Strona głównaOpinieNajlepsze śpiwory na kemping - jak wybrać?

Najlepsze śpiwory na kemping – jak wybrać?

Chcesz kupić śpiwór, który pozwoli ci na komfortowe spanie w różnych warunkach? Lubisz trekking, wspinaczkę górską, hiking lub zwykłe kempingowanie? Jeśli tak, to z pewnością masz świadomość, że posiadanie wysokiej jakości sprzętu, który zapewni ci komfort, jest podstawą udanego wyjazdu. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą ci w wybraniu dobrego śpiwora, który będzie ci służyć przez lata!

Czym powinien być wypełniony dobry śpiwór?

Głównym zadaniem śpiwora jest zapewnienie komfortu termicznego w czasie snu. Dlatego też, jedną z najważniejszych kwestii, którą należy uwzględnić, wybierając śpiwór, jest jego wypełnienie. Obecnie na rynku można znaleźć dwa rodzaje wypełnień: naturalny puch oraz ociepliny syntetyczne. 

Pomimo ciągłego rozwoju technologii oraz posiadaniu coraz nowocześniejszych i lepszych materiałów syntetycznych, naturalny puch nadal pozostaje wypełnieniem o najlepszych parametrach. Śpiwory wypełnione naturalnym materiałem posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Należy jednak mieć świadomość, że takie śpiwory powinny być prane i czyszczone w specjalny sposób, przez co wymagają korzystania z profesjonalnych pralni. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jeżeli zależy ci na komforcie w naprawdę trudnych warunkach, to śpiwór z naturalnym wypełnieniem będzie strzałem w dziesiątkę. 

Jedną z marek produkujących wysokiej klasy śpiwory wypełnione naturalnym gęsim puchem jest Rab. Produkty tej firmy sprawdzą się zarówno na kempingu, jak i w czasie wycieczek po wysokich górach. Doskonałe właściwości termoizolacyjne, lekkość oraz przemyślany kształt sprawiają, że są to produkty, na które warto zwrócić uwagę.

Jaki kształt śpiwora wybrać?

Kiedy już zdecydujesz się na konkretny rodzaj wypełnienia, czas podjąć decyzję dotyczącą kształtu śpiwora. Zanim jednak przejdziemy do opisywania kształtów, warto podkreślić, że kupując śpiwór, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Zdecydowanie lepiej jest kupić śpiwór za duży niż za mały, ponieważ w pierwszej sytuacji można podwinąć materiał. W drugiej natomiast najzwyczajniej na świecie nie będziemy w stanie zmieścić się w środku.

Na rynku dostępne są śpiwory w kształcie koperty oraz tzw. mumie. Koperty to prostokątne śpiwory zapewniające dużą swobodę ruchów oraz bardzo często dające możliwość spięcia ze sobą dwóch śpiworów, tworząc większą „kieszeń,” w której spokojnie mogą spać dwie osoby. 

Mumie natomiast wyróżniają się lepszymi właściwościami izolacyjnymi dzięki przyleganiu do ciała oraz obecności kaptura zapobiegającego uwalnianiu się ciepła.

Wybierz model dostosowany do swoich potrzeb!

Kupując śpiwór, należy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Jeżeli lubisz jeździć pod namiot i spędzać lato na kempingach, to nie potrzebujesz najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie śpiwora. Przeglądając oferty różnych sklepów, zastanów się, czego dokładnie szukasz. 

Jeżeli posiadasz większy budżet i lubisz przygody, to dobrym pomysłem może okazać się kupienie droższego śpiwora, który zapewni ci komfort termiczny w większym zakresie temperatur. Jeśli jednak wiesz, że swój śpiwór będziesz wykorzystywać wyłącznie latem w namiotach lub schroniskach, to spokojnie możesz kupić np. śpiwór z syntetycznym wypełnieniem, bez kaptura. Najważniejsze to określić przeznaczenie śpiwora i dopasować jego parametry do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne