Strona głównaCelebryciPiotr Mikulski, syn Stanisława Mikulskiego - wiek, zdjęcia, kim jest?

Piotr Mikulski, syn Stanisława Mikulskiego – wiek, zdjęcia, kim jest?

Nie ma chyba w naszym kraju osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Stanisław Mikulski. Ten polski aktor, zasłynął bowiem rolą w słynnym a wręcz kultowym serialu Stawka większa niż życie, gdzie wcielił się w rolę Hansa Klossa. 

Czy wiemy jednak, kim jest Piotr Mikulski, syn Stanisława? Zdjęcia, czy są jakieś, gdzie można zobaczyć ich razem? Czy portal Wikipedia ma na jego temat, jakiś artykuł? 

Jeśli interesujecie się biografami znanych polskich osobistości ze świata filmu, idealnie trafiliście! Ten artykuł na pewno przypadnie Wam do gustu.  

Piotr Mikulski syn Stanisława Mikulskiego – kim jest? 

Piotr Mikulski syn Stanisława Mikulskiego, czy Wikipedia powie nam coś na jego temat? Gdy odwiedziłam ten portal, dowiedziałam się, że jest to jedyny syn aktora. Jest on owocem pierwszego małżeństwa pomiędzy Stanisławem Mikulskim a Wandą. Kobieta ta była primadonną w operetce lubelskiej. Tych informacji jednak, na portalu Wikipedia się nie dowiedziałam. Stanisław Mikulski rozwiódł się natomiast z matką Piotra, gdy ten miał 6 lat. Miało to miejsce, po 12 latach trwania ich małżeństwa. Po tym wydarzeniu syn aktora został z matką.

Czy wiadomo, kim teraz jest Piotr Mikulski syn Stanisława Mikulskiego? W internecie mało jest informacji na jego temat. Udało mi się jednak dowiedzieć, że syn aktora doczekał się jednego dziecka. Ma on na imię Jakub Mikulski. Przez pewien okres, był on nawet perkusistą zespołu Roan. Jest to dość znana grupa muzyków, która sporą popularność i rozgłos, osiągnęła również na terenie Chin. Zespół Roan dość mocno angażuje się w różne działalności charytatywne. Do tej pory udało im się zagrać z muzykami takimi jak:

  • Andrzej Piaseczny
  • Andrzej Krzywy z De Mono
  • Nazar

Czy wiadomo, jaki jest wiek Jakuba Mikulskiego? Przyszedł na świat w 1986, więc w tym momencie ma on 36 lat.

Piotr Mikulski – wiek, życie prywatne. Czy znajdziemy zdjęcia Piotra? 

Domyślam się, że wielu z Was jest ciekawych, jak wygląda Piotr Mikulski syn Stanisława. Zdjęcia, czy są w internecie jakieś, gdzie można by go zobaczyć? Z tego, co udało mi się ustalić w tej kwestii, niestety ciężko jest cokolwiek znaleźć. Wiadome jest natomiast, że urodził się w 1962 roku. Wiek, który ma w tym momencie syn aktora to zatem 60 lat.

Co stanie się, gdy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę: Piotr Mikulski syn Stanisława, zdjęcia? Ukażą nam się obrazki, przedstawiające Hansa Klossa w życiu prywatnym. Jednak zdjęć, gdzie moglibyśmy zobaczyć, jak wygląda teraz Piotr Mikulski – nie znajdziemy.

Jedyne informacje, które wiadomo natomiast na temat jego prywatnego życia, to rok urodzenia oraz fakt, że ma on syna Kubę, o którym zresztą wspomniałam już we wcześniejszym akapicie. 

Co można natomiast powiedzieć na temat tak kultowej postaci, jaką był jego ojciec? Stanisław Mikulski urodził się w 1929 roku w jednej z łódzkich rodzin robotniczych. W roku 1953 zdał on egzamin aktorski. Od tamtego czasu, występował na deskach polskich teatrów. Jego kunszt aktorski można było podziwiać między innymi w Lublinie oraz Warszawie. Przełomowy natomiast, okazał się rok 1956. Wtedy też, udało mu się dostać angaż w filmie Kanał, który został wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę. 

Po roku 1965 jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Stało się tak za sprawą roli Hansa Klossa, w której to został obsadzony. Stawka większa niż życie, początkowo wyprodukowana została w formie teatralnej. Potem zaś, jako serial telewizyjny.

Stanisław Mikulski w okresie PRL – u mocno udzielał się politycznie. Aktor był również wielokrotnie konferansjerem oraz wykonawcą na wielu festiwalach. Między 1995 a 1998 był głównym prowadzącym w programie Koło Fortuny, który swoją emisję miał w TVP2. Mężczyzna często wypowiadał się w tamtym czasie, że rola Hansa Klossa była jednocześnie ogromnym wyróżnieniem, jak i przekleństwem. Mikulski skarżył się bowiem, że wielu późniejszych przesłuchań nie przechodził, gdyż twórcy obawiali się, że widzowie będą w nim widzieć tylko wspomnianego już wcześniej agenta.

Nie przeszkodziło mu to jednak wystąpić gościnnie w wielu znanych, polskich produkcjach takich jak na przykład:

  • Miś
  • Polskie drogi
  • 07 zgłoś się
  • Życie na gorąco
  • Dom
  • 13 posterunek
  • Na dobre i na złe

Był trzykrotnie żonaty. Jak już wspomniałam, Piotr Mikulski był jego jedynym dzieckiem. Po rozwodzie z Wandą Stanisław Mikulski, związał się z Jadwigą Rutkiewicz, która była kostiumolożką. Mieli razem dwójkę dzieci, które niestety zmarły krótko po porodzie. Jadwiga chorowała bowiem na ziarnicę, co było bezpośrednim powodem, dla którego tak się stało. Sama zmarła zresztą z jej powodu w 1985 roku. W tamtych czasach choroba ta była bowiem nieuleczalna. 

Trzecią żoną aktora została natomiast Małgorzata Błoch – Wiśniewska. Wspólnie, wychowywali jej córkę z poprzedniego związku. Aktor zmarł na nowotwór w 2014 roku. Przewrotny los, nie rozpieszczał aktora. Za życia jednak został odznaczony wielokrotnie licznymi nagrodami, a jedną z ulic w Łodzi, nazwano jego imieniem.

Biografie osobistości takich jak Stanisław Mikulski, budzą duże zainteresowanie sporej liczby osób. Nie dziwi więc, że kwestie takie jak szczegóły na temat życia prywatnego oraz życiorysy ich dzieci, ciekawią tak mocno. O Piotrze Mikulskim, niestety mało udało mi się zdobyć danych. Mam jednak nadzieję, że to o czym Wam opowiedziałam, zaspokoiło, chociaż trochę, Waszą ciekawość.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne