Strona głównaCelebryciKatarzyna Figura - wiek, dzieci, córki, syn, życie prywatne, Jan Chmielewski

Katarzyna Figura – wiek, dzieci, córki, syn, życie prywatne, Jan Chmielewski

Katarzyna Figura to kobieta, która od lat zachwyca swoich fanów nie tylko wyglądem, ale także tym, jaką jest osobą, a przede wszystkim aktorką. Kobieta nieraz udowodniła, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Prywatnie w jej życiu bywało jednak różnie, można powiedzieć, że los jej nie oszczędzał, a dom nie był dla niej miejscem spokoju. Jeśli interesują was wiek, wzrost, dzieci i życie prywatne aktorki oraz kim jest dla niej Jan Chmielewski, przeczytajcie ten artykuł.

Zobacz też: Katarzyna Figura w młodości – jak wyglądała kiedyś?

Katarzyna Figura wiek, dzieci, córki, syn, życie prywatne

Katarzyna Figura stała się popularna w młodym wieku, można powiedzieć, że już jako nastolatka prężnie rozwijała karierę aktorską. Chcecie wiedzieć, ile lat ma aktorka? Obecnie Katarzyna Figura ma 60 lat, jest to piękny wiek! Kobieta swoje urodziny obchodziła w marcu. Wzrost Katarzyny Figury również ciekawi jej fanów. Otóż kobieta mierzy 165 centymetrów wzrostu. Wzrost ten idealnie pasuje do jej kobiecej sylwetki.

Zapewne wielu fanów aktorki wie, że kobieta jest mamą, dumną ze swoich dzieci. Figura ma syna oraz dwie córki, choć kocha dzieci, to podkreśla, że życie prywatne przyniosło jej wiele zmartwień i rozczarowań związanych, chociażby z rozwodem, wiele lat walczyła ona o to, by rozstać się z mężem.

Katarzyna Figura córki

Owocem związku aktorki z Kaiem Schoenhalsem są dwie córki, które obecnie mieszkają ze swoją mamą nad polskim morzem, gdzie mają dom. Chcecie wiedzieć, ile lat mają córki Figury? Dziewczyny mają 17 i 20 lat. Swego czasu kontrowersje wzbudzało to, jakie imiona mają córki Figury, są one bowiem bardzo nietypowe. Jedna z córek ma na imię Koko, a druga Kaszmir. Ciekawe czy córki Figury pójdą w jej ślady i podejmą się kariery aktorskiej, z tego, co wiadomo, obie bardzo dobrze się uczą i lubią czytać, a starsza, Koko, recytuje nawet wiersze. Życie prywatne dzieci Katarzyny Figury nie jest wystawione na świecznik, rzadko pojawiają się o nich informacje w mediach. Uważam, że jest to dobre posunięcie, ponieważ ze względu na wiek powinny się one cieszyć młodością, a na show biznes przyjdzie jeszcze czas. Trzeba jednak przyznać, że obie córki odziedziczyły urodę po mamie, można by rzec, jaka matka, takie córki!

Katarzyna Figura syn

Niewielu wie, kim jest syn Katarzyny Figury. Aleksander jest bowiem synem z pierwszego małżeństwa aktorki, jego ojcem jest Jan Chmielewski. Jeśli zastanawiacie się ile lat ma chłopak, odpowiedź brzmi 35. Aleksander Chmielewski urodził się w 1987 roku, był to okres, kiedy kariera Figury nabierała tempa, a na ekranach pojawiały się kolejne filmy z jej udziałem. Dorosły już syn Figury i Jana Chmielewskiego podkreśla, że wychowywał go głównie ojciec, to on zajmował się synem, kiedy matka przebywała poza domem. Nie ukrywa on, że tęsknił za mamą i chciał, by wspólnie tworzyli ciepły dom pełen miłości. Aktorka nie czuła, że macierzyństwo powinno być zagrożeniem dla jej kariery, chciała się rozwijać zawodowo, marzyła, by filmy, w których grała, sprawiły, że syn będzie z niej kiedyś dumny. Aleksander ma bliskie relacje z obojgiem rodziców, ich rozwód nie sprawił, że syn się od nich oddalił.

Ciekawi was, czym zajmuje się syn Katarzyny Figury i Jana Chmielewskiego? Aleksander długo szukał swojej drogi, ale ostatecznie poszedł w ślady mamy i ukończył aktorstwo. Sam podkreśla, że pomogło mu to lepiej zrozumieć mamę i podejmowane przez nią decyzje. Pasją syna Figury jest natomiast tenis, pracuje on także jako instruktor tego sportu. Można by rzec, że jest on człowiekiem wielu talentów.

Katarzyna Figura filmy

Figura rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem jako nastoletnia dziewczyna. Pomimo wieku, jej ogromny talent był doceniany przez takich reżyserów jak Wojciech Jerzy Has, czy Jerzy Gruza. Obranie przez nią ścieżki aktorskiej mogło się niektórym wydawać dziwne, ponieważ jest ona córką ekonomistki i weterynarza. W wieku 14 lat Figura zagrała w pierwszym filmie. Wzrost jej popularności sprawił, że oferowano jej role również w zagranicznych filmach, zagrała ona między innymi w Pret-a-Porter w reżyserii Roberta Altmana. Filmy, które przyniosły jej największą popularność to Kingsajz, Pociąg do Hollywood oraz Kiler czy Ajlawju

O talencie Katarzyny Figury świadczą też liczne nominacje i nagrody, które otrzymała za swoje role. Filmy, dzięki którym aktorka została doceniona to chociażby Zemsta, Ubu Król i Żurek.

Czy filmy nadal interesują cenioną aktorkę? Odpowiedź brzmi tak. Co prawda Figura nie pojawia się już tak często na naszych ekranach, ale w 2021 roku zagrała w głośnej produkcji Dziewczyny z Dubaju, w rolę jej córki wcieliła się Katarzyna Sawczuk.

Katarzyna Figura mąż

Życie prywatne Katarzyny Figury nigdy nie było sielanką, choć chciała stworzyć dom pełen miłości i zrozumienia, nie miała ona szczęścia w miłości. Pierwszy rozwód przeżyła, kiedy jej syn miał zaledwie 2 lata. Ona i Jan Chmielewski stali się przeszłością, którą łączy jedynie dziecko.

Kobieta chciała znaleźć szczęście u boku Kaia Schoenhalsem, jednak również on nie okazał się dobrym mężem. Figura wyznała, że były mąż, z którym ma dwie córki, znęcał się nad nią, była ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Figura chciała chronić swoje życie prywatne, jednak ważniejsze było dla niej wyznanie prawdy. To smutne, ile lat aktorka ukrywała, że mąż stał się jej katem. Rozwód trwał kilka lat, lecz pozwolił aktorce odzyskać spokój i stworzyć szczęśliwy dom dla swoich dzieci.

Jan Chmielewski Katarzyna Figura

Jan Chmielewski to pierwszy mąż Katarzyny Figury, ich małżeństwo nie trwało jednak długo. Aktorka wyszła za Chmielewskiego w 1986 roku, a trzy lata później ich związek był już fikcją. Doczekali się oni jednak wspólnie syna, Aleksandra, który jest wdzięczny, że oboje rodziców brało udział w jego życiu i może ich nazywać swoimi przyjaciółmi. W sieci pojawiały się plotki, że były mąż, Jan Chmielewski był chorobliwie zazdrosny, podejrzewano, że to mogło być jednym z głównych powodów rozwodu. Życie prywatne Katarzyny Figury i Jana Chmielewskiego nie było usłane różami, jednak pomimo rozwodu starali się, by ich syn czuł, że ma dom.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne