Strona głównaRozrywkaNietoperek kolejka - atrakcja dla każdego?

Nietoperek kolejka – atrakcja dla każdego?

Część z Was, czytających ten nagłówek, mogła po raz pierwszy spotkać się z nazwą “nietoperek”. Co to jest i do czego służy? Postaramy się opisać wszystkie najważniejsze informacje, jakie powinniście wiedzieć o kolejce ogrodowej nietoperek. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ jest to jedna z ciekawszych rodzajów atrakcji przeznaczona dla wszystkich. Bez względu na wiek Nietoperek może sprawić radość każdej osobie.

Nietoperek – agroturystyka

Nietoperek, jak zdradziliśmy wyżej, jest to kolejka ogrodowa dla dzieci. Jednak nazwa ta odnosi się wyłącznie do kolejki ogrodowej, która znajduje się w gospodarstwie agroturystycznym w województwie lubuskim, gmina Międzyrzecz. Ta agroturystyka należy do pana Jerzego Jóźwiaka, który przez 10 lat pracował na kolei, która jest jednocześnie jego wielką pasją. Z tego zamiłowania powstała kolejka Nietoperek. Pan Jerzy zbudował Nietoperka całkowicie sam, starając się o idealne wykończenie każdego elementu. Z tego też powodu bardzo estetycznie wykończony jest nie tylko Nietoperek, agroturystyka również utrzymywana jest na bardzo wysokim poziomie.

Region, w którym znajduje się kolejka ogrodowa Nietoperek, posiada także inne agroturystyki. Jednym z takich gospodarstw agroturystycznych jest agroturystyka WENA. Można do niej dotrzeć samochodem w około pół godziny od kolejki ogrodowej Nietoperek. Obiekt także ma do zaoferowania ciekawe atrakcje. Odwiedzając agroturystykę WENA można liczyć na czas spędzony pośród pięknej, dziewiczej przyrody. Odwiedzający mogą liczyć zarówno na błogi relaks jak i aktywny wypoczynek. W pobliżu znajduje się plaża nad stawem, liczne szlaki rowerowe i piesze.

Kolejka ogrodowa

Nietoperek, to wyjątkowa atrakcja, która powstała z pasji i miłości pana Jerzego do kolei. Niepozorna kolejka ogrodowa stanowi rekonstrukcję kolei przedstawioną w zmniejszonej wersji. Kolejka ogrodowa Nietoperek ukazuje kolej w najmniejszym detalu. Stacje kolejowe, szyny kolejowe, zwrotnice i wszystkie pozostałe elementy, które tworzą piękny, kolejowy świat zostały stworzone samodzielnie przez pana Jerzego. Największą atrakcją w kolejce ogrodowej Nietoperek, która jest częścią agroturystyki pana Jerzego, jest piękny pociąg.

Wszystko zostało stworzone z myślą o odwiedzających, dlatego każdy chętny może przejechać się tym pociągiem. Koszt przejażdżki kolejką ogrodową kosztuje 5 zł, a trasa przejazdu ma długość 400 m i znajduje się w ogrodzie, gdzie każdy element został zaprojektowany równie dokładnie, co sama kolejka ogrodowa Nietoperek. Znajduje się w nim między innymi: słupy telegraficzne, zamek, młyn, a nawet most nad jeziorkiem. W tą magiczną i pełną wrażeń podróż może maksymalnie udać się kilkanaście osób. Tymi osobami mogą być zarówno dzieci, jak i dorosłe osoby! Wiek w agroturystyce pana Jerzego nie gra roli.

Cały obiekt zaprojektowany jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego może wywrzeć bardzo duże wrażenie zarówno na młodych jak i starszych odwiedzających. Miniaturowa kolej, której częścią jest Nietoperek jedynym w swoim rodzaju takim obiektem. Nie można spotkać go nigdzie indziej. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia tamtego rejonu województwa lubuskiego i skorzystania z atrakcji, znajdujących się tam agroturystyk oraz kolei ogrodowej Nietoperek.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne