Strona głównaPrzemysł3 nowe sesje zakupowe w sklepie PGG - sprawdź szczegóły!

3 nowe sesje zakupowe w sklepie PGG – sprawdź szczegóły!

PGG zmieniło dni tygodnia, w których wrzuca towar na swoje wirtualne półki – jak to dokładnie wygląda? Czy godzina również się zmieniła? Sprawdzamy!

Nowe sesje zakupowe – kiedy?

Nowe sesje zakupowe na PGG będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16. Oznacza to, że teraz towar pojawiać się będzie na wirtualnych półkach od poniedziałku do piątku. Jednak żeby nie było tak pięknie, PGG wprowadziło podział:

  • we wtorki i czwartki kupić można węgiel o typowym sortymencie – czyli wszystko poza miałem
  • w poniedziałki, środy i piątki zamówić można tylko miał

Nowe sesja w tygodniu ma na celu zmniejszenie ruchu na stronie. Oczywiście w teorii – wszyscy wiemy, jaki jest popyt na węgiel i ekogroszek z PGG. Jest to jak na razie jedyna strona, na której opał kosztuje mniej niż 2000 zł za tonę. Przez to platforma sprzedażowa bardzo się zawiesza – zarówno podczas robienia zakupów, jak i przed. Jednak kto wie, może nowy podział  pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie strony? 

Sprawdź: Wiemy, jak kupić ekogroszek na PGG! Cenne rady

PGG – czy są jeszcze jakieś zmiany?

Na forach co chwile pojawiają się informacje o wzroście cen czy o zmniejszeniu limitów. Trzeba podchodzić do nich jednak z dystansem, bo mało które „przecieki” się sprawdzają. Od dwóch tygodni chodzą plotki, że „od jutra” tona węgla już za 2000 zł, a jak na razie ceny od początku września się nie zmieniły. Takie „straszenie” jest bezsensowne, lepiej pisać o tym, co już się stało, a nie o naszych przypuszczeniach. 

Takie fake newsy tylko dolewają oliwy do ognia – poziom irytacji ludzi już i tak sięga zenitu. Problemy, z którymi mierzą się konsumenci PGG, czyli słabe funkcjonowaniem strony i wzrastające cenny opału, są naprawdę wystarczającymi zmartwieniami. Po co martwić się na zapas? Notoryczne szerzenie dezinformacji, które w przypadku PGG przybiera postać „straszenia” zwiększeniem cen opału, powoduje również zwiększenie ruchu na stronie, bo ludzie chcą kupić węgiel czy ekogroszek jeszcze po „starych” cenach, więc masowo rzucają się na niego jeszcze przed rzekomą podwyżką. 

Nowe sesje zakupowe są faktem – odbywają się one obecnie w każdy dzień tygodnia, ale we wtorki i czwartki kupować możemy węgiel o typowym sortymencie (ekogroszek, orzech itd.), a w poniedziałki, środy i piątki miał węglowy. Daj znać, co o myślisz o tej zmianie w komentarzu!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne