Strona głównaRozrywkaSzymon_C - kim jest młody raper?

Szymon_C – kim jest młody raper?

W świecie rapu pojawia się coraz więcej perspektywicznych postaci. Rozwój rodzimej sceny cieszy o tyle, że poziom polskiej sceny zbliża się do poziomu muzyki z zachodu, czy Stanów Zjednoczonych. Jednym z raperów, o którym warto wspomnieć jest Szymon_C – świeży nabytek wytwórni DeNekstBest, założonej przez VNM’a. Coraz więcej osób pyta o jego wagę, wzrost, imię i nazwisko rapera, a także jego pochodzenie, skąd jest oraz kiedy i gdzie zagra koncert. Oto co wiemy na jego temat!

Co wiemy na temat Szymona_C?

Póki co postać pozostaje dość enigmatyczna. Jego nazwisko, waga i wzrost nie zostały ujawnione. Znamy natomiast wiek Szymona_C. Urodził się on w 1998 roku, tak więc ma on obecnie 24 lata. Podobnie jak Nypel, Rusina, czy Kinny Zimmer ma on jeszcze karierę przed sobą. Jeśli chodzi o wykształcenie i to skąd jest raper, ze strony DeNekstBest wiemy, że jest on studentem reżyserii dźwięku na wydziale Fizyki im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miejmy nadzieję, że niedługo poznamy jego imię i nazwisko i stanie się on bardziej popularną postacią w środowisku hip-hopowym. W chwili obecnej jego zaplecze muzyczne jest podstawą do zrobienia zawrotnej kariery w show biznesie.

Szymon_C – kto to?

Mało jest takich ludzi jak Szymon_C. Warto podkreślić jego warsztat, głównie przez wzgląd na komplekoswe podejście do muzyki. Szymon_C jest producentem, realizatorem dźwięku i raperem. Takie połączenie daje mu o wiele większy wachlarz możliwości w studio. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, raper powinien poznać produkcję muzyki, tak, aby sam mógł lepiej zrozumieć swoją rolę w procesie tworzenia utworu. 

Muzyk tworzy swoje kawałki od 2010 roku. Jego wyróżnikiem są kreatywne zabawy formą i nietypowe teksty. Do tej pory na drodze muzycznej stworzył wiele albumów i mixtape’ów, które były na zaawansowanym poziomie muzycznym. Jako pierwszy pełnoprawny album Szymon_C uznaje EP „Pocztówka”. Jeśli zastanawiasz się kim jest Szymon_C, warto prześledzić jego twórczość, jako członka ekipy SCBD. Rozwinięcie akronimu to Small City Big Dreams. Grupa muzyków zrzesza artystów z mniejszych miejscowości i pokazuje, że pochodzenie, wiek, czy kolor skóry nie mają żadnego znaczenia.

Szymon_C a DeNekstBest

Szymon_C w wytwórni VNM’a zadebiutował stosunkowo niedawno, bo w grudniu 2021 roku. W styczniu artysta pojawił się na kanale wytwórni z numerem Nowy Rok, który był zdecydowanie mocnym akcentem. Jego pierwsza legalna płyta „STUDENT” to swoista podróż, w której słuchacze mogą utożsamić się z artystą i dać oczarować repertuarowi rozmaitych brzmień. Krążek jest już dostępny na stronie wytwórni.

Jeśli chodzi o początek kariery Szymon_C w DeNekstBest pojawił się nagle, po wysłaniu swojego demo do VNM’a. Takie przyjęcie do wytwórni nie zdarza się często, zwłaszcza że sam VNM przyznał, że „w życiu nie słyszał tak dobrego demo”. Jego zgłoszenie zostało wyłonione jako najlepsze z grona 500 innych. Pochwały dla Szymona_C zwiastują tylko i wyłącznie rozkwit jego kariery. Oczekujemy więc na kolejne płyty i ciekawe kolaboracje, które wypromują samą jego twórczość.

Szymon_C – koncerty i wywiady

Kiedy spotkamy Szymona_C na koncertach? Wiele wskazuje na to, że będzie on uczestniczył w trasie koncertowej DeNekstBest. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze żadnych szczegółowych informacji. Jeśli chodzi o wywiady, również nie ma ich wiele. Z całą pewnością warto posłuchać wypowiedzi Szymona_C u Marcina Flinta na kanale CGM. Występ w serii Flintesencja pozwala lepiej go poznać i wyrobić sobie własne zdanie na temat jego osobowości i spojrzenia na świat.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne