Strona głównaZakupyAllegro Pay - opinie, koszty, oprocentowanie

Allegro Pay – opinie, koszty, oprocentowanie

Zakupy na Allegro stały się dla większości Polaków codziennością. Nic dziwnego, że ta platforma z roku na rok się rozrasta zrzeszając sprzedawców i kupujących w jednym miejscu. Od niedawna funkcjonuje nowa usługa o nazwie Allegro Pay. Opinie na jej temat są naprawdę dobre i rzeczywiście jest to coś, co warto rozważyć. W dużym skrócie funkcja Allegro Pay zapłać później jest formą kredytowania zakupów. Pozwala też rozłożyć płatność na dogodne raty.

Allegro Pay – opinie i jak to działa?

Choć dotychczas zakupy na raty cieszyły się sporą popularnością, to podejście do nich na swój sposób zrewolucjonizowało właśnie Allegro Pay. Opinie na ten temat są jednoznaczne – to doskonała okazja do tego, by rozłożyć zakupy na raty. Bardzo często w Allegro Pay oprocentowanie jest zerowe, a przy rozłożeniu płatności na więcej rat, nie przewyższa ono oprocentowania zwykłych rat czy kredytu w banku. Najczęściej jest tak, że wybieramy produkt, który chcemy kupić, po czym przy wyborze formy płatności zaznaczamy Allegro Pay. Koszty w tym przypadku są właściwie żadne, a dodatkowo klienci posiadający pakiet Smart, mogą skorzystać z opcji nieoprocentowanych rat. 

Allegro Pay – jak aktywować?

Jak zatem zacząć korzystać z tego rozwiązania? Wystarczy zalogować się na swoje konto Allegro, wypełnić prosty formularz i poczekać kilka minut. System zweryfikuje naszą wiarygodność i przyzna konkretną pulę pieniędzy do wykorzystania. Dlatego też osoby, które pytają o Allegro Pay, jak aktywować – będą zaskoczeni tym, jakie to łatwe. Jeżeli chcemy dowiedzieć się jednak czegoś więcej, zanim przystąpimy do aktywacji, zawsze możemy poczytać dział FAQ na stronie Allegro. Tam również dowiemy się jak działa Allegro Pay, jak aktywować usługę, a także jak z niej zrezygnować, jeśli uznamy, że nie chcemy już z niej korzystać.

Allegro Pay – oprocentowanie

Można zatem zapytać, ile to wszystko kosztuje. Jest to oczywiście uzasadnione i bardzo dobre pytanie! Niedowiarków jednak może czekać niemałe zaskoczenie. Okazuje się, że w Allegro Pay oprocentowanie jest bardzo niskie, a w niektórych sytuacjach równe zeru. Szczególnie gdy zdecydujemy się na spłatę zakupu w 3 ratach, a jednocześnie mamy wykupione przesyłki Allegro Smart. Wówczas taki klient może mieć pewność, że w Allegro Pay, koszty są właściwie żadne. Pojawiają się natomiast pewne opłaty, gdy zdecydujemy się rozłożyć spłatę na więcej rat – np. rok czy dwa lata. Wówczas opcja Allegro Pay zapłać później wiąże się ratami na poziomie 12%. Czy jest to opłacalne? Tak! Jest to stawka zbliżona do tej, jaką w tej chwili oferują nam banki, a jednocześnie cały proces przyznawania takich rat czy formy pożyczki jest uproszczony do niezbędnego minimum. Nie ma dzwonienia do pracodawcy czy przedstawiania zaświadczeń o zarobkach.

Allegro Pay zapłać później – kiedy warto skorzystać?

To doskonałe rozwiązanie pod wieloma względami. Większość polskich konsumentów miała okazję robić zakupy na Allegro choć raz w życiu. Niektórzy dużą część przedmiotów kupują właśnie tam. Pula pieniędzy przyznana użytkownikowi w tym systemie pozwala na swobodne zakupy. To dobre rozwiązanie, gdy zdarzy nam się nieplanowany wydatek, a nie chcemy nadszarpnąć domowego budżetu. W Allegro Pay koszty mogą pozostać na zerowym poziomie, więc nie zawyżają dodatkowo tego wydatku poprzez oprocentowanie rat. To także dobra opcja dla tych, którzy chcą komuś zrobić miły prezent, ale chwilowo nie mają takiej gotówki. 

Allegro Pay – oprocentowanie jak kredyt

Trzeba jednak pamiętać, że choć jest to bardzo wygodna metoda płatności, wciąż jest to forma kredytu czy pożyczki, którą trzeba spłacić. Jeśli przekroczymy terminy płatności lub w ogóle pominiemy płatność, czekają nas takie same konsekwencje jak w przypadku braku spłaty rat w banku. Plusem jednakże jest to, że pierwsza rata zwykle jest do zapłacenia po upływie ponad miesiąca. To daje użytkownikowi sporo czasu na przygotowanie się do regularnej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Każda spłacona rata powiększa pulę pieniędzy do wykorzystania na kolejne zakupy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne