. W ten sposób aplikacja ta może być wykorzystywana zarówno w roli samouczka, jak i podczas zajęć czy korepetycji. Ta darmowa aplikacja do nauki języków obcych daje również możliwości powtarzania innych przedmiotów szkolnych. Organizacja quizów językowych pozwala jednocześnie na zapraszanie znajomych do gry i naukę poprzez rywalizację na punkty.

Jak wybrać najlepsze aplikacje do nauki języków?

Przy doborze właściwych aplikacji zawsze warto zastanowić się nad własnymi potrzebami. Zaprezentowane przez nas narzędzia to tylko pięć z wielu programów do nauki, które dostępne są na urządzenia mobilne. Przed ich instalacją dobrze jest określić swój cel i czas, który dziennie możemy przeznaczyć na naukę. Warto mieć jednak na uwadze, że nawet najlepsze aplikacje do nauki języków obcych nie zastąpią „żywego” kontaktu z językiem. Powinny zatem stanowić jedynie dodatek do lekcji z wykwalifikowanymi nauczycielami czy korepetytorami.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne